Kā pareizi darboties ar urbi?
Komunikācijas Pirms sienas urbšanas noteikti jāpārbauda, vai izvēlētajā vietā nav ūdensvada vai apkures cauruļu vai elektroinstalācijas vadu. Visvieglāk to paveikt ar metāla meklētāju. Šī iekārta reaģē uz tēraudu, dzelzi un krāsainajiem metāliem. Tā norāda aptuveno pieļaujamo urbuma dziļumu un signalizē par strāvu vadošajiem elektriskajiem kabeļiem.
Dziļie urbumi dībeļiem bez putekļiem
Plastmasa dībeļiem atverēm jābūt dziļākām nekā dībeļa garums. Desmit milimetru ir pietiekama garuma rezerve gadījumam, ja, neraugoties uz rūpīgu tīrīšanu, urbšanas putekļi tomēr paliek dībeļa atverē. Varat izmantot putekļu atsūcēju vai vienkārši izpūst iedobi, bet tādā gadījumā sekojiet, lai urbšanas putekļi neiekļūtu Jums acīs. Ja vēlaties ļoti rūpīgi iztīrīt putekļus, izmantojiet putekļusūcēju.
Lai būtu vieglāk urbt metālu
Urbjot gludajā metāla virsmā, urbis viegli var paslīdēt, un Jūs izurbsiet caurumu tur, kur nevēlēsieties to darīt. Lai tas nenotiktu, pirms urbšanas iesitiet metālā nelielu iedobi. Parasti tas tiek veikts ar kerneri – tērauda stienīti ar asu galu, kurš ar āmuru tiek iesists metālā no otra puses. Šai nelielajā iedobītē ievietojiet urbi. Ja materiāls ir ciets, Jūs varat vispirms izurbt caurumu ar tievu urbi, un vēlāk paplašināt šo atveri ar nepieciešamā diametra urbi.
Turiet instrumentu pareizi
Vienmēr turiet urbjmašīnu taisni un spiediet to perpendikulāri sienas vai detaļas virsmai. Ja strādājat ar papildu rokturi, urbšanas procesu varēsiet kontrolēt vēl vienkāršāk.
Jutīgais organiskais stikls
Atveres organiskajā stiklā jāurbj lēnām, ar minimālo apgriezienu skaitu – šis materiāls ir ļoti jutīgs pret sasilšanu un var izkust.