EM nodod saskaņošanai MK noteikumu projektu jaunu elektroenerģijas ražošanas jaudu konkursam

EM nodod saskaņošanai MK noteikumu projektu jaunu elektroenerģijas ražošanas jaudu konkursam

Ekonomikas ministrija nodevusi starpinstitūciju saskaņošanai Ministru kabineta noteikumu projektu "Noteikumi par ieviešamās elektroenerģijas ražošanas jaudas apmaksas konkursu", kas nosaka konkursa organizēšanas nosacījumus jaunu elektroenerģijas ražošanas jaudu ieviešanai Latvijā energoapgādes drošuma paaugstināšanai.

Ekonomikas ministrija nodevusi starpinstitūciju saskaņošanai Ministru kabineta noteikumu projektu "Noteikumi par ieviešamās elektroenerģijas ražošanas jaudas apmaksas konkursu", kas nosaka konkursa organizēšanas nosacījumus jaunu elektroenerģijas ražošanas jaudu ieviešanai Latvijā energoapgādes drošuma paaugstināšanai.

Konkursa nosacījumi paredz, ka elektroenerģijas ražošanas bāzes jaudas tiek ieviestas ne vēlāk kā līdz 2015.gada 30.jūnijam un tās nodrošina enerģētiskā iekārta, kurā kā primārais enerģijas avots tiek izmantots cietais kurināmais un vismaz 10% no primārā enerģijas avota kopējā izmantotā apjoma elektrostacijā jābūt Latvijas izcelsmes.

Ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK) uzskata: "Valdībai, vērtējot labākos risinājumus, viennozīmīgi jāņem vērā ne tikai prognozēto elektrības jaudu iztrūkums nākotnē, bet arī nepieciešamība paaugstināt valsts energoapgādes drošību, ko var panākt tikai dažādojot energoresursus. Līdz ar to optimālākais risinājums šobrīd ir cietā kurināmā elektrostacijas celtniecība Kurzemē."

Konkursa priekšmets ir jaunas ieviešamās elektroenerģijas ražošanas jaudas apmaksa, kas tiek noteikta kā fiksēts gada maksājums par katru elektrostacijā pieejamo megavatu. Konkursa rezultātā jaudas maksājumu par ieviestām elektroenerģijas ražošanas jaudām veic ne ilgāk kā desmit gadus.

Konkursa uzvarētājam jāievieš elektroenerģijas ražošanas bāzes jaudas ne mazāk kā 400 megavatu apmērā. Elektroenerģijas ražošanas bāzes jaudas jānodrošina ne vairāk kā diviem elektroenerģijas ražošanas blokiem, kas pieejami 6 000 stundas gadā, un viena enerģētiskā bloka apmērs nevar pārsniegt 400 MW.

Konkursu plānots izsludināt ne vēlāk kā 2009.gada 2.janvārī. Konkursa rezultāti tiks paziņoti ne vēlāk kā divpadsmit mēnešu laikā no konkursa izsludināšanas dienas. Konkursu organizēs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.

Lai piedalītos konkursā, pretendentam jāatbilst sekojošiem 3 atlases kritērijiem – pēdējo 10 gadu laikā no piedāvājuma iesniegšanas dienas tam jābūt reģistrētam ES, PTO, EEZ vai EFTA dalībvalstī; pret pretendentu nevar būt ierosināta maksātnespējas procedūra vai tā saimnieciskā darbība nevar būt apturēta vai pārtraukta; kā arī pieteikuma iesniegšanas brīdī pretendentam nevar būt nodokļu vai valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu parādu Latvijā vai citā valstī, kurā tas ir reģistrēts.

Konkursa pretendentu pieteikumi tiks izvērtēti pēc sekojošiem kritērijiem:

-elektrostacijas nodošanas ekspluatācijā datums - visvairāk punktu iegūs tas pretendents, kura paredzamais elektrostacijas nodošanas ekspluatācijā datums būs visagrākais, bet ne vēlāk kā līdz 2015.gada 30.jūnijam;

-piedāvātais ieviešamās jaudas apjoms – visvairāk punktu iegūs pretendents, kura ieviestās elektroenerģijas ražošanas jaudas būs vislielākās, bet ne mazāk kā 400 megavatu apmērā;

-piedāvātais tehnoloģiskais risinājums, t.i. pretendents apliecina pieeju tehnoloģijām, ietekmes uz vidi mazināšanas tehnoloģiju pielietošanu, kā arī izmantojamo kurināmo un pieeju kurināmā piegādēm;

-pieprasītais jaudas maksājums – visvairāk punktu saņems tas pretendents, kura piedāvātais jaudas maksājums būs vismazākais;

-biznesa plāns – pretendents iesniedz finanšu piedāvājumu, kura sastāvā iekļauts biznesa plāns.

Detalizēti ar MK noteikumu projektu "Noteikumi par ieviešamās elektroenerģijas ražošanas jaudas apmaksas konkursu" var iepazīties MK mājas lapā internetā - http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40097391.

MK noteikumu projekts nosaka ieviešamās elektroenerģijas ražošanas jaudas apmaksas konkursa nosacījumus: ieviešamās jaudas apjomu; ieviešamās jaudas pieejamības nosacījumus; jaudas ieviešanas termiņu; ieviešamās jaudas apmaksas nosacījumus; konkursa izsludināšanas termiņu; pretendentiem izvirzāmās prasības; pieteikumu izvērtēšanas kritērijus; kā arī pieteikumu iesniegšanas un izvērtēšanas termiņu.


Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.