building.lv skaitļos

Lietotāji online20
Aktīvie uzņēmumi19972
Nozares ziņas33033
Izvērtēts Rīgas pieostas apkaimju publiskās telpas labiekārtojuma potenciāls : building.lv - par būvniecību Latvijā

Izvērtēts Rīgas pieostas apkaimju publiskās telpas labiekārtojuma potenciāls

Izvērtēts Rīgas pieostas apkaimju publiskās telpas labiekārtojuma potenciāls
Foto: Izvērtēts Rīgas pieostas apkaimju publiskās telpas labiekārtojuma potenciāls

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā pabeigts darbs pie Rīgas pieostas apkaimju publiskās telpas labiekārtojuma potenciāla izvērtējuma, lai apzinātu iespējas uzlabot un labiekārtot vidi Rīgas apkaimēs, kuras pašlaik negatīvi ietekmē Rīgas ostas darbība.


Pētījums ir nākamais solis šī gada maijā apstiprinātās Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam un Rīgas attīstības programmas 2014.-2020.gadam ieviešanā. Lai īstenotu minētajos plānošanas dokumentos paustās stratēģiskās ieceres, pētījuma gaitā identificētas četrpadsmit potenciālās publiskās ārtelpas attīstības teritorijas un sagatavotas attīstības vadlīnijas.

Potenciālās publiskās ārtelpas attīstības teritorijas identificētas pamatojoties uz pētījumā izstrādātu metodiku, kas ietvēra iedzīvotāju aptauju, normatīvo aktu, plānošanas dokumentu, statistisko datu un telpisko analīzi, vietas apsekojumus, kā arī sanāksmes ar biedrību pārstāvjiem. Tā rezultātā divas potenciālās publiskās ārtelpas attīstības teritorijas identificētas katrā no Daugavgrīvas, Bolderājas, Mangaļsalas, Vecmīlgrāvja, Mīlgrāvja un Sarkandaugavas apkaimēm, savukārt Voleru un Kundziņsalas apkaimēs – pa vienai teritorijai. Katra apzinātā teritorija ir unikāla no funkcionālā viedokļa, potenciālās teritorijas platības, īpašuma struktūras un attīstībai nepieciešamajiem kapitālajiem ieguldījumiem.

Rīgas domes atbildīgās struktūrvienības turpinās darbu, lai secīgi attīstītu identificētās publiskās ārtelpas teritorijas, sagatavojot projektu īstenošanai nepieciešamo dokumentāciju. Teritoriju turpmākajā attīstībā tiks iesaistīti arī vietējo biedrību pārstāvji, kuri jau aktīvi līdzdarbojušies teritoriju atlasē un to funkcionalitātes definēšanā. 12 teritorijas ir lokāla mēroga, savukārt, piemēram, Ločupes krastmalas promenādes - aizsargdambja izveide un Mīlgrāvja krastmalas labiekārtojuma realizēšana, iespējams, īstenojama piesaistot arī Eiropas struktūrfondu finansējumu kontekstā ar citām projektu idejām, kas plānotas Plūdu risku pārvaldības plānā Rīgas pilsētai.

Ar pētījuma rezultātiem iespējams iepazīties interneta vietnē www.sus.lv.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.