Fen Šuj joprojām modē
Katrs pavasaris sev atnes līdzi jaunas vēsmas gandrīz ikvienā, mums ikdienā tik svarīgā, sfērā.
Foto: Fen Šuj joprojām modē; autors: Fen Šuj joprojām modēKatrs pavasaris sev atnes līdzi jaunas vēsmas gandrīz ikvienā, mums ikdienā tik svarīgā, sfērā. Modes dizaineri steidz izrādīt savas jaunākās kolekcijas, reklāmas materiāli kliedzoši informē mūs par jaunākajiem atklājumiem, sasniegumiem, piedāvājumiem, uzsverot konkrētās preces nozīmīgumu mūsu ikdienas dzīvē un apgalvo, ka tieši šī prece ir tas, kas mums nepieciešams. Šoreiz nevis par jauno, bet par seno, kas pastāv nu jau vairāk kā 3 tūkstošu gadu. Par Fen Šuj.
Vai esat kādreiz prātojuši kādēļ dažas mājas jums bijušas
Foto: Fen Šuj joprojām modē; autors: Fen Šuj joprojām modēKas ir Fen Šuj?
Šī senā zinātne tika atklāta pirms vairāk kā 3,000 gadiem Ķīnā. Tas ir zināšanu komplekss, kas atklāj veidu kā līdzsvarot un izmantot apkārtējās vides enerģijas, lai nodrošinātu veselību, labklājību un lielu veiksmi cilvēkiem, kas to pielieto.
Tulkojumā vārds "Fen" nozīmē vējš, vārds "Šuj" – ūdens. Ķīnas kultūrā maigs vējš un tīrs ūdens vienmēr asociējies ar labu ražu un labu veselību, tādējādi termins "labs Fen Šuj" radās , lai ar to apzīmētu pārticību un veiksmi, bet "slikts Fen Šuj", lai apzīmētu grūtības un neveiksmes.
Fen šuj balstās uz daoistu vīzijas un sapratnes par dabu, sevišķi uz konkrētas idejas, kas apgalvo, ka zeme ir dzīva un piepildīta ar enerģiju. Senie ķīnieši ticēja, ka zemes enerģija spēj pat, tā sakot, "radīt vai iznīcināt karaļvalsti". Tāpat kā senā Jiņ un Jaņ, arī 5 elementu filozofija nāk no daoisma.
Galvenais instruments, kas tiek izmantots Fen Šuj analīzē ir kompass un Ba- Gua, kas ir Ching simbolu saturoša astoņstūru karte jeb tīkls; sena autoritāte, uz kuras tiek balstīta visa Fen Šuj zinātne.
Fen Šuj kompass, kas tiek saukts arī par lo-pan, tiek lietots lai piekļūtu dziļākai informācijai par būvlaukumu (būves atrašanās vietu) vai pašu ēku. Kompass sastāv no koncentrisku gredzenu grupas, kas izkārtoti apkārt magnētiskajai adatai. "Lo" nozīmē "viss", "pan" nozīmē "trauks", jeb "bļoda", ko speciālisti interpretē kā atslēgu visiem visuma noslēpumiem.
Fen Šuj piedāvā līdzekļu un veidu daudzveidību dzīves uzlabošanai un nevēlamu situāciju novēršanai. Tas tiek plaši lietots gan mājās, gan biznesa vidē visā pasaulē. Kaut arī dažus Fen šuj līmeņus ir viegli saprast un pielietot ikdienas dzīvē, lai atklātu pašu mācības būtību jeb "serdi" var paiet pat vairāki gadi. Tāpat kā Ķīnas medicīna, Fen Šuj zināšanas ir ļoti dziļas un sarežģītas.
Foto: Fen Šuj joprojām modē; autors: Fen Šuj joprojām modēJiņ un Jaņ teorija Fen Šuj ietvaros
Jiņ un Jaņ teorija ir viena no galvenajām Fen Šuj teorijām, saskaņā ar kuru pilnīgi viss visumā sastāv no dieviem pretējiem, bet dziļi savstarpēji saistītiem spēkiem, Jiņ – sieviešu un Jaņ – vīriešu. Šo divu spēku kustība un savstarpēja mijiedarbība rada visu to dzīvību, kas ir mums visapkārt.
Jiņ (pasīvā enerģija) bieži vien pieņem klusuma, dziļas tumsas, lēnas kustības formu. Tā ir dominējoša enerģija naktīs, kad ejam gulēt, vai brīžos, kad mums nepieciešama atpūta vai gribas atjaunot savas enerģijas krājumus.
Jaņ ( aktīvā enerģija) ir tā, kas parādās brīžos, kad esam aktīvi un to raksturo ar skaļām skaņām, troksni, spožu gaismu, pieaugošu enerģiju utt. Tā ir enerģija, ko piedzīvojam saspringtos, darbīgos brīžos ofisā, lieliskā ballītē vai traucoties lielā ātrumā pa automaģistrāli.
Viens nespēj eksistēt bez otra, tāpat kā diena nevar eksistēt bez nakts, gaisma bez tumsas un skaņas bez klusuma, kas tai seko. Tie nevar pastāvēt izolēti. Pirmais ir nosacījums otra eksistēšanai.
Labākais Jiņ un Jaņ attēls, kas raksturo šo divu elementu mijiedarbību ir populārais Thai Chi simbols - perfekts aplis, harmoniski radīts no divām daļām , melnās un baltās, kas saplūst kopā un katra savā iekšienē satur mazu daļiņu, kas attēlots kā punkts, jeb esenci no otras zīmes.
Fen Šuj 5 elementi : kā tie strādā?
Vieglākais veids, kā savā ikdienas dzīvē ieviest Fen Šuj ir ienest tajā specifisko krāsu enerģiju, lai izmantojot šīs konkrētas krāsas sasniegtu tos rezultātus , ko kārojat. Krāsa ir ļoti spēcīga, jo tā ir gaisma, un daudzas ir vietas ir kā "izbadējušās" pēc gaismas. Izgaismo to!
Viens no Fen Šuj pamatprincipiem ir 5 elementu princips. Šie elementi ir koks, uguns, zeme, metāls un ūdens. Šie elementi savstarpēji sadarbojas noteiktos veidos, kurus galvenokārt definē kā produktīvus un destruktīvus ciklus. Katrs elements tiek reprezentēts ar specifisku krāsu, kuras pareiza izvēle tiek uzskatītas par elementārāko veidu, kā ienest harmoniju un mieru mūsu telpās.
Kokam atbilst zaļā un brūnā krāsa.
Ugunij – sarkans, koši dzeltens, oranžs, lillā.
Zemei – gaiši, blāvi dzeltens, smilšu tonis, gaiši brūns.
Metāls – balts, pelēks.
Ūdens- melns, zils.
Zināt kā pielietot krāsas, lai balansētu vai stiprinātu mūsu apkārtējo vidi, var šķist gana sarežģīti, taču vienmēr var atrast kādu pamatu, uz ko balstīties. Pareizā krāsu izvietošana ir definēta Ba- Gua, jeb tavas telpas enerģijas kartē.
Piemēram, telpas dienvidu enerģija ir saistīta ar tavu slavu un atpazīstamību. Labāks tulkojums, patiesībā, ir "gaisma" jeb "uguns robežās" un tas ir saistīts ar tēlu, ko tu vēlies pasargāt no citām personām; tava identitāte citu acīs, tik pat labi, cik spēcīgs un veiksmīgs tu esi savas gaismas/ vērtības/ identitātes saglabāšanā un noturēšanā. Dienvidu elements ir uguns. Saprotams, ka mēs negribam apslāpēt paši savu iekšējo uguni, tāpēc šajā telpas daļā nevajadzētu lietot zilo un melno krāsu.
Zaļā krāsa ir lieliska harmonijas radīšanai un ģimenes dzīves stabilizēšanai, ja tiek lietota austrumos.
Zilā krāsa ir piemērota ziemeļos, lai atbalstītu mūs mūsu karjeras izaugsmes plānos, un austrumos, ja gribam stabilizēt ģimenes dzīvi un /vai saskaramies ar veselības problēmām, dienvidaustrumos, ja gribam vecināt un sekmēt savu labklājību un bagātību.
Mazliet dzeltenā dienvidos nesīs veiksmi un laimi, baltais rietumos sekmēs radošās pūles, tāpēc šo krāsu iesaka māksliniekiem un radošo profesiju pārstāvjiem.
Pirms dekorējat savu dzīves vietu, rūpīgi izpētiet iespējamās krāsas saskaņu ar pārējiem telpas priekšmetiem, kā tā saskanēs ar mēbelēm, audumiem, grīdas segumu un citām lietām, šīm interjera sastāvdaļām ir jārada savstarpēja harmonija, nevis nepārtraukti jācīnās par mūsu uzmanību.