Kā samazināt laiku no būvniecības ieceres līdz būvatļaujas saņemšanai (1.daļa)
Rīgas pilsētas būvvalde 21. maijā rīkoja informatīvu semināru "Kā samazināt laiku no būvniecības ieceres līdz būvatļaujai?", kas pulcēja valsts institūciju pārstāvjus, nozares profesionāļus un žurnālistus.
Foto: Kā samazināt laiku no būvniecības ieceres līdz būvatļaujas saņemšanai (1.daļa); autors: Kā samazināt laiku no būvniecības ieceres līdz būvatļaujas saņemšanai (1.daļa)Rīgas pilsētas būvvalde 21. maijā rīkoja informatīvu semināru "Kā samazināt laiku no būvniecības ieceres līdz būvatļaujai?", kas pulcēja valsts institūciju pārstāvjus, nozares profesionāļus un žurnālistus.
Diskusijās piedalījās Rīgas pilsētas Būvvldes vadītājs Andis Cinis, SIA Velves nekustamie īpašumi vadītājs Andris Kreisleris, pārstāvji no Nekustamo īpašumu projektu attīstītāju asociācijas, arhitekti.
Būvniecības kritums Rīgā ir neliels
Jaunā Būvniecības likuma izstrādes kontekstā amatpersonas ierosina veikt izmaiņas būvvaldes darba organizācijā, lai maksimāli saīsinātu laiku no projekta iesniegšanas būvvaldē līdz būvniecības atļaujas saņemšanai. Lai būtu skaidrs, ar ko būvvalde nodarbojas šobrīd un kādi ir tās uzdevumi, A.Cinis semināra sākumā īsumā iepazīstināja ar Rīgas pilsētas būvvaldes struktūru un padarīto:
"Būvvldes uzdevums ir kontrolēt, lai būvniecība pilsētā būtu likumīga, kas ir primārais tās uzdevums, otrs, ne mazāk būtisks, uzdevums ir raudzīties, lai būvobjekti taptu sasakņā ar kvalitatīviem pilsētvides principiem, kas nenozīmē neko citu kā labu arhitektūru."
Attiecībā pret sabiedrību, Būvvaldes mērķis ir būt uzticamai, sabiedrībai atvērtai iestādei, kur strādā profesionāļi un tiek pieņemti derīgi lēmumi ne tikai šauri lokālai ļaužu grupai, bet plašam iedzīvotāju lokam. Tātad nodrošināt apstākļus, kas izslēdz nelikumīgu būvniecību, nodrošināt, lai būvniecība noritētu atbilstoši apbūves noteikumiem un tiesību aktiem, lai būvniecības procesa regulējums būtu vienkāršs, tiesisks un caurskatāms.
Rīgas pilsētas Būvvaldes apkopotais statistiskais pārskats par 2009. gada sākumā padarīto ir pretrunā ar popularizēto ekonomiskā vājuma tendenci. Salīdzinot ar 2008. gadu, kritums būvniecībā ir neliels, ko apliecina Būvvaldē iesniegto un sasakaņoto dokumentu skaits: būvatļaujas ir izniegtas gandrīz tikpat, cik iepriekšējā gadā, nedaudz sarucis ekspluatācijā pieņemto objektu skaits, plānošanas un arhitektūras uzdevumus pieprasa pat vairāk kā iepriekšējā gadā, reklāmu un izkārtņu saskaņošana pat notiek aktīvāk – to skaits ir palielinājies.
Turpinājums sekos.