Kā notiek apmestas fasādes krāsošana ar faktūrkrāsu? Vai ir kādas nianses uzklāšanā? Cik dažādas ir faktūrkrāsas? Kā krāsošanu ietekmē laika apstākļi?

Foto: Kā notiek apmestas fasādes krāsošana ar faktūrkrāsu? Vai ir kādas nianses uzklāšanā? Cik dažādas ir faktūrkrāsas? Kā krāsošanu ietekmē laika apstākļi?; autors: Kā notiek apmestas fasādes krāsošana ar faktūrkrāsu? Vai ir kādas nianses uzklāšanā? Cik dažādas ir faktūrkrāsas? Kā krāsošanu ietekmē laika apstākļi?Atbild Andris Ozols, SIA "O.V. Būve" direktors:
Katrs ražotājs piedāvā faktūrkrāsas ar dažādām bāzēm, tāpēc jāseko pievienotajām instrukcijām. Krāsu noturība un citas īpašības arī ir ļoti dažādas, tāpēc katra no tām paredzēta konkrētām virsmām un vajadzībām. Iesaku strādāt ar tādu firmu produktiem kā "Sadolin", "Vivacolor" vai "Caparol".
Pēdējā krāsa man ir vairāk iepatikusies, jo tā vieglāk klājas. Jebkurā gadījumā vispirms būtu jāveic armējošo materiālu un apmetuma pirmapstrāde. Ja fasādi siltina ar vati vai putu polistirolu, iesaku armēt ar sietu un armējošo javu. Apmetumu iespējams jau uzreiz ietonēt vajadzīgajā fasādes tonī, un tad speciāli nevajag to pārkrāsot.
Tomēr virsma ir poraina, var nobrukt apmetuma akmentiņi un veidoties caurumi. Tāpēc fasāde jānoklāj ar kādu caurspīdīgu grunti. Man pašam labāk patīk nogruntēt un tad nokrāsot divās kārtās. Krāsas toni vispirms labāk izmēģināt kādā stūrītī, un tikai tad nosegt visu laukumu.
Būtiski ir laika apstākļi – nedrīkst būt parāk karsts vai pārāk auksts. Neder spilgta saule – tad krāsa ātri sažūst un slikti pārklājas. Nebūtu ieteicama arī temperatūra, kas zemāka par +10 grādiem.
Vasarā labāk krāsot agri no rīta vai vēlu vakarā. Krāsa, kā jau jebkurš uz silikātu un ūdens bāzes veidots materiāls, sasalst. Rītos arī vasarā mēdz būt salnas, bet fasādes pēc nakts vēl ir diezgan vēsas.