building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19585
Nozares ziņas33011
Kāpēc padomju laiku daudzstāvu mājās, mainot radiatorus, speciālisti neiesaka lietot termoregulatorus, bet parasti izmanto ventiļus? : building.lv - par būvniecību Latvijā

Kāpēc padomju laiku daudzstāvu mājās, mainot radiatorus, speciālisti neiesaka lietot termoregulatorus, bet parasti izmanto ventiļus?

Kāpēc padomju laiku daudzstāvu mājās, mainot radiatorus, speciālisti neiesaka lietot termoregulatorus, bet parasti izmanto ventiļus?
autors: Kāpēc padomju laiku daudzstāvu mājās, mainot radiatorus, speciālisti neiesaka lietot termoregulatorus, bet parasti izmanto ventiļus?
Foto: Kāpēc padomju laiku daudzstāvu mājās, mainot radiatorus, speciālisti neiesaka lietot termoregulatorus, bet parasti izmanto ventiļus?; autors: Kāpēc padomju laiku daudzstāvu mājās, mainot radiatorus, speciālisti neiesaka lietot termoregulatorus, bet parasti izmanto ventiļus?
Atbild apkures sistēmu tirdzniecības, uzstādīšanas un apkopes firmas "Dalagro" valdes priekšsēdētājs Guntis Trams.

Ja maina radiatorus vienā atsevišķā dzīvoklī, nedrīkst izjaukt visu hidraulisko sistēmu kopumā. Var izmantot termostatus, bet nevienam nav tiesību veikt jebkādus remontus bez būvatļaujas un saskaņota projekta. Ja remonts notiek patvaļīgi, sekas var būt bēdīgas. Apkures sistēmas veidotas tā, lai ūdens plūsmas vienmērīgi sildītu visu māju, un šo līdzsvaru var izjaukt.

Piemēram, kādā telpā būs par karstu, bet citā dzīvoklī radiatori paliks remdeni. Ko darīt cietušajiem? Jādodas uz būvvaldi, jāuzmeklē būvinspektors, jānoformē akts. Taču ir ļoti daudzas neatrisinātas juridiskas problēmas. Piemēram, vainīgais dzīvokļa īpašnieks var paziņot, ka savā privātīpašumā viņš drīkst darīt, ko grib, un inspektoru pat neielaist dzīvoklī. Tāpēc atsevišķā dzīvoklī mainīt radiatorus nav izdevīgi – tas jādara visai mājai.

Protams, tad ir jāuzstāda termoregulatori, kas ir daudz ērtāki un ekonomiskāki par ventiļiem. Ar ventiļiem jau var tikai pilnībā atslēgt vai pieslēgt apkuri. Piecu stāvu trīs sekciju mājai šāda radiatoru nomaiņa izmaksātu ap 30 tūkstošiem latu. Taču efektīvai siltuma izmantošanai būtu vienlaikus jāsiltina māja, kā arī jāieliek labi logi un durvis.

Par visu jādomā kompleksi, un tad maksa par apkuri var samazināties pat par 50%. Diemžēl šāda pieeja ir ļoti nelielai iedzīvotāju daļai, vairums cilvēku visus remontus veic patvaļīgi. Oficiālā procedūra ir ļoti sarežģīta – jāsauc kopsapulce, jāvienojas ar apsaimniekotāju u.c.

Parasti paši iedzīvotāji nespēj atrast kopīgu viedokli par apkures sistēmas modernizāciju – vieni to vēlas, bet citi – nē.
Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.