building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi1889
Nozares raksti32912
"Bēdīgs stāvoklis ir mazajās ēstuvēs, krodziņos," - secina firmas "Ionica" projektu vadītājs Kārlis Cielavs : building.lv - par būvniecību Latvijā

"Bēdīgs stāvoklis ir mazajās ēstuvēs, krodziņos," - secina firmas "Ionica" projektu vadītājs Kārlis Cielavs

"Bēdīgs stāvoklis ir mazajās ēstuvēs, krodziņos," - secina firmas "Ionica" projektu vadītājs Kārlis Cielavs
Foto: "Bēdīgs stāvoklis ir mazajās ēstuvēs, krodziņos," - secina firmas "Ionica" projektu vadītājs Kārlis Cielavs

Mūsu firma piedāvā visa veida ventilācija sistēmas sākot no parasta nosūces ventilatora sanitārajam mezglam un beidzot ar augstas klases automatizētām iekārtām.

Intervija ar firmas "IONICA" projektu vadītāju Kārli Cielavu.






Kādā stāvoklī, Jūsuprāt, ir ventilācija sabiedriskās iestādēs?

Joprojām pastāv novecojušas iekārtas, kas neatbilst mūsdienu prasībām, īpaši tas vērojams dažādās valstij piederošās iestādēs. 

Jāsaka, ka privātfirmas ļoti cenšas atlicināt līdzekļus arī ventilācijai, piemēram, visos "RIMI" ventilācija ir ļoti labā līmenī. 

Bēdīgs stāvoklis ir mazajās ēstuvēs, krodziņos. Smēķētājs ir pieradis pie dūmiem un tajos jūtas labi, bet nesmēķētājs cenšas izvairīties no tādām vietām. Arī nesmēķētāju zonas neko daudz nenozīmē, ja tajās netiek speciāli regulēta ventilācija. 



Kādas izmaiņas šajā jomā ieviestu Jūs, ja Jums tajā visā būtu teikšana?

Es noteikti pacīnītos par to, lai sabiedriskās iestādēs ventilācija atbilstu vismaz sanitārajām normām. Piemēram, poliklīnikās, slimnīcās, aptiekās vienmēr jūtama medikamentu smaka, tam tā nevajadzētu būt. Padomju laika sistēmas ir novecojušas.



Kādas bija šīs padomju laika sistēmas?

Tās bija ļoti neekonomiskas. Viss tika veidots tikai ar pieplūdi- nosūci. Nebija siltummaiņu. Šīm sistēmām bija ļoti zemi lietderības koeficienti- lieli siltuma un enerģijas patēriņi.



Kādas ventilācijas sistēmas piedāvā firma "IONICA"?

Mūsu firma piedāvā visa veida ventilācija sistēmas sākot no parasta nosūces ventilatora sanitārajam mezglam un beidzot ar augstas klases automatizētām iekārtām. 



Par ko būtu jādomā, izvēloties ventilāciju pavisam nelielam dzīvoklim?

Jādomā par vannas istabu, sanitāro mezglu un virtuvi. Tās ir galvenās vietas, kur būtu nepieciešama ventilācija. Ja dzīvoklis ir mazs, dzīvojamajā telpā var iztikt bez ventilācijas. 

Protams, ja līdzekļi atļauj, arī nelielā dzīvoklī var ierīkot dārgas un sarežģītas sistēmas. Viss atkarīgs no līdzekļiem. 



Ir cilvēki, kuri atzīst, ka daudzām telpām pilnīgi pietiek ar pasīvo ventilāciju.

To atzīst logu ražotāji, kuriem ir skops priekšstats par ventilāciju. Viņi aizstāv savu biznesu, mēs- savu. Jāņem vērā, ka mēs vēdināšanā esam speciālisti. Ar pasīvās ventilācijas sprauslu var izlīdzēties tikai nelielās telpās, kurās nav augstu prasību. 

Ziemā nav patīkami, ka pa mazo spraudziņu nāk iekšā aukstais gaiss, tas atsaucas arī uz apkures izmaksām. Vasarā šāda veida ventilācija varētu būt pietiekama. 



Kā notiek ventilācijas ierīkošanas process?

Šim procesam būtu jāsākas ar sarunu starp projekta realizētāju un klientu. Šajā sarunā jāizvēlas ventilācijas veids, jānoskaidro izmaksas un tehniskās iespējas. 

Pēc tam jāizstrādā tehniskais projekts un jāizbūvē sistēmas. Jāpadomā arī par sistēmas tālāko apkalpošanu.

Izvēloties firmu, kas veiks ventilācijas ierīkošanas darbus, vēlams rīkot konkursu un izvēlēties piemērotāko firmu, skatīties tās atsauksmes. 



Ventilāciju ērti var ierīkot reizē ar siltumtehniku.

Jā, ir izdevīgi visu darīt "pie vienām sāpēm". Pie reizes var urbt visus caurumus sienās un pēc tam tas vairs nav jādara atkārtoti. 



Vai ventilāciju iespējams izveidot arī bez caurumu urbšanas sienās?

Tas sarežģī projekta izstrādi. Šādā gadījumā varbūt nevarēsim piedāvāt projekta optimālāko variantu. Bet izdarīt mūsdienās var visu. 



Ar kādu firmu produkciju Jūs strādājat?

Strādājam ar vairāku firmu produkciju. Piemēram, "AIREDALE", "TRANE","ABB", "Lindab", "S&P", "Sabiana", "Elicent", "Halton" un daudzām citām.



Birojos uz galdiem bieži vien redzami apaļi ventilatori, kuri pūš gaisu.

Tā ir vairāk biroju tehnika. Šie ventilatori dzenā gaisu pa telpu, radot sajūtu, ka gaiss ir labāks, vēsāks, svaigāks. Patiesībā jau trenkājot pa telpu gaiss nepaliek svaigāks.

Tāpat kā laši labāk dzīvo tekošā ūdenī, tā arī cilvēks labāk jūtas, ja ap viņu gaiss cirkulē. 



Vai gaisu iespējams mitrināt un sausināt?

Jā, protams. Gaisu var gan mitrināt gan sausināt. Tas parasti vajadzīgs tehnoloģiskiem procesiem, piemēram, tipogrāfijās, kur ir nepieciešams noteikts mitruma procents. Mitro gaisu uzsilda, atdzesē tad atkal uzsilda, tādejādi panākot sausināšanas efektu. Gaisu mitrināt iespējams gan ar tvaika mitrinātājiem gan vienkāršākiem kasešu mitrinātājiem. 

Ja klients izvēlas mitrināšanas, sausināšanas vai vēl kādas citas papildiekārtas, piemēram pieslēgšanu BMS, sākotnējā iekārtas cena x var pārtapt pat par 5x vai 10x.



Cik maksā ventilācijas iekārtas?

Kā jau teicu, sākot no x līdz daudziem x.



Cik ir šis x?

Tas varētu būt viens neliels nosūces ventilators tualetē, kurš maksā 8 latus.



Kas vēl ir svarīgi, runājot par ventilāciju?

Svarīgi ir izvēlēties kvalitatīvas iekārtas, materiālus, kompetentus un profesionālus darbu veicējus. Vēlāk tas noteikti atmaksāsies.



Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.