Granulu deglis, kas liks katlam strādāt ekonomiski!

Granulu deglis, kas liks katlam strādāt ekonomiski!

SIA Ecoenergy granulu degļa tehnoloģija ir īpaši izstrādāta, lai deglis darbotos ekonomiski un ar augstu lietderību. Turklāt degli var uzstādīt gandrīz jebkuram cietā kurināmā katlam. Kurini - granulas, malku vai abus vienlaikus!

ECCO-ENERGO granulu apkures sistēmas karstā sirds ir patentēts deglis - virpuļveida degkamera. Tā nodrošina iespēju, kurinot katlu, granulas dedzināt horizontāli, nevis vertikāli, kā tas ir vairumam katlu.

Degkamera atrodas katla ārpusē, tādēļ kurtuves telpa ir brīva. Tomēr, ja nepieciešams, to var ievietot arī kurtuves telpā.

Katlu, kas aprīkots ar automātisko ECCO-ENERGO degli, var kurināt gan ar granulām, gan cieto kurināmo vai pat ar abiem vienlaikus. Darbības princips ir šāds : ieliekot kurtuvē malku, deglis to aizdedzina. Sasniedzot uzstādīto temperatūru, deglis izslēdzas, granulas tad vairs netiek dedzinātas. Tiklīdz malka ir sadegusi, katlā pazeminoties temperatūrai, deglis automātiski ieslēdzas, tad savukārt tiek dedzinātas granulas.

Ļoti svarīga granulu katla īpašība ir tā, ka deglis tajā nodrošina vienmērīgu temperatūru. Lielas temperatūras svārstības, kā tas ir, piemēram, kurinot ar malku, ir ļoti nevēlamas katla tērauda konstrukcijai. Katlam ar granulu degli vienmērīgi augsta temperatūra nodrošina to, ka korpuss - siltummainis neapaug ar izdedžu kārtu, tāpēc tas ir retāk jātīra, katlam ir augstāks lietderības koeficients, mazāk videi kaitīgo izmešu.

ECCO-ENERGO degli var izvēlēties ar atšķirīgu jaudu - mazu 15 - 50 kW, vidēju 50 – 80 kW, kā arī lielu 80 - 100 kW, 150 – 200 kW un 300kW.
Vasarā, uzstādot granulu katlu, ir sarežģīti noteikt, cik liela jauda būs nepieciešama apkures sezonā. Ja ziemā uzstādītā jauda ir par mazu, pēc instrukcijas to var pats palielināt, vai arī zvanīt uz apkalpojošo servisu, meistars atbrauks un noregulēs jaudu, kāda nepieciešama.

Cietā kurināmā katls ar granulu degli. Cik efektīvs?

Pastāv uzskats, ka tradicionālajiem cietā kurināmā katliem ir zemāka efektivitāte kā granulu katliem, tādēļ dabiski rodas jautājums - vai ir lietderīgi granulu degli pievienot cietā kurināmā katlam?

ECCO-ENERGO pārstāvis Raitis Graudums skaidro: "Tas ir piemērots risinājums, ja mājā ir kvalitatīvs cietā kurināmā katls, kuru iespējams pilnveidot un noregulēt ekonomiskākā režīmā. Aprīkojot cietā kurināmā katlu ar granulu degli, to vajadzētu aprīkot arī ar dūmgāzu bremzētājiem, lai siltummainis pēc iespējas labāk spētu uzņemt izdalīto dūmgāžu siltumu. Tad katlam būs pietiekami laba siltumatdeve.

Ar ECCO-ENERGO granulu degli aprīkots cietā kurināmā katls var būt ļoti noderīgs risinājums neparedzētās situācijās, kad kaut kādu iemeslu dēļ nav iespējams kurināt ar granulām. Degli var atvienot vai vienkārši izslēg, tas nav jādemontē, un tad katlu kurināt ar malku. Ērtību būs mazāk, regulāri jāpiemet malka, toties siltums nodrošināts.

Kurināt ar malku nav lētāk!

Daudzi, iegādājoties kombinēto apkures katlu, domā: "Kurināšu ar granulām un malku."

Raitis Graudums skaidro : "Ja ir  iegādāts deglis, ar ko var kurināt gan granulas, gan malku, es tomēr neieteiktu regulāri kurināt ar malku. Malkas apkure ekonomiskāka ir tikai tad, ja malka ir lēti pieejama, piemēram, saimniekam pieder mežs, neskaita darbu un laiku, ko pavada, malku sagatavojot, saskaldot un žāvējot.
Esmu arī novērojis, ka, kurinot ar malku, daudzi cilvēki bieži nepievērš uzmanību reālajam patēriņam un tam, ka patiesībā dzīvo aukstā mājā, kur vidēja temperatūra ir zemāka par 20 grādiem. Piemēram, pārbaucot no darba pilnībā atdzisušā mājā, cenšoties to sasildīt, malkas patēriņš ir ļoti liels. Pa nakti māja atkal atdziest. Akumulators ir īslaicīgs risinājums, tas neder vairākām diennaktīm.

Jāņem vērā, arī tas, ka kurinot katlu, kas paredzēts tikai malkai, tai jābūt ļoti labi izžāvētai. Katlam sasilstot un atdziestot, tajā ir lielas temperatūras svārstības, tāpēc tas ātri apaug ar izdzedžu kārtu, kas veido tādu kā izolācijas slāni, tādēļ katla lietderība strauji samazinās. Turklāt šo slāni dabūt nost ir ļoti grūti.

Aprīkojot cietā kurināmā katlu ar granulu degli, apmēram nedēļas laikā darvas kārta izdegs un atslāņosies.

Kurini arī ar granulām, kam daudz pelnu!

Svarīgi ir rūpīgi izsvērt, ar kādām granulām katls tiks kurināts, jo ne vienmēr lētākās ir arī labākās. Koksnes granulām, kas ir salīdzinoši dārgākas, pelnu procents ir 05, - 1,5 %, salmu granulām tas ir 5 -10%. Turklāt salmu granulām ir ļoti zema pelnu kušanas temperatūra, tāpēc degkamerā veidojas izdegšņu kārta, kas atdziestot sacietē un aizņem tās apjomu.

Salīdzināšanai - apkures sezonā, intensīvi kurinot ar koksnes granulām, deglis un katls jātīra vidēji reizi divās nedēļās, bet, kurinot ar salmu granulām, nāksies tīrīt biežāk. Tas ir degkameras pluss - degli aprīkojot ar automātisko attīrītāju, degļa tīrīšana nav papildus jāveic.

Ar ECCO-ENERGO degli aprīkotā katlā, var kurināt arī granulas ar augstu pelnu saturu, jo pie virpuļveida degkameras izdegšņu kārta nepiedeg. Degļa tīrīšana aizņem tikai piecas sekundes!
ECCO-ENERGO deglim ir paredzēts papildus aprīkojums, kas automātiski iztīra degļa degkameru. ECCO-ENERGO degļi ir paredzēti arī kalibrēto ogļu sadedzināšanai.

Lai katls ilgi un labi kalpotu, apkures sezonas beigās obligāti ir jāveic granulu degļa apkope!

Kalpo 10-15 gadu!

Granulu katla lietderība ir atkarīga no tā uzbūves, siltummaiņa siltuma uzņemšanas un atdeves spējas. Katlam ir jābūt pareizi konstruētam, lai granulas sadegtu pilnībā un atmosfērā izplūstu pēc iespējas mazāk kaitīgo izmešu.

Latvijas sarežģītās ekonomiskās situācijas dēļ, daļa SIA Ecoenergy īpašnieku Čehijā nodibinājuši kopuzņēmumu ECCO-ENERGO s.r.o. Tādēļ visi produkti, tai skaitā ECCO-ENERGO granulu deglis, tiek ražoti Čehijā ar ECCO-ENERGO marķējumu.

Īpaši deglim izstrādātu tērauda katlu pēc uzņēmuma ECCO-ENERGO pasūtījuma ražo Čehijā firma ATOMA. Katls un deglis ir sertificēts, atbilst Eiropas prasībām lietderības un nevēlamo izmešu ziņā, tam ir sertifikāts (EN 303-5) un CE. "Tā kā Latvijā nav sertificētu laboratoriju, tieši nepieciešamība sertificēt savu produktu, bija viens no iemesliem, kāpēc uzņēmums tika dibināts Čehijā," pamato Raitis Graudums.

ECCO-ENERGO katlam ir horizontāls cauruļveida vai plauktveida siltummainis. Katls ar cauruļveida siltummaini cenas ziņā ir dārgāks, bet ekonomiskāks.
Katls kalpo 10 - 15 gadus, automātikai un visām mehāniskajām detaļām tiek dota divu gadu garantija.

ECCO-ENERGO apkures sistēma ir aprīkota ar slovāku ražotāja TECH automātiku. Montējot apkures iekārtu, meistars programmā iestata visus nepieciešamos parametrus. Pašam saimniekam automātika ir ļoti vienkārši lietojama - ar četrgaitu vai trīsgaitu vārstu var regulēt situma padevi uz radiatoriem. Ja saimnieki dodas projām no mājām, siltuma padevi var samazināt. Siltuma padevi iespējams arī iestatīt, lai noteiktā laikā tā automātiski samazinātos vai palielinātos. Katla minimālā iestatāmā temperatūra ir 45 grādi.

RAITA GRAUDUMA PERSONĪGĀ PIEREDZE

Man ir 200 kvadrātmetru māja, uzstādīts čuguna granulu katls. Pirmajā stāvā ir siltās grīdas, bet otrajā stāvā radiatori un siltais ūdens. Aktīvi granulas kurinu 8-8,5 mēnešus - no 1. septembra līdz maija vidum. 2011 gada ziemā nokurināju apmēram 6 tonnas. Es izvēlos Inčukalna koksnes granulas. Manuprāt, tās ir vislabākās Vidzemes pusē, jo tām ir ļoti maz smilšu piemaisījumu.

Raksts tapis sadarbībā ar uzņēmumu:
SIA Ecoenergy, ECCO-ENERGO s.r.o. tālrunis 29268876, 20222847
www.ecoe.lv, www.ecco-energo.lv,
www.ecco-energo.com


Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.