Kā pareizi kopt mauriņu pavasarī?
Sākot mauriņa kopšanu pavasarī vispirms ir jāpievēršas mauriņa izvērtēšanai. Ir jānosaka vai mauriņš pēc ziemas ir kārtībā, vai tam nav nekādu vizuālu problēmu, piemēram, kādi pelējumi no sniega.

Foto: Kā pareizi kopt mauriņu pavasarī?; autors: Kā pareizi kopt mauriņu pavasarī?Sākot mauriņa kopšanu pavasarī vispirms ir jāpievēršas mauriņa izvērtēšanai. Ir jānosaka vai mauriņš pēc ziemas ir kārtībā, vai tam nav nekādu vizuālu problēmu, piemēram, kādi pelējumi no sniega.
Ja iepriekšējā vasarā nav bijušas problēmas ar mauriņu, tad arī pēc ziemas tam vajadzētu būt labā stāvoklī. Tātad, ja mauriņš ir labā stāvoklī, tad, mirklī kad jau ir beidzies sals (piemēram, tagad) ņemam rokās asu grābekli un izgrābjam mauriņu tā, lai tajā nepaliktu vecā zāle vai lapas un gruži, kas pa ziemu tajā sakrājušies.
Kad mauriņš izgrābts tam jādod jauni spēki ar mēslojumu. Speciālisti iesaka lietot minerālmēslojumu pavasarim (mēslojumus mēdz iedalīt pavasara, vasaras un rudens mēslojumā) uzmanība jāpievērš tam, ka pavasara mēslojumam būs slāpekļa pārākums. Atbildot par aerāciju- speciālisti iesaka veikt aerāciju, ja zālājā ir parādījusies sūna vai kādas citas problēmas. Normālam veselam zālājam tā nav jāveic. To var darīt taču tas nav obligāti.
Savukārt par pļaušanu ir jāsāk domāt tad, kad zāle ir paaugusies aptuveni 8-10 cm. Tas gan nenozīmē, ka tai jāstāv klāt ar lineālu, jo pļaušana ir atkarīga gan no zāles tipa (tā var būt sporta laukumam, parku zāle, vai pļavu zāle, kurā ir dažādu puķu piejaukums), gan no katra cilvēka individuālajiem uzskatiem, cik garu to vēlas.
Konsultēja Ilva Kronberga