building.lv skaitļos

Lietotāji online13
Aktīvie uzņēmumi20499
Nozares ziņas33096
Ķirķils: Lietuvai pienākas 51% Baltijas valstu jaunās AES projektēšanas kompānijas kapitāla daļu : building.lv - par būvniecību Latvijā

Ķirķils: Lietuvai pienākas 51% Baltijas valstu jaunās AES projektēšanas kompānijas kapitāla daļu

Ķirķils: Lietuvai pienākas 51% Baltijas valstu jaunās AES projektēšanas kompānijas kapitāla daļu
Foto: Ķirķils: Lietuvai pienākas 51% Baltijas valstu jaunās AES projektēšanas kompānijas kapitāla daļu

Būtu taisnīgi, ja Baltijas valstu un Polijas jaunās kopīgās atomelektrostacijas (AES) projektēšanas kompānijā Lietuvai piederētu 51% akciju, - šādu viedokli otrdien paudis Lietuvas premjerministrs Ģedimins Ķirķils, atsaucoties uz aģentūras ELTA sniegto informāciju, ziņo LETA.

Būtu taisnīgi, ja Baltijas valstu un Polijas jaunās kopīgās atomelektrostacijas (AES) projektēšanas kompānijā Lietuvai piederētu 51% akciju, - šādu viedokli otrdien paudis Lietuvas premjerministrs Ģedimins Ķirķils.

un Igaunijas energokompānijām. Lietuvas nacionālās investīciju kompānijas LEO LT un pārējo partneru pārstāvjiem jūnija vidū iecerēts tikties Barselonā.

Premjers norādījis, ka tieši Lietuva īstenos šo projektu, bet pārējām partnerēm pienāktos vienādas akciju daļas. Pēc viņa teiktā, domu, ka Lietuvai pienāktos vairāk nekā puse projektēšanas kompānijas akciju, atbalstījis gan LEO LT privātais investors "NDX energija", gan valdība.

Maija nogalē, kad Lietuvā tika pilnīgi pabeigts AES būvei nepieciešamās nacionālās investīciju kompānijas LEO LT dibināšanas darījums, Ķirķils izteica cerību, ka jau šovasar tiks nodibināts Baltijas valstu un Polijas kopuzņēmums, kas nodarbosies ar jaunās četru valstu atomelektrostacijas projektu.

Līdzīgas prognozes izteicis arī LEO LT valdes priekšsēdētājs Rimants Jozaitis, norādot, ka projekts īpaši neatpaliek no grafika.





Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "heise marketing" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.