Ģipškartona dizaina iespējas
Sienu un griestu daudzlīmeņu un liektas formas izveidojams ne jau ar celtniecības paņēmieniem, bet gan talkā ņemot ģipškartona iespējas.
Foto: Ģipškartona dizaina iespējas; autors: Ģipškartona dizaina iespējasSienu un griestu daudzlīmeņu un liektas formas izveidojams ne jau ar celtniecības paņēmieniem, bet gan talkā ņemot ģipškartona iespējas.
Ģipškartona liekšana un formēšana iespējama pateicoties materiāla spējai kļūt plastiskam, ja tas ir nedaudz mitrs. Kad materiāls izžūst, forma nofiksējas un cietība atjaunojas.
Pašu formēšanas procesu būt vēlams uzticēt aroda meistariem, bet ja niez nagi to izmēģināt pašiem, ieteicams pirmo reizi darba izpildes etapus pavērot no manas. Vispirms nepieciešams izgatavot šablonu, pēc tam formēšanas vietā ģipškartonu "sadursta" ar speciāliem instrumentiem un virsmu samitrina. Mitrināšana jāatkārto vairākas reizes. Lai mitrums nenokļūtu ģipškartona plāksnes otrā pusē, plāksne uz pāris desmit minūtēm jānovieto ar samitrināto pusi uz leju.
Ar mitrumu piesūcināto plāksni novieto uz šablona un uzmanīgi formē vai izliec. Ar to pirmais darbu etaps ir noslēgts – jāgaida aptuveni 12 – 24 stundas, kad mitrums iztvaikos un ģipškartons sacietēs, fiksējot jauno formu.
Dažādu liekuma rādiusa un formas ģipškartons izmantojams papildus dekoratīvo elementu izveidei interjerā. Dekoratīvajiem elementiem var būt arī funkcionāls rakstus – aiz tiem paslēp dažādas komunikācijas, kas "bojā telpas skatu".
Izformētās un liektās ģipškartona plāksnes piestiprina karkasam, kuru, savukārt, konstrukcijai – griestiem, sienai.