Ģipša starpsienas un veselība
Pārskatā par ģipškartona starpsienām tiks uzsvērtas un pamatotas šī materiāla funkcionālās garantijas – ugundrošība, skaņas izpolācija, higiēna, - nevis aplūkota montāžas specifika un izmaksas.
Foto: Ģipša starpsienas un veselība; autors: Ģipša starpsienas un veselībaŠodien būvniecības nozarē kā spogulī vērojama valsts ietvaros noturīgā tendence – ekonomikas augšupeja. Dzīve gan līdz šim izvirzījusi savas prioritātes – zemu izmaksu tehnoloģiju attīstība. Kāpēc būvniecību tāmēs tiek iekļauts viens vai otrs materiāls? Tas ir jautājums, uz kuru Latvijā vēl joprojām diezgan bieži skan atbilde – zema cena.
Neatbildēti paliek jautājumi – vai cena ir adekvāta, vai materiāls nav kaitīgs cilvēku veselībai, un kāds ir materiāla reālais ekspluatācijas ilgums. Taču būvniecības nozare attīstās, pateicoties industrializācijai, būvniecības tehnoloģisko procesu optimizācijai, priekšstatu par būvniecības kultūru lēnai, bet tomēr maiņai. "Sausā būvniecība", kurai nepašaubāmi pieder arī darbs ar ģipškartonu, sniedz iespējas rast plaša spektra būvniecības uzdevumu optimālus risinājumus.
Pārskatā par ģipškartona starpsienām tiks uzsvērtas un pamatotas šī materiāla funkcionālās garantijas – ugundrošība, skaņas izpolācija, higiēna, - nevis aplūkota montāžas specifika un izmaksas.
Kā jau definē pats nosaukums, galvenā sastāvdaļa ir ģipsis – materiāls, kas tūkstošiem gadu izmantots mākslas darbu radīšanai, materiāls, kam piemīt spēja "elpot", uzturot telpās vienmērīgu mitruma režīmu. Viena no svarīgākām ģipsim piemītošām īpašībam ir tā ekoloģiskums. Kādiem mērķiem ir piemērots gipškartons? Pirmkārt ar tā palīdzību iespējams ideāli izlīdzināt un atjaunot sienas. Otrkārt no ģipškartona plātnēm veidojamas starpsienas – jaunā kvalitātē konfigurējama jau esoša telpa. Treškārt – tikpat ērti no gipškartona izveidojami ideāli gludi vai reljefi griesti. Bez tam ģipškartons ir lieliska izejviela dekoratīviem telpas elementiem.