Bauskas pilī atjaunos pagalma bruģējumu
2011.gadā arheoloģiskajos izrakumos atsegtais Bauskas pils jaunās daļas pagalma bruģis ir deformējies un vietām zudis. Ir bojātas arī no dolomītakmens veidotās lietus ūdens teknes. Lai pagalma segums būtu piemērots visiem muzeja apmeklētājiem, t.sk. cilvēkiem ratiņkrēslā, nepieciešama bruģa rekonstrukcija.
Arhitektes Ināras Caunītes izstrādātais projekts paredz saglabāt un restaurēt visus tos pagalma bruģa fragmentus, kuri kvalitatīvi un bez ievērojamiem zudumiem saglabājušies. Pagalma bruģējumu atjaunos tā, lai kopskats būtu maksimāli tuvs oriģinālam. Lai arī pagalma bruģim pēc restaurācijas jāizskatās vienotam, atsevišķos pagalma sektoros bruģis veidojams atšķirīgi.
Viens no galvenajiem uzdevumiem ir lietusūdeņu novadīšanas sistēmas atjaunošana. Lai arī pagalmā ar deformēto oriģinālo bruģi nav vērojama ilgstoša lietusūdeņu uzkrāšanas, tomēr dažviet pagalma bruģa kritumi izveidojušies tā, ka lietusūdeņu plūsma kaitē pils pamatiem. Dažviet lietusūdeņi ieplūst pils pagraba stāvā. Plānots atjaunot deformētās lietusūdens aizvadīšanas teknes un, lai turpmāk izvairītos no akmeņu izskalošanas, aizpildīt šuves starp akmeņiem ar javu. Vietās, kur lietusūdeņu aizvadīšanas teknes zudušas, tās izveidojamas no jauna.
Atsevišķi pagalma bruģa sektori jāsaglabā bez iejaukšanās oriģinālajā substancē. Šādās vietās nepieciešama vien dažu atsevišķu akmeņu iestrāde esošajā bruģējumā. Joslā, kur visa pagalma garumā plānots izveidot ceļu, kas būtu piemērots epizodiskai vieglā un apkopes transporta kustībai, plānots esošo bruģi pa posmiem demontēt, saglabājot un atkārtoti bruģēšanai izmantojot visus veselos un kvalitatīvos akmeņus. Pēc esošā bruģa demontāžas jākoriģē ceļa pamatnes reljefs atbilstoši izstrādātajam projektam. Šajā pagalma sektorā bruģējumam jāiegūst pagalma visvairāk noslogotajai daļai nepieciešamo noturību, tāpēc bruģim veidojams stabils pamatojums, akmeņi liekami javā un šuves arī aizpildāmas ar javu. Lielāko pagalma daļu paredzēts bruģēt klasiskā veidā - ar dolomītakmeņiem, kas guldīti grantī, akmeņus ķīlējot.
Bez bruģēšanas darbiem pils pagalmā jāizbūvē šahtas dienvidu korpusa pagraba logiem, blietētu dolomīta atsiju seguma celiņš pils drupu vārtu daļā un koka laipa pirms vārtiem. Veicot labiekārtošanas darbus pils priekšlaukumā, ir jāizbūvē posms dolomīta atsiju seguma pils piebraucamajam ceļam, jāpaplašina autostāvvieta pils priekšā un jāizveido lietus ūdeņu novadīšanas sistēma, kas sastāv no virszemes dolomītakmeņu teknēm un zemē ieraktas drenāžas sistēmas. Noslēgumā jāatjauno zālāji.