Jumta siltināšana
Saprotams, ka ne mazāk būtiski kā siltināt fasādi, ir veikt arī kvalitatīvu jumta siltināšanu, pretējā gadījumā sienu siltināšana nenesīs cerēto labumu. Jaunceltnei siltināšana notiek būvniecības laikā, starp konstrukcijām ievietojot siltumizolācijas slāni.
Foto: Jumta siltināšana; autors: Jumta siltināšanaSaprotams, ka ne mazāk būtiski kā siltināt fasādi, ir veikt arī kvalitatīvu jumta siltināšanu, pretējā gadījumā sienu siltināšana nenesīs cerēto labumu. Jaunceltnei siltināšana notiek būvniecības laikā, starp konstrukcijām ievietojot siltumizolācijas slāni.
Esošai ēkai jumtu siltina no iekšpuses. Jumta siltināšanu visvairāk ietekmē jumta veids (slīpais vai lēzenais) un jumta segums. Piemēram, skārda jumtam obligāti starp vati un skārdu jābūt antikondensāta plēvei.
Vēl pirms siltināšanas darbu uzsākšanas jāveic:
1)jumta un pārseguma konstrukciju un jumta seguma apsekošana, nomainot bojātās detaļas,
2)ja nepieciešams, koka detaļas apstrādā ar antiseptiķiem,
3)ieteicams pārbaudīt pārseguma nestspēju un skaņu izolācijas līmeni,
4)ūdensvada un kanalizācijas pievilkšana jāveic pirms siltināšanas,
5)jumta logu montāža.
Slīpo jumtu siltina līdzīgi kā ventilējamas fasādes- siltumizolācijas slāņi ir tieši tādi paši. Svarīgi ir ievērot spāru un konstrukciju biezumu. Minimālais ieteicamais siltinājuma slānis ir 230 mm. Jārēķinās, ka esošā ēkā tiks atņemta kāda daļa bēniņu teritorijas. Tas ir neizbēgami.