Konference Funkcionālie materiāli un nanotehnoloģijas
No 31. marta līdz 3. aprīlim Rīga ir Eiropas materiālzinātnes nākotnes ideju centrs.
Foto: Konference Funkcionālie materiāli un nanotehnoloģijas; autors: Konference Funkcionālie materiāli un nanotehnoloģijasNo 31. marta līdz 3. aprīlim Rīga ir Eiropas materiālzinātnes nākotnes ideju centrs.
Vairāk nekā 150 materiālzinātnieki no 25 valstīm pulcējas 4. starptautiskajā zinātniskajā konferencē «Funkcionālie materiāli un nanotehnoloģijas» (FM&NT-2009), kas šajās dienās notiek Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta (LU CFI) konferenču zālē, Rīgā, Ķengaraga ielā 8.
Zinātniskā konference «Funkcionālie materiāli un nanotehnoloģijas» ir platforma, kur dalībnieki var iepazīt un dalīties jaunākajos zinātniskajos sasniegumos, tendencēs un aktivitātēs inovatīvo materiālu pētniecībā un ieguvē, kuros izmantotas modernās nanotehnoloģiju metodes.
Ar to palīdzību ir iespējams sakārtot molekulu un atomu struktūras tā, lai iegūtu materiālus un ierīces ar jaunām funkcionālām iespējām, piemēram, izveidot membrānas ūdeņraža kurināmajam, šūnām, stikla pārklājumus Saules fotovoltaiskajiem elementiem un gaismas diodēm, kā arī paaugstināt bioaktivitāti implantiem.
Konferences mērķis ir veicināt sadarbību starp zinātni, izglītību un inovatīvo biznesu, lai nākotnē attīstītu materiālu un izstrādājumu ražošanu ar augstu pievienoto vērtību. Galvenais akcents tiek likts uz materiāliem enerģijas iegūšanai un tās ekonomiskai izmantošanai, kā arī cilvēku veselības nodrošināšanai.
Plenārsēdē 1. aprīlī prof. Volfgangs Klēmans (Wolfgang Kleemann) no Vācijas referēs par šobrīd jauniem un aktuāliem hibrīdiem materiāliem ar daudzsološu pielietošanas iespēju elektronikā un enerģētikā. Kā analogs minams jau zināmais nanostrukturētais materiāls ar piemītošu gigantiskās magnētiskās pretestības (GMR) efektu, kuru izmanto, piemēram, arī kā informācijas nesēju populārajās i-Pod ierīcēs un pamatoti uzskata par pirmo īsto nanotehnoloģiju veiksmes stāstu ar izrāvienu plaša mēroga pielietojumos.
Konferences ietvaros 31.martā notika Eiropas Komisijas COST (Sadarbība zinātnē un tehnoloģijās) projekta MP0701 «Nano kompozītu materiāli» rīkots seminārs, kurā piedalijās aptuveni 30 dalībnieki no 11 Eiropas valstīm. Konferenci atklāja projekta vadītājs prof. Ēriks Knī (Erich Kny) no Austrijas, uzstājoties par polimēru nanokompozītu pētījumu sasniegumiem un nākotnes uzdevumiem. Augstu tika vērtēts Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieku ieguldījums šajā Eiropas zinātniskās telpas kopprojektā.
01.04.2009.