building.lv skaitļos

Lietotāji online33
Aktīvie uzņēmumi19067
Nozares raksti32977
Jaunākās paaudzes stikli – tikai daļa no ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem : building.lv - par būvniecību Latvijā

Jaunākās paaudzes stikli – tikai daļa no ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem

Jaunākās paaudzes stikla izmantošana ir paredzēta savienojumā ar tikpat novatoriskiem un tehnoloģiski pilnveidotiem būvmateriāliem, konstrukcijām un inženiertehniskajiem risinājumiem. Mēs turpinām iepazīstināt ar stiklu veidiem, kas ļauj uzlabot un pilnveidot jūsu ēkas stikloto konstrukciju funkcijas un kopējo estētiku.

Jāatzīmē gan, ka stikls ir tikai neliela daļa no ēkas konstrukcijas un, lai ēku padarītu pēc iespējas energoefektīvāku, jāveic kompleksi risinājumi. Tas nozīmē, ka līdztekus logu maiņai, kas jāveic atbilstoši montāžas nosacījumiem un tehnoloģijām, jānosiltina fasāde, pamati un citas ārējās konstrukcijas, jābūt atbilstoši izveidotai ventilācijas sistēmai. Pretējā gadījumā nav ekonomiska pamata izvēlēties stikla paketes ar dārgu stiklojumu, cerētais efekts netiks sasniegts.

Stikli ar saules aizsardzības efektu

Būtībā šie stikli nav inovatīvs jaunums tirgū, taču joprojām daudziem potenciālajiem lietotājiem joprojām trūkst informācijas. Saules aizsardzības efekts logu stikla paketēm tiek mērīts saules enerģijas faktora G daudzumā (Solar Factor, ko apzīmē arī kā SF).

Tiek piedāvāti masā tonēti un saules atstarojošie stikli ar cieto pārklājumu - lai panāktu nepieciešamo siltumizolāciju šo stiklu paketē apvieno ar selektīvo stiklu. Šī stikla veida trūkums ir pastāvīgs krāsas tonis un, izmantojot lielākos stiklotos laukumos, jāizmanto biezāks stikls, taču tad stikla krāsa kļūst intensīvāka un samazinās gaismas caurlaidība. Masā tonētais stikls ir jārūda, kas nodrošina lielāku temperatūru svārstību izturību. Daļu enerģijas, kas saules staru veidā nokļūst uz stikla virsmas, stikls pats absorbē, un tiešos saules staros stikls uzkarst līdz pat 95°C, līdz ar to vasarā telpā iekļūst papildus nevēlamais siltums. Jāņem vērā, ka, izmantojot šādu stiklojumu, būtiski palielināsies elektrības patēriņš, jo nāksies izmantot gaisa kondicionētāju un telpas papildu apgaismojumu. Šīs stikla īpatnības jāņem vērā.

Multifunkcionālie stikli

Tāpat piedāvājumā ir multifunkcionālie stikli - saules atstarojošo un siltumizolējošo efektu ar mīksto pārklājumu, kas tiek uzklāts jau uz saražotā Float stikla vakuuma elektromagnētiskā uzsmidzināšanas procesā. Iekārtas magnetorās smidzināšanas sistēma veido daudzslāņainu struktūru no metāliem un metāla oksīdiem uz stikla virsmas. Šie slāņi neļauj saules enerģijai iekļūt telpā istabā un ierobežo siltuma zudumus no telpas caur stiklu. Turklāt izdevies apvienot teicamas siltumizolācijas īpašības ar augstu gaismas caurlaidības koeficientu, iegūstot, t.s. "zelta vidusceļu". Dabīgā gaisma bez ierobežojumiem nokļūst telpā, ļaujot baudīt aiz loga redzamo ainavu, nemainot gaismas caurlaidību. Arī ēkas vizuālais izskats nemainās un tā ir vēl viena no šo stiklu veidu priekšrocībām.

Raksts sagatavots sadarbībā ar ĀK Marepleks filiāle Latvijā vadītāju Ievu Rudzīti.

Vairāk par uzņēmumu ĀK Marepleks filiāle Latvijā: www.marepleks.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.