building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19916
Nozares ziņas33033
Integrēta siltumsūkņa un saules kolektoru sistēma ēkas apkurei : building.lv - par būvniecību Latvijā

Integrēta siltumsūkņa un saules kolektoru sistēma ēkas apkurei

Integrēta siltumsūkņa un saules kolektoru sistēma ēkas apkurei

Siltumsūkņa un saules termokolektoru apvienošana kopējā sistēmā ievērojami paaugstina ēkas apkures un karstā ūdens sagatavošanas sistēmas energoefektivitāti.

autors: Integrēta siltumsūkņa un saules kolektoru sistēma ēkas apkurei
Foto: Integrēta siltumsūkņa un saules kolektoru sistēma ēkas apkurei; autors: Integrēta siltumsūkņa un saules kolektoru sistēma ēkas apkurei
Siltumsūkņa un saules termokolektoru apvienošana kopējā sistēmā ievērojami paaugstina ēkas apkures un karstā ūdens sagatavošanas sistēmas energoefektivitāti. Ēku kombinētās saules siltumapgādes sistēmu pielietojums Latvijas mājokļu sektorā pagaidām ir neliels, bet palielinās proporcionāli efektivitātes paaugstināšanai tehnoloģiju attīstības gaitā.

Kombinētā saules siltumapgādes sistēma ir tāda, kurā telpu apsildes un karstā ūdens sagatavošanas vajadzībām kopā ar primāru enerģijas avotu - biomasu, centralizēto siltumapgādi, elektroenerģiju (siltumsūknis), dabasgāzi u.c. - izmanto arī Saules starojuma radīto enerģiju.

Atšķirībā no karstā ūdens sagatavošanas sistēmas, šai kombinētai sistēmai nepieciešams uzstādīt lielākas saules kolektoru platības, jo sistēmai ir divi siltuma patērētāji.

Siltuma avots siltumsūkņiem var būt grunts, gruntsūdens, virsmas ūdeņi, notekūdeņi un gaiss. Lai iegūtu 100% siltuma enerģijas tipveida siltumsūkņa risinājumā ļoti labs sasniegums bija siltumsūkņu iekārtu (kompresors, sūkņi) darbināšanai nepieciešamie 25% elektroenerģijas (raksturojums COP- 4). Integrējot tradicionālo kombinēto saules siltumapgādes sistēmu ar enerģijas avotu – siltumsūkni - ir iespējams paaugstināt sistēmas kopējo efektivitāti gandrīz divkārt (visas sistēmas efektivitātes raksturojums COP sasniedz 7) un tas notiek pateicoties saules enerģijas pārvadei no saules termopaneļiem uz siltumsūkņa zemes kontūru. Šim nolūkam Latvijas apstākļos ir nepieciešams izmantot uzlabotas kvalitātes saules termopaneļus un to darba laukumam jābūt lielākam (investīcijas) nekā tradicionālā kombinētā saules kolektoru siltumapgādes sistēmā.

2009. gada 13. maijā AS "Latvenergo" Energoefektivitātes informācijas centrā notika tematisks seminārs, kurā SIA "Taupi" cita starpā prezentēja arī šādu integrētu siltumsūkņu un saules kolektoru izmantošanas risinājumu ēku apkurē.

Informācija: www.rea.riga.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.