Kampars ar uzņēmēju delegāciju apmeklē Ķīnu
Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) no 12.jūlija līdz 16.jūlijam kopā ar uzņēmēju delegāciju uzturēsies vizītē Ķīnas Tautas Republikā.
Foto: Kampars ar uzņēmēju delegāciju apmeklē Ķīnu; autors: Kampars ar uzņēmēju delegāciju apmeklē ĶīnuEkonomikas ministrs Artis Kampars (JL) no 12.jūlija līdz 16.jūlijam kopā ar uzņēmēju delegāciju uzturēsies vizītē Ķīnas Tautas Republikā.
"Latvija ir ieinteresēta paplašināt ekonomiskās sadarbības saites ar Āzijas reģiona ekonomikas lielvalsti - radīt jaunus sadarbības projektus perspektīvās nozarēs ar augstu izaugsmes potenciālu un noieta tirgus Latvijā ražotajām precēm un pakalpojumiem. Esmu gandarīts, ka kopā ar mani Ķīnu apmeklēs arī uzņēmēji, kuriem tā būs laba iespēja veidot un stiprināt klātienē biznesa kontaktus ar sadarbības partneriem Ķīnā," pauda A.Kampars.
Ekonomikas ministrs vizītes laikā apmeklēs Pekinu un Šanhaju.
Pekinas apmeklējuma laikā A.Kampars tiksies ar Ķīnas komercministru Čenu Demingu (Chen Deming), atklās Latvijas – Ķīnas biznesa forumu, kā arī tiksies ar vairākām Ķīnas biznesa organizācijām un asociācijām.
Savukārt, Šanhajā ekonomikas ministrs plāno apmeklēt telekomunikāciju kompāniju ZTE, Šanhajas Starptautiskās tirdzniecības veicināšanas padomi, "Huawei Technologies" zinātnisko centru un tikties ar Šanhajas pilsētas vadības pārstāvjiem, kā arī apmeklēt Latvijas paviljonu starptautiskajā izstādē World Expo.
Ar ekonomikas ministru vizītē uz Ķīnu dosies SIA "Metrum" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns, SIA "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, kokapstrādes uzņēmuma "Pata AB" valdes priekšsēdētājs Uldis Mierkalns, kokapstrādes uzņēmuma "Latvijas Finieris" Mārketinga, pārdošanas un loģistikas vadītājs Mārtiņš Lācis, kokapstrādes uzņēmuma "MARKO KEA" valdes loceklis Māris Peilāns, auditorkompānijas "BDO Tax&Legal" partnere Vita Liberte, valodu mācību programmas "Quick Teacher" radītājas – kompānijas "M.A.R.I.D.I Co, Ltd" prezidents Aleksandrs Obulēvičs, tūrisma kompānijas "theTRAVELER.eu" biznesa attīstības direktors Aldis Kušķis un Mazo un vidējo komersantu un amatniecības konsultatīvās padomes priekšsēdētāja, tipogrāfijas "S&G" valdes priekšsēdētāja Silvija Greste.
Informācija par Latvijas – Ķīnas ekonomisko sadarbību
2004.gada aprīlī Pekinā tika parakstīts Latvijas Republikas un Ķīnas Tautas Republikas valdības ekonomiskās sadarbības līgums. Sekmīgai līguma īstenošanai, tā ietvaros tika izveidota Latvijas – Ķīnas Apvienotā komiteja, kas nodrošina parakstītā abu valstu ekonomiskās sadarbības līguma īstenošanu un risina abu valstu ekonomiskās sadarbības aktuālos jautājumus.
Iepriekšējā Apvienotās komitejas sēde notika 2009.gada 20.novembrī Rīgā, kuras laikā tika pārrunāti divpusējās ekonomiskās sadarbības jautājumi un iespējas arī turpmāk attīstīt sadarbību transporta, tranzīta un loģistikas, ražošanas, tirdzniecības, investīciju piesaistīšanas, kā arī lauksaimniecības un pārtikas rūpniecības, izglītības, IT un tūrisma jomā. Apvienotās komitejas līdzpriekšsēdētāji atzina, ka abpusēji ir ieinteresēti veicināt divpusējo ekonomisko sadarbību un uzsvēra, ka saskata plašas iespējas turpmākās sadarbības attīstībai. Par perspektīvākajām sadarbības jomām puses atzina transportu, rūpniecību un tūrismu.
2009.gada septembrī notika Ķīnas Tautas republikas vicepremjera Hui Liangyu vizīte, kuras ietvaros tika organizēts arī Latvijas – Ķīnas ekonomikas forums, kurā piedalījās vairāk kā 60 Ķīnas uzņēmēji un vairāk kā 120 Latvijas uzņēmēji. Ekonomikas foruma laikā tika parakstīti vairāki sadarbības dokumenti – Saprašanās memorands starp LR Ekonomikas ministriju un ĶTR Komercministriju par sadarbību investīciju veicināšanas jomā, LIAA un ĶTR Komercministrijas Tirdzniecības attīstības biroja saprašanās memorands un Latvijas – Ķīnas apvienotās komitejas reglaments.
Informācija par Latvijas – Ķīnas tirdzniecību un investīcijām
2009.gadā Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums ar Ķīnu sasniedza 181,0milj.EUR, kas ierindoja Ķīnu 18.vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū.
Eksports uz Ķīnu veidoja 21,3 milj.EUR (0,3% no kopējā eksporta), savukārt imports – 159,7 milj.EUR (1,2% no kopējā importa), tādejādi Ķīna bija Latvijas 37.nozīmīgākais eksporta un 13. nozīmīgākais importa partneris.
Pēc Latvijas Bankas statistikas datiem, Ķīnas uzkrātās tiešās investīcijas Latvijā laika periodā no 2000. gada līdz 2010.gada I ceturkšņa beigām vai nu nav reģistrētas, vai arī investīciju kopapjoms bijis mazāks par 1 milj. LVL. Minētajā laika posmā arī Latvijas uzkrātās tiešās investīcijas Ķīnā nav reģistrētas, vai arī to kopapjoms bijis mazāks par 0,1 milj. LVL.
Pēc investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Ķīna ierindojas 53. vietā, investīciju apjomam sasniedzot 871 362,00 LVL.
Saskaņā ar "Lursoft" datiem, Latvijā darbojas 45 uzņēmumi ar Ķīnas kapitālu.
Sandris Sabajevs
Ekonomikas ministra preses sekretārs
67013016
29217265