building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19067
Nozares raksti32977
Armējošā kārta : building.lv - par būvniecību Latvijā

Armējošā kārta

Armējošā kārta

Kad ēkas fasāde ir nosiltināta, laiks padomāt par armējošo kārtu, ko klāj virs siltumizolācijas.

autors: Armējošā kārta
Foto: Armējošā kārta; autors: Armējošā kārta
Kad ēkas fasāde ir nosiltināta, laiks padomāt par armējošo kārtu, ko klāj virs siltumizolācijas.

Atkarībā no izvēlētā armēšanas slāņa uzklāšanas paņēmiena iespējams pielietot dažāda veida materiālus un armējošos sietus.

Ja paredzēts armējošo masu klāt uz virsmas ar rokām, sausos maisījumus sajauc ar norādīto ūdens daudzumu, līdz veidojas viendabīga masa bez kunkuļiem. Masa ir izmantojama uzklāšanai no 2 līdz 4 stundām. Jau cietēt sākušo vai sacietējušo masu nekādā gadījumā nedrīkst "atdzīvināt", iejaucot tajā ūdeni.

Ja paredzēts masu uzklāt mehanizēti, nepieciešams ievērot ražotāja noradījumus. Iespējamas sekojošas kombinācijas:
–Nepārtrauktas darbības maisītājs ar uzpildi no maisiem.
–Nepārtrauktas darbības maisītājs ar silosu vai konteineru.
–Nepārtrauktas darbības maisītājs ar padodošo sūkni (atvērta sistēma).
–Aparāts apmetuma uzklāšanai (slēgta sistēma).

Uzklāšana.
Pirms klāt uz visas virsmas pamata armējošo kārtu, uz fasādes atvērumu (logu, durvju) stūriem nepieciešams iešpaktelēt veidgabalus.

Atsevišķas armējošā sieta daļas nepieciešams vispirms izvietot logu aiļu iekšējo stūru savienojumos un nepieciešamos būvsavienojumos (piemēram, stalažu enkur- stiprinājumi, citas piekaramo sistēmu stiprinājumu vietās).

Armējošā masa jāklāj uz siltumizolācijas plātnēm visa armējošā sieta platumā, bet sietu iespiest, tiem pārklājoties vienam pār otru apmēram 10 cm. Pēc tam armējošo sietu aizšpaktelē "mitrs uz mitra", līdz tas pilnībā noklāts.

Nekādā gadījumā nedrīkst armējošo sietu iespiest tā, lai tas saskartos ar siltumizolācijas plātnēm. Armējošam sietam jāatrodas armējošā slāņa vidū vai augšējā trešdaļā.

Armēšanas kārtu nevajadzētu pārmērīgi pielīdzināt, lai novērstu sīku daļiņu un aglomerāta kārtas veidošanos uz virsmas. Ja darba procesā veidojas špakteles kārtas nelīdzenumi, tos pēc nožūšanas vajag atdalīt.

Saslēguma vietās ar robeželementiem un vietās, kur sistēmai cauri iet citi elementi, armējuma kārtu ar ķelles griezumu atdalīt, lai novērstu nekontrolējamus rukumus.

Nepieciešamo darba pārtraukuma gadījumā stikla šķiedras pārklājumu uz virsmas tālākam darbam sagatavot, armēšanas masā apmēram 10 cm platumā ar asu instrumentu noņemot no stikla šķiedras virsmas.

Lai uzlabotu pretestības spējas vietās ar paaugstinātu slodzi uz fasādēm, piemēram, ieejas zonā, cokolu vietās, atkritumu tvertņu tuvumā, iespējams paredzēt īpašu virsmas klajumu.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.