Krāsas interjerā - Turpinājums
Par krāsas karalieni dizaineri dēvē Indiju, kurā aktīvi propagandē krāsu dziedinošās īpašības jeb dārgakmeņu terapiju ( mūsu platuma grādos daudz runā par krāsu terapiju, balstoties uz psiholoģiskiem pētījumiem)
Foto: Krāsas interjerā - Turpinājums; autors: Krāsas interjerā - TurpinājumsPar krāsas karalieni dizaineri dēvē Indiju, kurā aktīvi propagandē krāsu dziedinošās īpašības jeb dārgakmeņu terapiju ( mūsu platuma grādos daudz runā par krāsu terapiju, balstoties uz psiholoģiskiem pētījumiem).
Šī dārgakmeņu terapija balstās uz pārliecības, ka dārgakmeņi uzglabā kosmisko enerģiju, kuru spēj atražot kā individuālo enerģiju cilvēkos. Cilvēki tic, ka dažādu krāsu dārgakmeņus var pielietot, lai novērstu un ārstētu dažādas slimības. Akmeņi tiek dedzināti un to pelni tiek pievienoti alkoholam, lai tas absorbētu to enerģiju. Šāds dzēriens mazās dvās tiek lietots dažādu slimību profilaksei.
Krāsas un simbolisms.
Krāsa vienmēr satur kādu simbolisku nozīmi. Sarkanais, vizuāli ļoti spēcīga krāsa tiek saistīta ar emocijām, kaislību. Citas asociācijas sarkanajam ir briesmas, drosme, vīrišķība. Ķīnā un Indijā sarkanais asociējās ar laulības ceremoniju. Sarkanais simbolizē mocības kaujā, asinis, nepakļaušanos valdošiem spēkiem. Sarkanā ir kara Dieva Marsa krāsa.
Zilā un zaļā ir vēsas, mierīgas krāsas, kas piešķir dzidrumu un uzmundrinājumu. Zilā krāsa ir debesu krāsa, kas piešķir neierobežota plašuma, tāluma noskaņu. Zaļā un zilā krāsa propagandē mieru. Zaļā ir dzīvības krāsa, taču dažos pasaule reģionos zaļais asociējas ar cīņu, nemirstību, augšāmcelšanos un dzīvi pēc nāves. Zaļais ir harmonija.
Cauri gadsimtiem un kultūrām purpursarkans vienmēr ir bijis autoritātes simbols. Tā ir nopietna krāsa, svinīgumu un cēlumu uzvedinoša. Purpursarkanā ir bīskapa krāsa kristīgās baznīcās. Purpursarkanais, sarkanā un zilā sajaukums, var tikt raksturots pēc abu šo krāsu īpašībām – psiholoģiska drošība, dižciltība, možums – iespaidīga kombinācija.
Ja esat jau veikuši pirmo soli un izvēlējušies pirmo telpas krāsu, tad izveidojiet šīs krāsas kombinācijas ar visām citām krāsām, kamēr atrodiet piemērotāko. Neaizmirstiet arī par mēbelēm, apgaismojumu un aksesuāriem.
Ja izvēlaties košu interjeru, atcerieties, ka nevajadzētu miksēt vairāk par 3 krāsām, fonam, apmēram 60% no telpas izvēlēties gaišāko krāsu, 30% telpas lai ir vidustoni, pārējie 10% lai ir košajās, spilgtajās krāsās.
Foto: Krāsas interjerā - Turpinājums; autors: Krāsas interjerā - TurpinājumsVēsu vai siltu toni?
Krāsas mēdz iedalīt siltajos un vēsajos toņos, pie siltajām pieskaita – oranžs, sarkans, rozā, kamēr zils, zaļš un violets- vēsās. Taču jāatceras, ka katrai krāsai ir neskaitāmi toņi, un tāpat kā dzeltenajam ir vēsais , tāpat zaļajam ir siltais tonis.
Galvenais, ka jāatceras veidojiet interjeru, kurā būtu patīkami uzturēties, nevis kurā būtu sastopamas jaunākas modes tendences.