DROŠĪBA + KOMFORTS = PRODUKTIVITĀTE
SIA " GRIF " jau vairāk kā 17 gadus veiksmīgi nodarbojamies ar darba apģērbu un apavu, kā arī individuālo aizsardzības līdzekļu (IAL) tirdzniecību un piegādi. Esam ievērojuši, ka, neskatoties uz krīzi ekonomikā, kopējais metāla patēriņš Latvijā nemitīgi pieaug.
DROŠĪBA
+ KOMFORTS = PRODUKTIVITĀTE |
||||
|
||||
SIA " GRIF " jau vairāk kā 17 gadus
veiksmīgi nodarbojamies ar darba apģērbu un apavu, kā arī individuālo
aizsardzības līdzekļu (IAL) tirdzniecību un piegādi. Esam ievērojuši,
ka, neskatoties uz krīzi ekonomikā, kopējais metāla patēriņš Latvijā
nemitīgi pieaug. Tas, savukārt, nozīmē, ka mūsu čaklajiem metinātājiem
metāla griešanas un metināšanas darba kļūst arvien vairāk. Viņi strādā
dažādās vidēs: telpās un ārā, tranšejās un augstumā. Produkti ar
pievienoto vērtību top rūpnīcās, cehos, būvlaukumos, autoservisos,
metāllūžņu pieņemšanas punktos un vairākās citās vietās. Skaidrs: jo
ilgāk metinātājs būs darbaspējīgs, jo izdevīgāk darba devējam. Tieši šī
iemesla dēļ gādīgi un tālredzīgi darba devēji sargā savus profesionāļus
kā acuraugu. Iesakām arī Jums pievērst uzmanību faktoriem, kas
nodrošina aizsardzību darbā un ceļ darbinieku produktivitāti.
AIZSARGAPĢĒRBS METINĀTĀJIEM Metinātāju aizsargapģērba pamatfunkcija ir aizsardzība no termiskās (saskare ar karstām virsmām, dzirksteles vai karstas šķidra metāla šļakatas) un virspusējās mehāniskās iedarbības. Vēsturiski kā materiālu aizsargapģērbam pielietoja dabīgo ādu vai piesūcinātu brezentu. Valdīja priekšstats - jo biezāks materiāls, jo labāka aizsardzība, taču biezāks materiāls bija smags, bet smagā ekipējumā ir grūti strādāt. Pirmkārt, gan āda, gan brezents ātri uzsūc mitrumu un netīrumus, padarot apģērbu vēl smagāku. Netīrumus novākt ir ļoti grūti, un apģērba termiskā aizsardzība ātri zūd. Otrkārt, šādu materiālu blīvums un cietība ierobežo darbinieka kustības (salīdzinājumam: brezenta blīvums ir no 400 līdz 600 g/m2 , bet parastā darba apģērba blīvums vidēji 240-330 g/m2). Šis būtiskais faktors ir liels mīnuss gadījumā, kad nepieciešama precizitāte, kvalitāte un produktivitāte. Ir vēl viens negatīvs faktors šāda apģērba pielietošanai: gadījumā, kad zem apģērba nokļūst karsta metāla daļiņas, tā biezums un struktūra traucē ātri no tā atbrīvoties. Atgādinām, ka metinātāja apģērbs un cimdi pieder pie 2. kategorijas aizsarglīdzekļiem un tam ir jābūt atbilstoši sertificētam. Uz apģērba ir jābūt speciālam marķējumam (sk.attēlu ). Tas nozīmē, ka ražotājs ir sertificējis aizsargapģērbu saskaņā ar standartu LVS EN 470-1 (vai LVS EN ISO 11611 pēc 2008.g. februāra). Apģērbu sertifikācija dod lietotājiem zināmu garantiju. Sertifikācijas laikā tiek pārbaudīts, vai izstrādājums ir izturīgs un ergonomisks, izgatavots no materiāla, kas neuztur degšanu, nekūst karstuma iedarbībā, kā arī neveicina smalku metāla daļiņu piekušanu (pielipšanu) pie auduma. Arī kabatu izvietojums, speciāla furnitūra u.c. var nodrošināt darbiniekiem lielāku drošību metināšanas laikā. Alternatīva ierastajiem aizsargapģērba materiāliem ir speciāli izstrādāts audums, kas atbilst gan drošības, gan komforta prasībām. GRIF piedāvā iegādāties sertificētus modeļus no Proban® auduma: jakas, puskombinezonus un bikses. Proban® ir auduma ķīmiska apstrāde, kas nodrošina audumam ugunsizturību. Apģērbi no Proban auduma: * nedeg un neuzliesmo, kad tie saskaras ar liesmu; * nekūst pēc karstuma iedarbības; * aizsargā pret sīkām metāla daļām, griežot vai metinot metālu; * nodrošina pretestību pret metināšanas dzirkstelēm; * nodrošina aizsardzību pret karstuma iedarbību. Par nožēlu, arī mūsdienās Latvijā gadās satikt metinātājus brezenta darba kostīmos. Taču ne uz viena šāda kostīma Jūs neatradīsiet LVS EN marķējumu. Šāda apģērba pielietošana ir pretrunā ar darba aizsardzības likumdošanu un, mūsu skatījumā, tas ir pilnīgi nevajadzīgs un lieks risks.
Aizsargapģērbam, kurš ražots atbilstoši LVS EN 531 prasībām, jābūt marķētam saskaņā ar standartu LVS EN 340. - Ražotāja logo vai nosaukums - Artikuls; - CE zīme un pilnvarotās, kompetentās institūcijas identifikācijas numurs; -Piktogramma un testu rezultātu vērtība, kur: A - Uguns izturība. Saskaņā ar LVS EN 532; Pēc testa izstrādājumā nav caurumu vai degšanas pazīmju. B – Aizsardzība pret konvekcijas karstumu; (klase 1÷5 pēc LVS EN 367) C – Aizsardzība pret infrasarkano starojumu; (klase 1÷4 pēc LVS EN 366); E- Aizsardzība pret kausēta tērauda šļakatām (klase 1 3 pēc LVS EN373. -Izstrādājuma kopšanas simboli. TURPINĀJUMS PAR AIZSARGMASKĀM, APAVIEM UN ELPOŠANAS AIZSARGLĪDZEKĻIEM METINĀŠANAI SEKOS... |
||||