building.lv skaitļos

Lietotāji online26
Aktīvie uzņēmumi1705
Nozares raksti32881
Grīdu siltināšana : building.lv - par būvniecību Latvijā

Grīdu siltināšana

Grīdu siltināšana

Tā kā grīdas uz grunts atrodas tiešā saskarē ar zemi, ir pakļautas ievērojamām slodzēm, siltumizolācijas materiāliem jābūt apveltītam ar augstu slodzes pretestību un minimālu deformēšanās iespēju.

autors: Grīdu siltināšana
Foto: Grīdu siltināšana; autors: Grīdu siltināšana
Tā kā grīdas uz grunts atrodas tiešā saskarē ar zemi, ir pakļautas ievērojamām slodzēm, siltumizolācijas materiāliem jābūt apveltītam ar augstu slodzes pretestību un minimālu deformēšanās iespēju.

Šādas īpašības piemīt ekstrudētiem putupolistirēna materiāliem, kā arī grīdu siltināšanai paredzētai minerālvatei. Lai pareizi veidotu siltinātu grīdu uz grunts pamatnes, ir svarīgi izvēlēties grīdas konstrukciju, kas maksimāli atbilstu grīdas ekspluatācijas apstākļiem, un aprēķināt nepieciešamo siltumizolācijas biezumu, kā arī sagatavot grunts pamatni. Pīrāgs grīdām uz grunts ir sekojošs: uz grunts klāj ģeotekstila neausto audumu, tad šķembu vai grunts ieklājumu 200 mm biezumā, putupolistirēna plāksnes, plēci, betonē monolīta dzelzsbetona plāksni un veido segmateriālu ieklājumu. Šī siltināšanas sistēma ir ieteicama gadījumos, ja gruntsūdens līmenis ir zems un nav paredzams, ka tas varētu izmainīties. Ja gruntsūdens līmenis ir augsts, pirms siltumizolācijas materiāla ieklāšanas, jums papildus jābetonē betona plāksne.

Siltinātām grīdām ar ventilējamu pagrīdi koka karkasa mājās siltuma noturību visbiežāk nodrošina ar siltumizolācijas vates palīdzību. Veidojot koka dēļu grīdu konstrukcijas, saskaramies ar dažādām iespējām. Grīdu var veidot kā dēļu grīdu ar auksto pagrīdi (grīdas konstrukcijai ir saskare ar āra gaisu) un to parasti izvēlas, ja pirmā stāva grīdas līmenis ir stipri pacelts vai grunts ir izteikti mitra. Otrs variants- dēļu grīda ar silto pagrīdi, ko izvēlas, ja grīdas līmenis virs grunts nav liels un gaisa aprite notiek caur apdzīvojamo telpu. Abas minētās ir grīdas ar ventilējamu pagrīdi. Šādas grīdas siltina, veidojot vairākslāņu minerālvates konstrukcijas.

Šobrīd arvien vairāk esoši ēku saimnieku prāto, kā optimizēt ēku apsildes sistēmas. Ja ir jūtams, ka caur grīdu ir lieli siltuma zudumi, siltumizolāciju ir iespējams atjaunot. Tādos gadījumos no apakšas jānoņem melon grīdu un veco siltumizolāciju, no apakšas novieto tvaika izolāciju, starp sijām ievieto minerālvates plātnes, ieklāj pretvēja izolācijas materiālu un minerālvates no apakšas nostiprina, piemēram, ar koka latām.

Jāievēro, ka šādā konstrukcijā nav pieļaujama nekādu gaisa šķirkārtu veidošanās attālumā no tvaika izolācijas līdz pretvēja pārklājumam. Tāpat izmantotajam pretvēja pārklājumam ir jābūt elpojošam (gaisa tvaiku caurlaidīgam).

Siltumizolācijas slānis siltajām grīdām ir obligāts, ja vien nevēlaties apsildīt apakšā dzīvojošā kaimiņa griestus. Ražotāji ir izstrādājuši īpaši plānas un īpaši cietas siltumizolācijas plātes šādiem gadījumiem.

Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.