Dekoratīvie apmetumi
Apmetuma virskārta nodrošina objekta optisko noformējumu. Tam paredzēti dažādi materiāli un struktūras.

Foto: Dekoratīvie apmetumi; autors: Dekoratīvie apmetumiApmetuma virskārta nodrošina objekta optisko noformējumu. Tam paredzēti dažādi materiāli un struktūras.
Atbilstoši armējošā slāņa un apmetuma veidam, virsmu ieteicams gruntēt ar atbilstošu līdzekli. Grunti rūpīgi jāsamaisa oriģinālajā iepakojumā un jāuzklāj ar rullīti.
Pirms apmetuma uzklāšanas armējošam slānim jābūt stingram un sausam, tam nepieciešama aptuveni 1- 3 dienu ilga žūšana (atkarībā no laika apstākļiem).
Dekoratīvajam apmetumam var izmantot
-minerālos sausos rūpnīcu maisījumus;
-organiskos sausos rūpnīcas maisījumus;
-sintētiskos dispersijas apmetumus;
-silikāta apmetumus;
-minerālos silikāta apmetumus.
Apmetumu sagatavojiet atbilstoši lietošanas instrukcijām- dažus veidus nepieciešams vienkārši labi izmaisīt, citiem nepieciešams piejaukt dažus komponentus.

Foto: Dekoratīvie apmetumi; autors: Dekoratīvie apmetumiIzvēlēto struktūrapmetumu uzklāt uz visas virsmas, pēc tam grauda biezumā pielīdzināt un atkarībā no apmetuma tipa strukturēt ar metāla ķelli, plastmasas disku vai dēli. Pievērst uzmanību, lai materiāls uz virsmas tiktu sadalīts vienmērīgi.
Modelēšanas un špaktelēšanas apmetumu uz virsmas iespējams brīvi modelēt un filcēt. Ļaujoties struktūru fantāzijām, tomēr jāseko līdzi, lai neveidotos krāsas materiāla biezuma svārstības un tādējādi novērstu rievu rašanos parēju vietās.
Visi tonētie minerālie un silikāta apmetumi atkarībā no laika apstākļiem var izžūt, veidojot mākoņainu, pleķainu virsmu. To nav iespējams novērst un tas atbilst tehniskajam stāvoklim. Tas nav uzlūkojams kā tehniski- funkcionāla kļūme. Lai novērstu krāsas ziņā nelīdzeni nožuvuša apmetuma rašanās risku, jāparedz papildus izlīdzinošs klājums apmetuma tonī.

Foto: Dekoratīvie apmetumi; autors: Dekoratīvie apmetumiLai veidotu krāsainu virsmu, t.i. apmetuma tonim atškirīgu krāsu toņu gadījumā, nepieciešams veikt divkāršu klājumu. Visiem Caparol piedāvātajiem Capatect apmetumiem ir izstrādātas tādas receptes, ka normālas slodzes gadījumā tie sniedz pietiekamu aizsardzību pret aļģu un sēnīšu veidošanos uz virsmas. Ja ir vēlams virsmu vēl papildus aizsargāt, iesakām to divās kārtās noklāt ar ThermoSan. cementu saturošu apmetumu, šādā gadījumā virsmai jāļauj septiņas dienas cietēt.
Gludu, filcētu vai mazgātu virsmu gadījumā jāņem vērā, ka nav iespējams novērst smalku rievu veidošanos, jo uz virsmas notiek saistvielu piesātināšanās (saķepuma kārta).Tas neiespaido funkcionālās īpašības un nav uzskatāms par pamatu pretenzijām.
Normatīvi nosaka, ka pieļaujamā virsmas apmetuma krāsas intensitāte nedrīkst pārsniegt gaišuma vērtību Nr.20. Tas nodrošina to, ka uz lielām virsmām, saules staru ietekmē sakarstot, neveidojas rievas temperatūras radītās spriedzes dēļ. Caparol krāsu kartes pieļaujamie krāsu toņi ir atbilstoši marķēti.
Lai novērstu redzamus struktūras sabiezinājumus, objektā uz katrām stalažām janodarbina pietiekams skaits strādnieku. Iestrādāt mitru uz mitra. Nepieļaut darba pārtraukumus, apstrādājot virsmas, kas pāriet viena otrā, vienmēr apstrādāt noslēgtas platības.
Visi apmetumi tiek ražoti, izmantojot dabiskas izejvielas un graudu materiālus. Tādēļ nav iespējams novērst nelielas krāsu toņa un struktūras svārstības. Tādēļ vienai noslēgtai virsmai, kuru paredzēts apmest, paredzēto materiāla daudzumu izmaisīt, kā arī ievērot, lai materiāla iesaiņojumiem būtu viens un tas pats ražošanas numurs. Īpaši tas attiecas uz tonētiem apmetumiem.
Apmetuma kārtu žūšanas un cietēšanas laikā pasargāt no nelabvēlīgu laika apstākļu ietekmes (tieši saules stari, stiprs vejš, lietus).Vajadzības gadījumā stalažas noklāt ar brezentu. Īpaši aukstā laikā un pie palielināta gaisa relatīva mitruma jāņem vērā, ka žūšana notiek ilgāk.