Izglītības iespējas un aktualitātes būvniecības nozarēs
Jebkura uzņēmuma galvenā vērtība ir tā personāls. Neskatoties uz aizvien straujāk attīstošos tehnikas progresu, šķiet, ka vēl ļoti ilgi nekas nespēs aizstāt cilvēku, viņa spējas un zināšanas.
Foto: Izglītības iespējas un aktualitātes būvniecības nozarēs; autors: Izglītības iespējas un aktualitātes būvniecības nozarēsJebkura uzņēmuma galvenā vērtība ir tā personāls. Neskatoties uz aizvien straujāk attīstošos tehnikas progresu, šķiet, ka vēl ļoti ilgi nekas nespēs aizstāt cilvēku, viņa spējas un zināšanas. Nav grūti iedomāties aizvien daudzpusīgākas pacelšanas un rakšanas mašīnas, aizvien komplicētāku papildaprīkojumu, aizvien "gudrākus" darbagaldus, zinošākas datorprogrammas dažādu aprēķinu veikšanai un reālāku situāciju modelēšanai, taču pagaidām sarežģītāk aptvert, ka to visu varētu veikt un vadīt robotu komandas.
Tomēr tehnoloģiju attīstība jebkurā gadījumā pieprasa aizvien kompetentāku lietotāju. Minētais attiecināms arī uz būvniecības daudzajām nozarēm, kur speciālisti tiek pieprasīti aizvien vairāk. Kāda ir pašreizējā izglītības situācija ar būvniecību saistītās sfērās? Vai tā ir mainījusies un ja jā, tad kā? Vai izglītības sistēma gatava gaidāmajai ES realitātei? Kādu profesiju speciālistu pieprasījums varētu pieaugt un kādu - mazināties? Šos un vairākus citus jautājumus mēģinājām noskaidrot sarunā ar Rīgas Celtniecības koledžas direktori Ludmilu Okoloviču.