Izsludināts konkurss Ventspils koģenerācijas stacijas būvniecībai

2008.gada 19.februārī Vides ministrija izsludinājusi atklātu konkursu Ventspils koģenerācijas stacijas projektēšanai un būvniecībai Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Ventspils siltumapgādes sistēmas attīstība" ietvaros. Piedāvājumu iesniegšanas termiņš – 16.aprīlis. Sīkāka informācija pieejama Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā www.iub.gov.lv .

2008.gada 19.februārī Vides ministrija izsludinājusi atklātu konkursu Ventspils koģenerācijas stacijas projektēšanai un būvniecībai Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Ventspils siltumapgādes sistēmas attīstība" ietvaros. Piedāvājumu iesniegšanas termiņš – 16.aprīlis. Sīkāka informācija pieejama Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā www.iub.gov.lv .

Iepirkums sadalīts trīs daļās:
1.Koģenerācijas stacijas bloka projektēšana un būvniecība Ventspilī, Talsu ielā 69. Šajā daļā paredzēts izbūvēt ar oglēm un biomasu kurināmu verdošā slāņa tehnoloģijas koģenerācijas staciju ar aptuveno elektrisko jaudu 20 MW un siltumenerģijas jaudu 40 MW, 2x20 MW pīķa slodžu katlus, kā arī ogļu piegādes, izkraušanas un sagatavošanas, biomasas izkraušanas un sagatavošanas un degvielas būves;
2.110 kV elektrokabeļa savienojuma projektēšana un būvniecība (koģenerācijas stacijas elektrisko sistēmu pieslēgums Ventspils reģionālajam elektrosadales tīklam ar aptuveno garumu 2,1 km);
3.Rezerves katlu mājas projektēšana un būvniecība Ventspilī, Brīvības ielā 38, (ar dīzeļdegvielu kurināmi 2 x22,5 MW karstā ūdens katli).
Tuvākajā laikā tiks izsludināti arī iepirkumi centralizētās siltumapgādes sistēmas saistvada projektēšanai un būvniecībai, kā arī inženiera pakalpojumiem šo objektu būvuzraudzībai.

Koģenerācijas stacijas celtniecību paredzēts pabeigt 2011.gada 3.ceturksnī. Projekta realizācijas rezultātā Ventspilī tiks radītas modernas, mūsdienu standartiem atbilstošas enerģiju ražojošas tehnoloģijas, kurās izmantos Eiropas Savienības un Latvijas Republikas vides likumdošanas prasībām atbilstošs kurināmais. Pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas patērētājiem tiks nodrošināta stabila un droša siltumapgāde. Pārejot no mazuta uz akmeņoglēm radikāli – par 95% tiks samazināts kaitīgo izmešu - sēra dioksīda emisijas apjoms atmosfērā. Uzsākot elektroenerģijas ražošanu tiks paaugstināta arī reģiona elektroapgādes drošība.

Kā jau ziņots iepriekš, Ventspils koģenerācijas stacijas būvniecība tiks veikta Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Ventspils siltumapgādes sistēmas attīstība" ietvaros. Kopējās projekta izmaksas (ar PVN) tiek plānotas 92 miljonu eiro (64,65 miljonu latu) apmērā. Projekta attiecināmās izmaksas ir 47,9 miljoni eiro (33,7 miljoni latu), no kurām 72% jeb 34,6  miljoni eiro (24,3  miljoni latu) būs Eiropas Savienības Kohēzijas fonda ieguldījums.

Turpmākai informācijai:
Aigars Valdīšana
SIA "Ventspils ENERGO"
valdes priekšsēdētāja vietnieks
e-pasts: valaig@apollo.lv

72 % no projekta "VENTSPIL S SILTUMAPGĀDES SISTĒMAS ATTĪSTĪBA" attiecināmajām izmaksām finansē Eiropas Savienība
Šis projekts palīdz mazināt ekonomiskās un sociālās atšķirības Eiropas savienības pilsoņu vidū

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.