building.lv skaitļos

Lietotāji online28
Aktīvie uzņēmumi19582
Nozares ziņas33014
Fen šuj krāsas un to pielietojums : building.lv - par būvniecību Latvijā

Fen šuj krāsas un to pielietojums

Fen šuj krāsas un to pielietojums

Vienalga vai dzīvojam lepnā privātmājā, lauku setā vai šaurā pilsētas dzīvoklī, apkārtējai videi uz mūsu dzīvi ir ļoti liela ietekme.

autors: Fen šuj krāsas un to pielietojums
Foto: Fen šuj krāsas un to pielietojums; autors: Fen šuj krāsas un to pielietojums
Vienalga vai dzīvojam lepnā privātmājā, lauku setā vai šaurā pilsētas dzīvoklī, apkārtējai videi uz mūsu dzīvi ir ļoti liela ietekme. Fen šuj krāsas ,ja izmantojam tās pareizi, ienesīs mūsu vidē mums vēlamo Fen šuj enerģiju un palīdzēs radīt veiksmīgāku un labāku atmosferu. Katra krāsa šajā sistēmā nodrošina atšķirīgas enerģijas kvalitātes.

Balstoties uz īpašo Fen Šuj sistēmas Ba- Gua karti, katram elementam ir sava krāsas un debespuses, kā arī dominējošā sfēra.

Koks , zaļā un brūnā krāsa, A, DA; veselība, ģimene, pašcieņa.
Uguns– sarkans, koši dzeltens, oranžs, lillā. D, DR; slava, reputācija, attiecības – mīlestība un laulība.
Zeme – gaiši, blāvi dzeltens, smilšu tonis, gaiši brūns. Centrs.
Metāls – balts, pelēks. R, ZR; radošā darbība, bērni, ceļošana, labdarība.
Ūdens- melns, zils. Z,ZA. Karjera, zināšanas, studijas.


autors: Fen šuj krāsas un to pielietojums
Foto: Fen šuj krāsas un to pielietojums; autors: Fen šuj krāsas un to pielietojums
Sarkanā krāsa Fen Šuj sistēmā raksturo uguns elementa enerģiju. Uguns vienmēr ir bijis dievišķās enerģijas simbols un vienlaicīgi var būt gan destruktīvs, gan jaunradošs. Uguns simbolizē dzīvības un saules enerģiju. Balansēts Fen Šuj uguns elements ienesīs jūs mājās prieku, aizrautību, sajūsmu un pat seksuālu iekāri.

Fen Šuj sarkanās krāsas enerģija ir kaisle, iekāre, pārbagātība un svētki. Tā ir ķīniešu laimes un veiksmes krāsa, laulības krāsa Indijā un simboliskā mīlestības un romantikas, drosmes un kaislības krāsa rietumos. Fen Šuj sistēmā sarkanais vienmēr nozīmē bagātību un greznumu. Taču, pārspīlēt ar sarkano arī nevajag, jo pārāk daudz sarkanā radīs nemieru, dusmu sprādzienus, agresiju un pārlieku lielu uzbudinājumu. Sarkano jālieto piesardzīgi, nesteidzieties visu pārvērst sarkanu, nokrāsot sarkanas sienas, grīdu un griestus, visvieglāk sarkano krāsu var ienest interjerā ar atsevišķām detaļām un aksesuāriem, kā , piemēram, sarkanām žalūzijām, paklāju, citām smalkākām detaļām.
Ar vislielāko piesardzību lietojiet sarkano krāsu bērnu istabās, taču varat brīvi lietot dzīvojamās istabās, ēdamistabās un virtuvēs.

Balsoties uz Ba –Gua sistēmu, sarkanā krāsa, uguns enerģija, vislabāk iederas austrumos, dienvidaustrumos, kur viņu pārvalda koka elements, tāpat kā rietumos un ziemeļrietumos, kur viņu pārvalda metāla elements.
Kā uguns krāsa, sarkanais tonis ideāli iederas dienvidos, šīs debespuse sekmē un atbild par mūsu slavu un reputāciju.

Melns
Melnā krāsa, lai cik dīvaini tas mums nešķistu, Fen Šuj sistēmā pieder pie ūdens elementa. Melnā krāsa ir pilna ar Fen šuj noslēpumu un mistikas enerģiju; tā satur spēka un aizsardzības enerģiju. Nakts, dziļu ūdeņu krāsa, visuma tukšuma krāsa, Fen šuj melno krāsu izmanto, lai telpai piešķirtu dziļumu, spēku un noteiktību.

Fen Šuj melnai pieder ūdens elementam, ziemeļu virzienam, turklāt tā ir Jiņ krāsa jeb sievišķā, pasīvā enerģija Fen Šuj Jiņ un Jaņ kombinācijā.
Neskatoties uz to, ka melnais tonis spēj radīt smaguma priekšstatu, ja to izmanto pārlieku lielās proporcijās, Fen Šuj nav iedomājams bez melnās krāsas. Tas tiek ņemt kā pamata elements ļoti daudzos dekorēšanas virzienos. Melno var izmantot lai uzsvērtu citas Fen Šuj krāsas un piešķirtu telpai noslēpumainību un spēku.

Jūties brīvi ar melno krāsu ziemeļos (ūdens), austrumos (koks) un dienvidaustrumos (koks), izvairies no melnās mājas dienvidu pusē (uguns) un lieto minimāli bērnu istabās, tāpat kā galvenās ieejas telpā un virtuvēs un ēdamistabās.
Melnais telpā ienest stabilitātes un pamatīguma enerģiju, tieši tādēļ iekštelpās melno krāsu nevajadzētu lietot augstāk kā mūsu acu līmenis, (tas neattiecas uz mazumtirdzniecības un komerciālajām telpām).

Būdams ūdens elements, melnais, tikdams izmantots ziemeļu pusē, var būt kā spēcīgs Fen Šuj līdzeklis karjeras iespēju uzlabošanai. Melno varam ieviest interjerā ne tikai kā sienas krāsu, bet arī kā mēbeļu toni, ierāmētas melnbaltās fotogrāfijas, vai spoguli (arī ūdens enerģija) melnā rāmī.


autors: Fen šuj krāsas un to pielietojums
Foto: Fen šuj krāsas un to pielietojums; autors: Fen šuj krāsas un to pielietojums
Purpursarkans pieder uguns elementam. Šo intensīvo un spēcīgo krāsu vajadzētu lietot ar vislielāko piesardzību! Šo dēvē par 7 čakras krāsu jeb savienošanos ar garīgo pasauli.
Fen Šuj meistari neiesaka šo toni lietot sienu krāsošanai. Liela daļa speciālistu uzskata, ka šis purpursarkanais , ja tiek lietot kā sienu krāsa, vai lielos laukumos citās telpas daļās, rada spēcīgu iespaidu uz cilvēkiem, kas slimo ar asins slimībām. Vai tā ir taisnība, vai tikai mīts, nav simtprocentīgi zināms, taču skaidrs ir tas, ka purpursarkanais ir ļoti augstas vibrācijas krāsa un tā būtu jālieto ar ļoti lielu piesardzību. Citi meistari purpursarkano tieši iesaka lietot procedūru kabinetos slimnīcās un rehabilitācijas centros, kā arī meditācijas telpās. Ja tomēr ir vēlme šo toni izmantot māju dekorēšanā, speciālisti iesaka izvēlēties vieglākos toņus, kā, piemēram, lavandas toni. Limitētās devās lietojiet austrumos un dienvidos, kā arī rietumos.

Baltais pieder pie metāla elementa. Skaidrības, šķīstības un nevainības krāsa. Baltā krāsa arī tiek uzskatīta par vienu no augstākajām, spēcīgākajām krāsām Jogas tradīcijā. Jogas meistari to dēvē par pabeigšanas, bezgalīgās gudrības un visas dzīves mācības asimilēšanas krāsu. Vienalga vai tas ir tikko uzsnidzis sniegs vai sniegbalta līgavas kleita, baltais fascinē mūs ar savu šķīstības un klusuma enerģiju. Tā kā baltais pieder pie metāla elementa, tas ir izteiksmīgs, skaidrs, tīrs un svaigs. Sākuma krāsa, tāpat kā skaidra nobeiguma tonis. Lielisks tonis visā mājā, it īpaši kombinācijā ar citiem toņiem, lai izceltu to spilgtumu, lai radītu izteiksmīgu kontrastu. Īpaši rekomendē tajās zonās, kur metāla elements ir vadošais, tas ir, rietumos un ziemeļrietumos.

Mēģini ierobežot balto austrumos un ziemeļaustrumos un šajās zonās balto izmantot vairāk kā akcentu, nevis kā dominējošu pamatkrāsu! Baltā ir ideāla krāsa vannas istabām, kā arī meditāciju telpām! Lieliski nomierina prātu un izplata dziedinošas enerģijas viscaur mājai.


autors: Fen šuj krāsas un to pielietojums
Foto: Fen šuj krāsas un to pielietojums; autors: Fen šuj krāsas un to pielietojums
Arī pelēkais pieder pie metāla elementa. Citi pelēko raksturo kā garlaicīgu un pilnīgi neizteiksmīgu, pat trulu, citi kā izsmalcinātu un dižu. Kā metāla elements pelēkais vislabāk iederas rietumos, kur ir labvēlīgs radošām izpausmēm un piemērots telpām, kurās daudz uzturas bērni, ziemeļrietumos (svētībai), ziemeļos veiksmīgai karjerai un dzīves ceļam. Izvairies no pelēkās krāsas klātbūtnes austrumos un dienvidaustrumos, jo šajā zonās galvenais elements ir koks, līdz ar to pelēkais kā metāla elements pilnībā iznīcina koka elementu, radot savstarpēju disharmoniju. Silts, sudrabains pelēks var ienest skaistu, skaidru enerģiju tavā mājā, gan galvenajā ieejas zonā, gan dzīvojamā istabā, gan mājas ofisā.

Izvairies no pelēkās krāsas lielos apjomos jebkurā guļamistabā, gan pašu, gan bērnu, gan vecāku.
Kopumā ,vislabāk pelēko lietot kā akcenta krāsu, lai attīrītu, atdzīvinātu un piešķirtu skaidrības enerģiju telpai. Skaidra, tīra un atstarojoša metāla elementa enerģija , pelēkais ar to lieliski tiek galā.

Zaļā ir Fen Šuj atjaunojošās enerģijas un jauna sākuma krāsa. 5 elementu teorijā zaļais viennozīmīgi pieder pie koka elementa sistēmas! Zaļa krāsa ir ļoti "barojoša" mūsu veselībai, tā nomierina nervus un ienes harmoniju visā mūsu ķermenī ar dziedinošās dabas enerģijas palīdzību. Strādājot ar zaļo Fen šuj sistēmā, svarīgi, lai zaļajam būtu vairākas nokrāsas, lai šī dabas enerģija nebūtu pārāk aktīva un neņemtu virsroku pār citām enerģijām, tāpēc lietojot zaļo lielos apjomos, iesaka izvēlēties vismaz dažas atšķirīgas toņu nokrāsas.
Lielisks veids, kā ienest dabas enerģiju telpā, ir telpaugi ar lielām lapotnēm, kuri ir bagāti ar dabisko enerģiju. Tiesa gan, nevajadzētu pārspīlēt ar telpaugiem guļamistabās. Attīstības un dziedinošas enerģijas nokrāsas zaļais bez bažām jālieto mājas austrumos, dienvidaustrumos un dienvidos.
Arī brūnā krāsa Fen Šuj sistēmā pieder pie koka elementa, un vislabāk šo krāsu lietot austrumos (veselība, ģimene), dienvidaustrumos ( veselība un bagātība), dienvidos (slava un reputācija). Pēdējos gados brūnā krāsa piedzīvojusi strauju atgriešanos, tai piemīt barojoša Fen Šuj enerģija. Brūnā krāsa atgriežas ar piesātinātiem toņiem, asociējas ar garšīgu šokolādi, izsmalcinātu kafiju un skaistu sarkankoku. Tā ir lieliska krāsa virtuvēm, galvenās ieejas telpai, koridoriem, dzīvojamām istabām un guļamistabām. Šo krāsu nevajadzētu lietot dienvidaustrumos un bērnu guļamistabās! Ja brūnais ir pārāk daudz, tas var kavēt ambīciju rašanos , tādējādi karjeras cilvēkiem neiesaka pārspīlēt ar brūno, jo tas var atņemt vēlmi dzīties straujāk pa karjeras kāpnēm. Brūnais tāpat kā zilais joprojām ir vispopulārākais Fen Šuj krāsas tonis, turklāt šī kombinācija – brūnais, kas ir koka elements un zilais, kas ir ūdens elements, savstarpēji atbalstot un rosinot otra enerģijas aktivitātes, ir lielisks risinājums interjeram. Brūnā krāsa noteikti ir atgriezusies uz palikšanu!

Zilā ir brīnišķīga ūdens elementa krāsa. Tā svārstās no maigi gaišā, caurspīdīgā ūdens toņa, tumšajam zili zaļajam okeāna tonim, līdz piesātinātam kroņu čakras indigo (zilganviolets). Zilais mums asociējas ar skaidrām debesīm, tīru ūdeni un dziedināšanu.
Zilais lieliski iederēsies austrumos (veselība un ģimene), dienvidaustrumos (labklājība un pārticība). Kā ūdens enerģija zilā krāsa bagātina koka enerģiju šajos virzienos - ievies to kā sienas krāsu, dominējošo toni mākslas darbos un aksesuāros. Maigi zilais ir ideāls tonis griestiem, lieliski piemērota mācību telpām, daudzi pētījumi pierāda, ka tradicionālās baltās vietā izmantojot gaiši zilo toni griestiem, bērnu sekmes būtiski uzlabojas. Gaiši zilais simbolizē harmonisku attīstību un augšanu, kamēr tumšāki toņi izraisa dziļa miera un rāmuma enerģijas. Atkarībā no izvēlētajām prioritātēm, mazliet tumši zilo, gan akcentu, gan atsevišķu elementu veidā var ieviest guļamistabā, lai nodrošinātu labāku miegu, vai draiskulīgi dzīvīgu ūdens toni lielas, aizņemtas ģimenes dzīvojamā istabā. Piesātināts zilais tonis būtu vēlams dienvidu un ziemeļaustrumu zonās, un pavisam brīvi ziemeļos, austrumos un dienvidaustrumos. Viena no visnomierinošākajām krāsu kombinācijām Fen Šuj ir zilais kopā ar balto, tā telpai piešķir bezgalīgas debess un laimes enerģiju.

Oranžais uguns elementa tonis tiek lietots reizēs, kad sarkanais ir pārāk aktīvs. Taču tas nenozīmē, ka oranžais ir tikai tāds sarkanā toņa aizstājējs, tas lieliski pierāda sevī arī kā individuāli spēcīgs uguns simbols. Šī krāsa bieži tiek saukta par "sociālo" krāsu, jo tā rada Fen Šuj enerģiju, kas nodrošina dzīvāka sarunas, respektīvi, uzlabo komunikāciju starp cilvēkiem un rosina telpā labklājību. Šo krāsu ļoti bieži lieto sabiedriskajos interjeros, daži interjeristi pat apgalvo, ka šī krāsa rosinot apetīti un veicinot gremošanas orgānu darbību. Ziemas periodā šī krāsa izraisa asociācijas ar vasaras atmiņām un sapņiem. Vislabāk šī krāsa sevi attaisnos dienvidos (slava un reputācija) un dienvidrietumos (mīlestība un laulība) . Jāizvairās no oranžā dominantes rietumos un ziemeļrietumos, jo šeit rodas nesaskaņas ar metāla elementu, kā zināms, uguns izkausē metālu. Tāpat jāizvairās no oranžā rietumos un dienvidrietumos, jo šeit rodas nesaskaņas ar koka elementu.
Vibrējošs un saulains oranžais ir lielisks tonis dzīvojamām istabām, ēdamistabās, virtuvēs, bērnu spēļu laukumos un jebkurās citās telpās, kurās gribi ienes dzīvīgu, rotaļīgu un pulsējošu enerģiju. Iesakām kā vienas sienas krāsu un aksesuāru toni.

Dzeltenā krāsa arī pieder pie uguns elementa sistēmas, tā pamodina istabu kā mirdzošs saullēkts. Šī lieliskā prieka un pacilātības saules krāsa ienest spirgtumu un gaišumu ikvienā telpā un rada mīlīgu un mājīgu noskaņu. No karsti dzeltenā saulespuķu toņa līdz gaiši blāvajam sviesta tonim, ir tik daudz dažādu iespēju , kā dzelteno pārvērst par savu īpašo krāsu. Jebkura tumša telpa, kur ikdienā maz iespīd dabīgā dienasgaisma, ir piemērota dzeltenajam tonim , kas to padarīs mājīgāku, gaišāku, siltāku un dzīvīgāku. Dzeltenais tāpat kā sarkanais ienes telpā uguns enerģiju, tikai daudz maigākā veidā jeb mazākās proporcijās. Tā ir visvaldzinošākā no visām krāsām, jo ar to ir visvieglāk sadzīvot, tāpēc tā ir piemērota lieliem apjomiem. Speciālisti uzskata, ka dzeltenais palīdz paaugstināt pašcieņu un nostiprina vispārējo labklājību. Lieliska bērnu istabām, kā arī dzīvojamām telpām. Droši lietot rietumos un dienvidrietumos.

Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.