Instruments uzņēmējdarbības veicināšanai - klasteris
LIAA rīko apmācību seminārus par klasteriem - instrumentu uzņēmumu konkurētspējas veicināšanai, eksporta veicināšanai un tautsaimniecības attīstībai.
Foto: Instruments uzņēmējdarbības veicināšanai - klasteris; autors: Instruments uzņēmējdarbības veicināšanai - klasterisLIAA rīko apmācību seminārus par klasteriem - instrumentu uzņēmumu konkurētspējas veicināšanai, eksporta veicināšanai un tautsaimniecības attīstībai.
Ņemot vērā nepieciešamību pēc jaunu instrumentu ieviešanas uzņēmējdarbības konkurētspējas paaugstināšanai reģionos un pašvaldībās un novērtējot klasteru kā ekonomiskā potenciāla īstenošanas veidu Latvijas reģionos un pašvaldībās, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) 14.-15.jūlijā rīko apmācību pasākumus potenciāliem klasteru veidotājiem un vadītājiem, kā arī potenciāliem klasteru iniciatīvu dalībniekiem un sadarbības partneriem. Semināri notiek projekta "Kapacitātes stiprināšanas programma starpvalstu klasteriem un inovācijas sistēmām Baltijas jūras reģionā" ietvaros un tiek rīkoti ar Baltijas jūras reģiona programmas 2007.-2013.gadam atbalstu.
Klasteris ir komersantu, pētniecības, izglītības un citu saistīto institūciju sadarbības tīkls, atbalstot kopīgu projektu īstenošanu, tādejādi veicinot ātrāku nozaru un pastarpināti arī pašu komersantu konkurētspējas celšanu, eksporta apjomu palielināšanu, inovācijas un jaunu produktu ražošanu. Valsts un pašvaldību sektora loma klasteru veicināšanai: iniciēt klastera izveidi, līdzfinansēt klastera izveides procesu un tā attīstību, piedalīties klastera darbībā, būt gataviem ieviest rekomendācijas, lai pilnveidotu klastera darbību.
14.jūlijā notiks seminārs "Klasteris - instruments uzņēmumu konkurētspējas veicināšanai, eksporta veicināšanai un tautsaimniecības attīstībai", kura mērķis ir sekmēt semināra dalībnieku izpratni par klastera jēdzienu, tā darbības pamatprincipiem, klastera dalībnieku ieguvumiem, kā arī lomu uzņēmumu un reģiona konkurētspējas veicināšanā un tautsaimniecības vispārējā attīstībā.
Pasākuma ietvaros būs iespēja iepazīties ar labās prakses piemēriem klasteru attīstībā Eiropā un pasaulē: veiksmes stāsti par klastera izveidi, veiksmīgu attīstību, sociālie un ekonomiskie ieguvumi klastera dalībniekiem un klasteru sadarbības partneriem, ietekme uz tautsaimniecības attīstību.
Valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjiem būs iespēja iepazīties ar Latvijas un citu valstu publiskā sektora veiksmes stāstiem klasteru iniciatīvu identificēšanā un rosināšanā.
Semināra mērķauditorija: klasteru potenciālie dalībnieki un sadarbības partneri (ražošanas uzņēmumi, pētniecības un izglītības institūcijas), klasteru iniciatori un vadītāji, kā arī klasteru politikas veidotāji valsts un pašvaldību institūcijās. Šī semināra fokusa grupa ir potenciālā autobūves klastera iespējamie dalībnieki, taču tiek aicināti uzņēmumi arī no citām rūpniecības nozarēm, kas ir gatavi sadarbībai ar savas un saistītās nozares uzņēmumiem ar mērķi uzlabot savu konkurētspēju, apgrozījumu, uzsākt/ attīstīt eksportu, sadarboties ar zinātniskām institūcijām jaunu produktu izstrādē un ražošanā.
15.jūlijā notiks seminārs "Klasteru izveides un vadības pamati", kura mērķis ir pilnveidot semināra dalībnieku – potenciālo un esošo klasteru vadītāju zināšanas par klastera izveides un vadības pamatprincipiem, klastera dalībnieku sadarbības veidošanu, kā arī klastera konkurētspējas veicināšanu un interešu pārstāvniecību nozarē un valstī.
Pasākuma ietvaros potenciāliem un esošiem klasteru veidotājiem un vadītājiem pieredzējuši eksperti sniegs metodiskos norādījumus klastera darbības mērķu, uzdevumu un sasniedzamo rezultātu formulēšanai. Tiks analizēta klasteru izveides labās prakses piemēri Eiropā un pasaulē, ietverot klastera dalībnieku kritiskās masas noteikšanu, atbilstošo dalībnieku un sadarbības partneru piesaisti, klastera pievienotās vērtības ķēdes veidošanu un citi ar klastera izveidi un vadīšanu saistīti jautājumi.
Semināra mērķauditorija: esošie un potenciālie klasteru veidotāji, tai skaitā publisko institūciju un nozaru asociāciju pārstāvji (attīstības projektu, attīstības nodaļu darbinieki), kuru kompetencē būtu izstrādāt un ieviest atbalsta instrumentus uzņēmējdarbības konkurētspējas veicināšanai. Tiek aicināti arī esošie un potenciālie klasteru vadītāji (klastera kā juridiskas personas darbinieki). Kā interesenti tiek aicināti arī klasteru dalībnieki un sadarbības partneri (pētniecības un izglītības institūcijas), kā arī klasteru politikas veidotāji.
Abu pasākumu ietvaros tiks sniegta informācija par pieejamo valsts atbalstu klasteru izveidei un attīstībai 2009.gadā.
Pieteikšanās (obligāta) semināriem līdz š.g. 10.jūlijam.
Papildus informācija:
Vita Brakovska
Tālrunis: 67039469
E-pasts: vita.brakovska@liaa.gov.lv