building.lv skaitļos

Lietotāji online57
Aktīvie uzņēmumi19582
Nozares ziņas33014
Jelgavā noslēgusies 36 dzīvojamo māju tehniskā apsekošana : building.lv - par būvniecību Latvijā

Jelgavā noslēgusies 36 dzīvojamo māju tehniskā apsekošana

Jelgavā noslēgusies 36 dzīvojamo māju tehniskā apsekošana

Turpinot projekta "Energoefektīva un saskaņota darbība pilsētas attīstībā" aktivitātes, ir noslēgusies 36 daudzstāvu dzīvojamo māju tehniskā apsekošana un energoauditu sagatavošana.

autors: Jelgavā noslēgusies 36 dzīvojamo māju tehniskā apsekošana
Foto: Jelgavā noslēgusies 36 dzīvojamo māju tehniskā apsekošana; autors: Jelgavā noslēgusies 36 dzīvojamo māju tehniskā apsekošana
Turpinot projekta "Energoefektīva un saskaņota darbība pilsētas attīstībā" aktivitātes, ir noslēgusies 36 daudzstāvu dzīvojamo māju tehniskā apsekošana un energoauditu sagatavošana.

Rezultāti liecina – lai gan ēku tehniskais stāvoklis ir apmierinošs, vairumā gadījumu ir nepieciešams domāt par siltumnoturības un renovācijas pasākumu īstenošanu.

Projekta ietvaros tika novērtētas 36 daudzstāvu dzīvojamās ēkas, no tām 11 – 103.sērijas nami, 3 - 104.sērijas nami, 7 – 316.sērijas nami, 15 – pēc individuāla projekta celti nami. Tehniskās apsekošanas un energoauditus laikaposmā no 2009. gada 1. oktobra līdz 2010. gada 1. martam veica uzņēmums SIA "Aspectus", kura finanšu piedāvājums – Ls 9801,00 – tika atzīts par zemāko iepirkumā.

Kā atzīst projekta "Energoefektīva un saskaņota darbība pilsētas attīstībā" vadītāja un Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāja Gunita Osīte, "Analizējot sagatavoto dokumentāciju, varam secināt, ka ēku nesošās konstrukcijas ir apmierinošā tehniskā stāvoklī. Diemžēl ēku iekšējās inženierkomunikācijas – stāvvadi – biežāk ir neapmierinošā stāvoklī un norobežojošo konstrukcija siltumpretestība neatbilst Latvijas būvnormatīva "Ēku norobežojošo konstrukciju siltumtehnika" prasībām. Turklāt, ēku kopējais tehniskais nolietojums dažādu faktoru un cilvēka darbības dēļ ir vidēji 40%".

Ņemot vērā samērā augsto tehniskā nolietojuma procentu, iedzīvotājiem ir jāapzinās ēkas renovācijas nepieciešamība un jāplāno energoefektivitātes pasākumu ieviešana. Īpaša uzmanība būtu jāpievērš veco koka logu nomaiņai, jāpaaugstina pēdējā stāva, pagraba, bēniņu pārsegumu un citu norobežojošo konstrukciju siltumpretestība, jāveic kanalizācijas un ūdens stāvvadu nomaiņa, jātīra dabīgās ventilācijas šahtas un jāaprīko tiešie ventilācijas kanāli ar ietaisēm, kas nepieļauj aukstā gaisa tiešu nekontrolētu nokļūšanu telpās.

Energoauditu rezultāti, kuros apkopoti arī ieteikumi energoefektivitātes paaugstināšanai, apliecina siltumnoturības pasākumu īstenošanas nepieciešamību –apsekotajās ēkās, veicot to renovāciju, iespējams samazināt siltumenerģijas patēriņu vidēji par 53% un oglekļa dioksīda (CO2) emisiju daudzumu – vidēji par 52%.

Māju vecākie ēku tehnisko apsekošanu un energoauditu rezultātus var saņemt Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldē (Lielā iela 11, 310. kabinetā), pirms tam sazinoties ar pārvaldes vadītāju Gunitu Osīti pa tālr. 63005569, 63005487 vai 29196462.

Atgādinām, ka šobrīd Latvijā turpinās projektu pieņemšana 3.4.4.1. aktivitātē "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi", kurā paredzēts līdz 50% finansējums no Eiropas Savienības struktūrfondiem un valsts līdzekļiem energoefektivitātes projektu īstenošanai. Tādējādi māju iedzīvotāji, sadarbībā ar nama apsaimniekotāju vai pilnvaroto personu sagatavojot projekta pieteikumu minētajā aktivitātē, var izmantot šo sagatavoto dokumentāciju.

Kopumā tehniskās apsekošanas un energoauditi tika izstrādāti 36 daudzstāvu dzīvojamajām mājām. Turklāt, ņemot vērā izmaksu samazinājumu, plānots, ka šopavasar tehniskās apsekošanas un energoauditu sagatavošana tiks turpināta vēl apmēram 40 daudzstāvu dzīvojamajām mājām.

Energoauditi un tehniskās apsekošanas tika veiktas projekta "Energoefektīva un saskaņota darbība pilsētas attīstībā" ("UrbEnergy") ietvaros. Šajā projektā ir iesaistījušies 16 partneri no 7 valstīm, vadošais partneris ir Vācijas Mājokļu, pilsētas un telpiskās attīstības plānošanas asociācija.

Projekta "UrbEnergy" kopējais budžets ir 3 768 836 EUR, tā ietvaros Jelgavas pašvaldībai paredzēti 303 549 EUR, no kuriem 85% ir ERAF līdzfinansējums, bet 15% - Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums. Projekts tiek īstenots Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas ietvaros un tā mērķis ir izstrādāt integrētas pilsētvides attīstības koncepcijas un vadlīnijas, kas nodrošinātu daudzstāvu dzīvojamo kvartālu un pilsētas teritoriju apkārtējās dzīves vides pievilcības paaugstināšanos un ilgtspējīgu attīstību.


Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību sektorā
Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.