building.lv skaitļos

Lietotāji online19
Aktīvie uzņēmumi20610
Nozares ziņas33097
Kāpu aizsargjoslā nedrīkstēs celt jaunas būves : building.lv - par būvniecību Latvijā

Kāpu aizsargjoslā nedrīkstēs celt jaunas būves

Krasta kāpu aizsargjoslā būs aizliegts celt jaunas dzīvojamās, saimniecības un ražošanas vai atpūtnieku aprūpei paredzētas ēkas, ierīkot degvielas uzpildes stacijas, kā arī paplašināt šāda tipa ēkas un būves. To šodien nolēma Saeima, pieņemot grozījumus Aizsargjoslu likumā.

Krasta kāpu aizsargjoslā būs aizliegts celt jaunas dzīvojamās, saimniecības un ražošanas vai atpūtnieku aprūpei paredzētas ēkas, ierīkot degvielas uzpildes stacijas, kā arī paplašināt šāda tipa ēkas un būves. To šodien nolēma Saeima, pieņemot grozījumus Aizsargjoslu likumā.

Krasta kāpu aizsargjoslā būs aizliegts izvietot lopbarības glabātuves, izņemot jau uzceltos siena šķūņus, minerālmēslu, pesticīdu, degvielas, eļļošanas materiālu, ķīmisko vielu, kokmateriālu un citu veidu materiālu un vielu glabātuves, izņemot šim nolūkam īpaši paredzētas un iekārtotas vietas.

Līdz šim likumā bija noteikti izņēmuma gadījumi, kad minētos darbus var realizēt.

Par pieņemtajām likuma izmaiņām parlamentā izvērsās plašas debates.

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Linards Muciņš paziņoja, ka ir neloģiski, muļķīgi, noziedzīgi un pretlikumīgi aizliegt cilvēkiem celt un būvēt mājas tur, kur viņi dzīvo, un tur, kur ir viņu īpašums.

Savukārt Saeimas Vides apakškomisijas priekšsēdētājs Modris Lujāns uzsvēra, ka šie aizliegumi ir sabiedrības interesēs.


Dainis Miķelsons LETA
Copyright © LETA

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "heise marketing" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.