building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19830
Nozares ziņas33032
Augsta līmeņa eksperti diskutēs par biogāzi un tās izmantošanas iespējām : building.lv - par būvniecību Latvijā

Augsta līmeņa eksperti diskutēs par biogāzi un tās izmantošanas iespējām

Augsta līmeņa eksperti diskutēs par biogāzi un tās izmantošanas iespējām
Foto: Augsta līmeņa eksperti diskutēs par biogāzi un tās izmantošanas iespējām

Rīt, 1.februārī, Rīgas domes Satiksmes departaments organizē izglītojošu konferenci, kurā diskutēs par biogāzes ražošanas un izmantošanas iespējām, kā arī ārvalstu eksperti dalīsies pieredzē par biogāzes izmantošanu autobusos  pasažieru pārvadājumos.


Konferencē  piedaloties Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājam Vadimam Baraņņikam un augsta līmeņa ārvalstu ekspertiem biogāzes nozarē, klātesošie tiks iepazīstināti ar iespējām, kā uzsākt izmantot biogāzes autobusus sabiedriskajā transportā, to ietekmi uz vidi, kā arī izmaksām.

Ārvalstu eksperti apskatīts biogāzes ražošanas potenciālu Baltijas jūras reģionā, savukārt Igaunijas pārstāvis dalīsies pieredzē, ieviešot biogāzes autobusus Tartu pilsētā.

Izglītojošajā  konferencē arī Latvijas pārstāvji sniegs ziņojumus par līdz šim paveikto, biogāzes tirgū un nākotnes perspektīvām, kā arī diskutēs par klimata pārmaiņu radītajiem izaicinājumiem un iespējām auto transportam, izmantojot alternatīvās degvielas.

Informācija par projektu "Baltijas biogāzes autobuss"

Satiksmes departaments no 2009.gada līdzdarbojas starptautiskā sadarbības projektā  "Baltijas biogāzes autobuss" ("Baltic Biogas Bus"). Projekta mērķis ir veicināt biogāzes izmantošanu pilsētās pasažieru pārvadājumos ar autobusiem un tādā veidā mazināt fosilo degvielu radīto emisiju negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi. Projektu atbalsta Eiropas Savienības Baltijas jūras reģiona programma 2007 - 2013.

Satiksmes departaments ir viens no projekta divpadsmit partneriem. Līdztekus Rīgai projektā  ir iesaistījušās arī Tartu pašvaldība no Igaunijas un Hordalandas pašvaldība no  Norvēģijas, kā arī sabiedriskā transporta uzņēmumi no Stokholmas Zviedrijā, no Oslo un Akeršas Norvēģijā, no Kauņas Lietuvā. Tāpat projektā ir iesaistījušies pētniecības institūti - Malardalenas Enerģijas Aģentūra no Zviedrijas, Hordalandas naftas un gāzes enerģijas aģentūra no Norvēģijas, Polijas Transporta institūts, Vācijas Tehnoloģiju un sadarbības veicināšanas nacionālā aģentūra, ITC Inovāciju centrs no Vācijas un Tehniskās pētniecības centrs no  Somijas.

Projekta ietvaros plānots izstrādāt rokasgrāmatu par to, kā uzsākt biogāzes izmantošanu pilsētu pasažieru pārvadājumos ar autobusiem, par nepieciešamo infrastruktūru un izmaksām, kā arī veikt biogāzes ražošanas un izmantošanas cikla izmaksu analīzi un apkopot informāciju par biogāzes ražošanas izejvielām un tehnoloģijām dažādās valstīs, lai popularizētu gūto pieredzi un palielinātu biogāzes izmantošanas nākotnes prognozes.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.