Kas atbildīgs par ēku drošību
Domājot par šo tēmu, nav grūti iztēloties visu pamestas, pussabrukušas, izdemolētas ēkas, ēkas ar izdrupušu apmetumu un plaisām, kas apdraud apkārtējo drošību.
Foto: Kas atbildīgs par ēku drošību; autors: Kas atbildīgs par ēku drošībuDomājot par šo tēmu, nav grūti iztēloties visu pamestas, pussabrukušas, izdemolētas ēkas, ēkas ar izdrupušu apmetumu un plaisām, kas apdraud apkārtējo drošību. Tāpat nāk prātā traģiskie gadījumi ar cilvēku upuriem gan pašu mājās, gan ārzemēs: droši vien vēl visiem atmiņā iebrukušie veikala griesti Pulkveža Brieža ielā Rīgā, arī sagruvusī siena Cēsu pilsētas centrā, kas prasīja cilvēku upurus, un vēl nesen piedzīvotā traģēdija Maskavā, kad sagruva pavisam jaunais "Transvalpark" akvaparks.
Ēkas mūžu nosacīti varam iedalīt trīs etapos: ēkas celtniecība, ekspluatācijas laiks, pēc tam sekojošā pārbūve vai piebūve? Ja dzīvojamās mājas īpašnieks rekonstrukciju veic varbūt vienreiz mūžā, tad veikali tiek renovēti teju katru otro gadu. Arī dzīvokļi,mainoties to īpašniekiem, parasti piedzīvo atbilstošas pārmaiņas. Vispirms tas nozīmē projekta izstrādi, tā saskaņošanu, būvatļaujas izņemšanu. Projektus pie mums tiesīgas izstrādāt tikai licencētas firmas vai sertificēti arhitekti. Arī sabiedriskas nozīmes ēkas ir tiesīgas būvēt vienīgi licencētas būvfirmas. Tas ir zināms profesionalitātes garants, bet simtprocentīgu drošību negarantē
No kā prasīt atbildību, ja tomēr tiek apdraudēta mūsu drošība? Uz šo un līdzīgiem jautājumiem mēģināsim rast speciālistu atbildes aktuālas tēmas ietvaros.