Kad biežāk tiek meklēta juristu palīdzība – korektu līgumu sagatavošanas procesam vai konflikta situāciju atrisinājumam?
Foto: Kad biežāk tiek meklēta juristu palīdzība – korektu līgumu sagatavošanas procesam vai konflikta situāciju atrisinājumam?; autors: Kad biežāk tiek meklēta juristu palīdzība – korektu līgumu sagatavošanas procesam vai konflikta situāciju atrisinājumam?Runājot par būvniecības sfēru, jāteic, ka netrūkst uzņēmumu, kuriem līgumus un citus juridiskus dokumentus vēl joprojām sagatavo firmas darbinieki bez juridiskās izglītības – ne tikai būvniecības, bet arī citās nozarēs.
Bet tā ir katra vadītāja izvēle, kas liecina ne tikai par attieksmi pret dokumentiem, bet arī par attieksmi pret darījumu kā tādu.
Lielākiem būvniekiem ir savi štata juristi un darbības shēma vairumā gadījumu ir sekojoša – uzsākot darbību, būvnieks izskata dažādus līgumu variantus, mācās no savām kļūdām un pieredzes, līdz nonāk pie sava "ideālā līguma", kuru turpmāk piedāvā kā tipveida vai pamatlīgumu saviem sadarbības partneriem.
Manā izpratnē, visbiežāk būvnieki jaunus līgumus nerada, bet izmanto standartizētus līgumus, kurus katrā konkrētā gadījumā štata jurists papildina ar atsevišķiem nepieciešamiem punktiem.
Līdz ar to sanāk, ka citu juristu pakalpojumi pārsvarā tiek meklēti konflikta situāciju risināšanai, jo tad jau ir vajadzīgi zvērināti advokāti, kas orientējas tiesu procedūrā, vai arī gadījumos, kad būvnieku neapmierina esošais līgums, un tas vēršas advokāta vai jurista birojā, lai sastādītu jaunu līgumu.
Saruna ar zvērinātu advokātu Olavu Ceru - turpinājums