Drīzumā tiks izsludināti konkursi Ventspils koģenerācijas stacijas būvniecībai

Izstrādājot iepirkumu dokumentāciju Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā Ventspils siltumapgādes sistēmas attīstības projekta ietvaros, nolemts koģenerācijas stacijas projektēšanas un būvniecības iepirkumu sadalīt vairākās daļās. Projekta īstenotājs SIA "Ventspils ENERGO" tādējādi vēlas nodrošināt iespējami lielāku konkurenci starp pretendentiem un saņemt visizdevīgākos piedāvājumus.

Izstrādājot iepirkumu dokumentāciju Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā Ventspils siltumapgādes sistēmas attīstības projekta ietvaros, nolemts koģenerācijas stacijas projektēšanas un būvniecības iepirkumu sadalīt vairākās daļās. Projekta īstenotājs SIA "Ventspils ENERGO" tādējādi vēlas nodrošināt iespējami lielāku konkurenci starp pretendentiem un saņemt visizdevīgākos piedāvājumus.

Projekta ietvaros paredzēts izbūvēt Ventspils koģenerācijas staciju ar 20 MW elektroenerģijas ražošanas jaudu un 40 MW siltumenerģijas ražošanas jaudu (kurināmais - akmeņogles un līdz 15% biomasa), kā arī savienot ar saistvadu Ventspils abu krastu siltumapgādes sistēmas. Kopējās projekta izmaksas (ar PVN) tiek plānotas 81,3 miljonu eiro (57,1 miljonu latu) apmērā. Projekta attiecināmās izmaksas ir 47,9 miljoni eiro (33,7 miljoni latu), no kurām 72% jeb 34,6  miljoni eiro (24,3  miljoni latu) būs Eiropas Savienības Kohēzijas fonda ieguldījums.

Projekta ietvaros tiks izsludināti šādi atklāti konkursi:
1) Koģenerācijas stacijas projektēšana un būvniecība Talsu ielā 69, Ventspilī, paredzot, ka iepirkums sastāvēs no 3 iepirkuma daļām (pretendenti varēs iesniegt piedāvājumus vienai vai vairākām daļām);
Koģenerācijas stacijas bloka projektēšana un būvniecība Ventspilī ar 20 MW elektroenerģijas ražošanas jaudu un 40 MW siltumenerģijas ražošanas jaudu (ietverot ogļu piegādes, izkraušanas un sagatavošanas, biomasas izkraušanas un sagatavošanas iekārtas, kā arī 2x20 MW pīķa slodžu katlus un mazuta uzglabāšanas būves);
110 kV elektrokabeļa savienojuma projektēšana un būvniecība (koģenerācijas stacijas elektrisko sistēmu pieslēgums Ventspils reģionālajam elektrosadales tīklam, aptuvenais garums - 2,1 km );
Rezerves katlu mājas projektēšana un būvniecība Brīvības ielā 38, Ventspilī (2x22,5 MW, kurināmais - dīzeļdegviela);
2) Centralizētās siltumapgādes sistēmas saistvada projektēšana un būvniecība Ventspilī (kopējais siltumtīklu garums 1,5 km un 0,5 km dzelzsbetona tunelis zem Ventas);
3) Inženiera pakalpojumi koģenerācijas stacijas un saistvada būvuzraudzībai.
Tiks veikta arī cenu aptauja par konsultāciju pakalpojumu sniegšanu Ventspils koģenerācijas stacijas būvuzņēmēja izvēlei, lai iepirkumu komisijas darbam piesaistītu neatkarīgus ekspertus ar zināšanām un pieredzi cietā kurināmā koģenerācijas staciju būvniecībā.

Apvienotie projektēšanas un būvdarbu līgumi tiks slēgti saskaņā ar Starptautiskās Inženierkonsultantu federācijas (FIDIC) iekārtu piegādes un projektēšanas – būvniecības darbu līguma noteikumiem (Dzeltenā grāmata). Konkursus plānots izsludināt šā gada 3.ceturksnī Paralēli tiks organizēts arī iepirkums par kredītresursu piesaisti aptuveni 28 - 30 miljonu latu apmērā.

Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā Projekta uzdevums ir ieviest Ventspilī modernas, mūsdienu standartiem atbilstošas enerģiju ražojošas tehnoloģijas, kurās tiktu izmantots Eiropas Savienības un Latvijas Republikas vides likumdošanas prasībām atbilstošs kurināmais. Projekta realizācijas rezultātā pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas patērētājiem (aptuveni 75% no visiem siltumenerģijas patērētājiem) tiks nodrošināta stabila un droša siltumapgāde. Uzsākot elektroenerģijas ražošanu koģenerācijas procesā, tiks paaugstināta kurināmā izmantošanas efektivitāte, bet pārejot no mazuta uz akmeņoglēm radikāli (par 95%) tiks samazināts kaitīgo izmešu - sēra dioksīda emisijas apjoms atmosfērā, kā arī paaugstināta reģiona elektroapgādes drošība un Latvijas elektroenerģijas tirgus neatkarība.Turpmākai informācijai:
Aigars Valdīšana
SIA "Ventspils ENERGO" valdes priekšsēdētājs
e-pasts: valaig@mt.lv
Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.