Ekspluatācijā nodoti pēdējie projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Ventspilī, II kārta" ietvaros izbūvētie objekti.
Ventspilī ekspluatācijā nodoti pēdējie Ventspils ūdenssaimniecības attīstības projekta 2.kārtas ietvaros izbūvētie objekti- ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli Pulkveža ielā posmā no Augusta ielas līdz Ābolu ielai un Virves ielā posmā no Sārnates ielas līdz Dobeles ielai.
Foto: Ekspluatācijā nodoti pēdējie projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Ventspilī, II kārta" ietvaros izbūvētie objekti.; autors: Ekspluatācijā nodoti pēdējie projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Ventspilī, II kārta" ietvaros izbūvētie objekti.Ventspilī ekspluatācijā nodoti pēdējie Ventspils ūdenssaimniecības attīstības projekta 2.kārtas ietvaros izbūvētie objekti- ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli Pulkveža ielā posmā no Augusta ielas līdz Ābolu ielai un Virves ielā posmā no Sārnates ielas līdz Dobeles ielai.
Ventspilī Pulkveža un Virves ielās kopumā izbūvēti ūdensvada un kanalizācijas tīkli 4,2 km garumā dodot iespēju 68 mājsaimniecībām pieslēgties izbūvēto tīklu atzariem un saņemt tīru ūdeni. Pulkveža un Virves ielas atrodas vienā no lielākajiem Ventspils privātmāju rajoniem - Žāžciemā, kurā līdz šim nebija pieejami centralizēti ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumi. Darbu kopējās izmaksas 860 tūkstoši latu (bez PVN), bet darbu ģenerāluzņēmējs a/s "Venceb".
Līdz ar objektu nodošanu ekspluatācijā, pabeigti visi projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Ventspilī, II kārta" ietvaros paredzētie būvdarbi, bet projekta administratīvā ieviešana tiks pabeigta nākamā gada pirmajā pusē.
Ventspils ūdenssaimniecības attīstības projekta 2.kārtas ietvaros kopš 2006.gada ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu ekspluatācijā jau nodoti 96 objekti, ūdensvada un kanalizācijas tīkli kopumā rekonstruēti un izbūvēti vairāk nekā 100 km garumā. Projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Ventspilī, II kārta" kopējās izmaksas ir ap 25,5 miljoniem latu.
Projekta ietvaros kopš 2006.gada Ventspilī paplašināti un rekonstruēti ūdensvada un kanalizācijas tīkli privātmāju rajonos- Gāliņciemā, Kurpniekciemā, Žāžciemā/ Krēķciemā, Pasiekstes, Tērauda ielu rajonā, Jāņciemā, Čikstiņciemā , kuros līdz šim nav bijuši pieejami centralizēti ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumi, dodot iespēju vairāk nekā 1300 mājsaimniecību saņemt kvalitatīvus ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus.
Ūdens kopš 2005.gada Ventspilī tiek attīrīts atbilstoši Eiropas Savienības un Latvijas Republikas normatīvu prasībām, savukārt notekūdeņi, kas privātmājās līdz šim tika uzkrāti krājtvertnēs vai novadīti apkārtējā vidē, tiek novadīti videi draudzīgā veidā – centralizēti savākti no privātīpašumiem uz notekūdeņu attīrīšanas kompleksu, kur tos attīra un attīrītus novada Baltijas jūrā.
Ekoloģiskie un kvalitātes rādītāji dzeramajam ūdenim un notekūdeņiem Ventspilī tika uzlaboti jau 2005.gadā Ventspils ūdenssaimniecības attīstības projekta 1.kārtas ietvaros, kad ekspluatācijā tika nodota dzeramā ūdens atdzelžošanas stacija un notekūdeņu attīrīšanas komplekss. Šie abi nozīmīgie objekti izbūvēti atbilstoši Eiropas Savienības standartu un regulu prasībām.