Būvnieki aicina pievērst uzmanību pamesto būvlaukumu drošībai
Būvnieki aicina pašvaldības uzņemties iniciatīvu un apzināt nepabeigto vai "iesaldēto" objektu drošību. Tuvojoties ziemas sezonai, šis ir pēdējais brīdis, lai novērtētu īstenotos aizsardzības pasākumus un pārliecinātos, vai apturētie būvniecības projekti nav iedzīvotājiem bīstami.
Foto: Būvnieki aicina pievērst uzmanību pamesto būvlaukumu drošībai; autors: Būvnieki aicina pievērst uzmanību pamesto būvlaukumu drošībaiBūvnieki aicina pašvaldības uzņemties iniciatīvu un apzināt nepabeigto vai "iesaldēto" objektu drošību. Tuvojoties ziemas sezonai, šis ir pēdējais brīdis, lai novērtētu īstenotos aizsardzības pasākumus un pārliecinātos, vai apturētie būvniecības projekti nav iedzīvotājiem bīstami.
Līdz ar izmaiņām nekustamo īpašumu segmentā, pilsētās ir palielinājies tukšo celtņu īpatsvars, un no jauna aktualizējies jautājums par drošību šādos objektos.
Lai novērstu iespējamos nelaimes gadījumus, visām atbildīgajām pusēm nepieciešams laikus pārliecināties par drošības standartu ievērošanu, aktīvāku lomu uzņemoties tieši pašvaldībām, jo diemžēl ne visos gadījumos īpašnieks ir parūpējies par drošības pasākumiem, kas nepieļautu nepiederošu personu iekļūšanu būvniecības laikā apturētā būvobjektā. Tuvojoties ziemai, daudzas būvbedres apsnigs, konstrukcijas kļūs slidenas un būs vēl grūtāk novērtēt bīstamības draudus.
Kā viens no risinājumiem būtu pievērst pašvaldībai uzmanību būvobjektiem, kuros būvniecība uz laiku ir apturēta – identificējot tos, apsekojot un uzraugot. Drošības pasākumu īstenošana apturētajos būvobjektos atkarīga no objekta īpašnieka vai apsaimniekotāja pienākuma apziņas un rocības. Tā kā projekta apturēšana visbiežāk saistīta ar finansiālajām grūtībām, diemžēl tieši drošības aspekts paliek otrajā plānā. Pašvaldība šim mērķim vārētu novirzīt neparedzētajiem gadījumiem atvēlētās finanses, lai vēlāk regresa kārtībā pašvaldības ieguldījumu piedzītu no objekta īpašnieka.
Deviņdesmito gadu sākumā līdz ar neatkarības atgūšanu mantojumā ieguvām arī iespaidīgu daudzumu pamestu un tukšu būvju. Divdesmit gadu laikā pakāpeniski problēma tika risināta, grausti nojaukti un pilsētvide sakārtota. Šobrīd mēs atgriežamies savā ziņā līdzīgā situācijā, līdz ar to nepieciešams jau laikus rūpēties par šo objektu sakārtošanu. Tik pat svarīgs aspekts ir bērnu drošība un aizsardzība, jo tieši par šādiem objektiem var rasties interese, neapzinoties šādas rīcības riskus un - bīstamību.