Ar ko var aizstāt montāžas putas?
Palielinoties vides piesārņotībai, pieaug interese par mājbūvniecībā izmantojamiem alternatīviem materiāliem. Zinātne piedāvā aizvien jaunus risinājumus, tomēr lielākoties alternatīva nozīmē atgriešanos pie dabiskiem, videi un cilvēkiem nekaitīgiem materiāliem.Tas attiecas arī uz logu un durvju blīvēšanu, kur pēdējos gados praktiski vienīgais risinājums bija montāžas putas.
Foto: Ar ko var aizstāt montāžas putas?; autors: Ar ko var aizstāt montāžas putas?Palielinoties vides piesārņotībai, pieaug interese par mājbūvniecībā izmantojamiem alternatīviem materiāliem. Zinātne piedāvā aizvien jaunus risinājumus, tomēr lielākoties alternatīva nozīmē atgriešanos pie dabiskiem, videi un cilvēkiem nekaitīgiem materiāliem.Tas attiecas arī uz logu un durvju blīvēšanu, kur pēdējos gados praktiski vienīgais risinājums bija montāžas putas.
Logu spraugu aizdare ar montāžas putām (celtniecības putām)ir mūsdienīga, salīdzinoši jauna metode, taču lietošanas ērtuma dēļ jau kļuvusi par pašsaprotamu risinājumu, lai panāktu logu un durvju drošu montāžu. Taču Latvijas apstākļos tās nav pārbaudītas ilgtermiņā, tāpēc gluži loģiski var rasties bažas, vai tās ir pats labākais variants, kā nostiprināt logus un durvis.
Ir divas alternatīvas, kā aizdarīt spraugas starp ailu un logu vai durvīm.
1.Izmantojot sentēvu metodi, nostiprināt logu rāmjus ar koka ķīļiem un spraugas blīvēt ar pakulām.
Pakulas ir nopērkamas lielākajos būvmateriālu tirdzniecības centros. Blīvēt šķirbas ar minerālvati nebūtu racionāli, jo tas ir grūtāk, arī blīvējuma kvalitāte nav garantēta, turklāt minerālvate nav tik ekoloģisks materiāls kā pakulas. Izmantojot koka ķīļus un pakulas, logu montāžai jāpatērē vairāk darbs, nekā strādājot ar montāžas putām, toties šie materiāli ir dabīgāki.
2.Izmantojot speciālas lentas, kas pēc uzstādīšanas pašas izplešas.
Šādas lentas nostiprina logu rāmjus un aizdrīvē spraugas līdzīgi montāžas putām. Šīs lentas pēc iestrādāšanas izplešas un aizpilda spraugu. Šo materiālu plaši izmanto Norvēģijā un arī Krievijā, kur to izmantošanu pat paredz vietējie būvnormatīvi.
Tiek uzskatīts, ka, izmantojot šādas lentas, mazāk tiek bojāts ozona slānis, nekā izmantojot putu flakonus. Ozona slānis aizsargā Zemi no pārlieku spēcīgas Saules radiācijas, kas var izraisīt cilvēkiem un dzīvniekiem apdegumus, vēzi un citas slimības.
Tiesa, arī putu ražotāji savos izstrādājumos aizvien mazāk izmanto ozona slāni iznīcinošas gāzes, aizstājot tās ar citām – nekaitīgākām.
Lentas, kas pašas izplešas, ir daudzkārt dārgākas nekā montāžas putas, to iestrādāšana ir darbietilpīgāka, nekā montāžas putu izmantošana, tāpēc Latvijā tās nav izplatītas.
Jautājiet speciālistam par montāžas putām!
Atbildiet uz jautājumu un laimējiet PENOSIL putu pistoli!