Jēkabpilī notiks Latvijas siltumuzņēmumu asociācijas padomes sēde
9.februārī plkst. 11.00 Jēkabpilī, Rīgas ielā 150 a (konferenču zālē), notiks Latvijas siltumuzņēmumu asociācijas (LSUA) padomes sēde- tā informēja SIA "Jēkabpils siltums" valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Karpenko.
Sēdes darba kārtībā paredzēts, ka Jēkabpils pilsētas domes vadība un SIA "Jēkabpils siltums" informēs par siltumapgādes situāciju Jēkabpilī, tiks runāts par Latvijas siltumuzņēmumu asociācijas aktuālajiem darbības jautājumiem – par Ekonomikas ministrijas sagatavoto "Enerģijas stratēģija 2030", par grozījumiem Civilprocesa likumā par komunālo maksājumu parādu atgūšanu, par grozījumiem Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā, siltumtarifiem Latvijā, kā arī dažādām citām aktualitātēm. Dienas turpinājumā paredzēts apmeklēt pagājušajā gadā atklāto SIA "Ošukalns" koģenerācijas termoelektrocentrāli (TEC), kura darbināma ar biomasu. Jaunā stacija ir Latvijā pirmā, kas strādā pēc sintētiskās eļļas noslēgtā iztvaikošanas cikla principa (ORC - Organiskais Renkina cikls), nodrošinot videi draudzīgu enerģijas ražošanas procesu.
SIA "Jēkabpils siltums" valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Karpenko uzsvēra, ka asociācijas padomes sēdes ikreiz notiek kādā citā Latvijas pilsētā un izvēloties norises vietu asociācijas pārstāvji cenšas iepazīt citu uzņēmumu pieredzi, jaunus un inovatīvus attīstības projektus. Šoreiz asociācijas biedriem interesē Jēkabpils pieredze siltumapgādes jomā un pagājušajā gadā darbu uzsākusī SIA "Ošukalns" jaunā koģenerācijas termoelektrocentrāle. Iepriekšējo reizi Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas padomes sēde Jēkabpilī notika pirms trim gadiem.
Latvijas siltumuzņēmumu asociācija (LSUA) ir sabiedriska profesionāla organizācija, kas apvieno gan centralizētās siltumapgādes uzņēmumus, gan siltumiekārtu ražotājus, gan konsultantu un montāžas firmas, gan siltumiekārtu un aprīkojuma piegādātājfirmas, kā arī atsevišķus individuālos biedrus. Asociācija ir dibināta 1993.gadā un patlaban apvieno 63 biedrus. LSUA mērķis ir, pārstāvot biedru intereses, attīstīt centralizēto siltumapgādi un koģenerāciju - ieviest progresīvāko pieredzi, modernu energoefektīvu tehniku, maksimāli izmantot vietējo kurināmo, attīstīt vietējās siltumtehnikas ražošanu, piedalīties siltumapgādes attīstības plānu, likumdošanas un normatīvo aktu izstrādāšanā.