Informē par paveikto un plānoto transporta informācijas sistēmu attīstībā
Trešdien, 26.martā, Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes (LOTLP) kārtējā sēdē, kuru vadīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss, izskatīja ziņojumu par transporta informācijas sistēmu attīstības gaitu, izvērtēts paveiktais 2013. gadā un plānotā turpmākā rīcība 2014.gadā.
Satiksmes ministrija (SM) sniedza ziņojumu, ka transporta informācijas sistēmu attīstībā ir noteikti trīs darbības virzieni - E-komercija un tās ietekme uz pārvadājumiem, tehnoloģiju attīstība un jauninājumu ieviešana; satiksmes organizācija, lielo pilsētu problēmas un pasažieru pārvadājumi; kravu pārvadājumu informācijas sistēmu realizācija un attīstība. Padomes dalībnieki tika iepazīstināti ar Starptautiskās kravu loģistikas un ostu informācijas sistēmas (SKLOIS) projekta īstenošanas gaitu, kas paredz tuvākajās dienās noslēgt līgumu par sistēmas izstrādi.
Sēdē tika izskatīta SM, Ārlietu ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Rīgas brīvostas pārvaldes un VAS "Latvijas dzelzceļš" informācija par 2014. gadā plānotajiem pasākumiem tranzīta kravu piesaistei Latvijas ostām un transporta un loģistikas pakalpojumu popularizēšanai, kā arī tranzīta nozares prioritārajiem starptautiskās sadarbības projektiem.
LOTLP sēdē tika uzklausīts SM un Finanšu ministrijas ziņojums par valsts atbalsta pieejamības nosacījumiem brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās pēc šī gada 1.jūlija, kad paredzēts pieņemt jaunu Eiropas Savienības (ES) regulējumu attiecībā uz valsts atbalsta pieejamību brīvostām un speciālajām ekonomiskajām zonām. Tā kā paredzams, ka ES regulas projekts būtiski ietekmēs paredzēto valsts atbalstu, sēdē lēma sagatavot grozījumus Latvijas normatīvajos aktos, kuri regulē nodokļu piemērošanu brīvostām un speciālajām ekonomiskajām zonām, lai precīzi noteiktu atbalsta pieejamības nosacījumus, kā arī tā piešķiršanas un administrēšanas sistēmu.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) informēja par iespējamo slāpekļa emisiju kontroles rajona (NECA) noteikšanu Baltijas jūrā. Sēdes dalībnieki vienojās, ka saskaņā ar iepriekš akceptētajām Latvijas nacionālajām pozīcijām, lemjot par pieteikuma iesniegšanu Starptautiskajā Jūrniecības organizācijā (IMO), ir jārosina NECA statusa noteikšanu paplašināt arī uz citiem Eiropas jūru reģioniem. Turklāt pieteikums par Baltijas jūras noteikšanu par NECA iesniedzams IMO vienlaicīgi ar attiecīgu iesniegumu Ziemeļaustrumu Atlantijai vai vismaz Ziemeļjūrai.
VARAM informēja par Direktīvas attiecībā uz sēra saturu flotes degvielā ieviešanas gaitu.
LOTLP ir valdības izveidota institūcija un to vada Ministru prezidents. Padome piedalās nozares politikas veidošanā, noteiktā kārtībā sniedzot priekšlikumus un atzinumus valdībai un citām institūcijām.