Izvēlies pareizo ķemmi
Lai mati būtu veselīgi un skaisti, tie jākopj un jālutina. Pirmais, kas jāņem vērā, ar vienu ķemmi uz spoguļgaldiņa ir par maz, nepieciešamas vairākas ķemmes.

Foto: Izvēlies pareizo ķemmi; autors: Izvēlies pareizo ķemmiLai mati būtu veselīgi un skaisti, tie jākopj un jālutina. Pirmais, kas jāņem vērā, ar vienu ķemmi uz spoguļgaldiņa ir par maz, nepieciešamas vairākas ķemmes.
Kaula ķemmes
Kaula ķemmēm ir līdzīgs ķīmiskais sastāvs kā matiem, abos atrodas tāda viela kā keratīns. Ar kaula ķemmi netiek traumēti mati un to struktūra, tie neelektrizējas. Kaula ķemmes tiek uzskatītas par ļoti noderīgām, ar kurām mati ik pa laikam būtu jāizsukā, turklāt tās palīdz izvairīties no galvas sāpēm.
Koka ķemmes
Koka ķemmes ir labas dēļ viena iemesla – tās nereaģē ar matu kopšanas kosmētiskajiem līdzekļiem, ne matu krāsām, ne maskām. Ar koka ķemmi matos drīkst iemasēt jebkuru kopšanas līdzekli, nebaidoties, ka varētu veidoties nepatīkama ķīmiskā reakcija.
Plastmasas ķemmes
Plastmasas ķemmes labi mazgājas, bet, diemžēl, tā ir vienīgā priekšrocība. Plastmasas ķemmes elektrizē matus; ja tās tiek izmantotas matu fēnošanas laikā, tās karsta gaisa ietekmē izdala toksīnus; plastmasas zobi viegli lūst.
Silikona ķemmes
Ķemmes no silikona ir ilgmūžīgas, antistatiskas, viegli tīrāmas vai, izsakoties precīzāk, netīrumi tām nelīp klāt.
Metāla ķemmes
Metāla ķemmes ļoti labi noder, lai matus sadalītu šķipsnās. Tās ir antistatiskas, bet matiem, diemžēl, metāls nepatīk. Metāla ķemmes skrāpē galvas ādu, bojā matu struktūru. Metāls reaģē ar matu kopšanas līdzekļu ķīmisko sastāvu un var neprognozējami izmainīt matu krāsu.