LDDK: Latvijas biznesam savs pārstāvis Krievijā
2010.gada vasaras beigās darbu uzsāk LDDK pastāvīgais pārstāvis Krievijā (Maskavā). Turpmāk LDDK biedru intereses Krievijas Federācijas institūcijās un uzņēmēju organizācijās pārstāvēs Zigurds Skrodelis.
Foto: LDDK: Latvijas biznesam savs pārstāvis Krievijā; autors: LDDK: Latvijas biznesam savs pārstāvis Krievijā2010.gada vasaras beigās darbu uzsāk LDDK pastāvīgais pārstāvis Krievijā (Maskavā). Turpmāk LDDK biedru intereses Krievijas Federācijas institūcijās un uzņēmēju organizācijās pārstāvēs Zigurds Skrodelis.
LDDK Pārstāvja misija Krievijā būs nodrošināt un veicināt LDDK biedru intereses, atbalstot to darbību Krievijā ar kvalitatīvu interešu pārstāvniecību, informatīvo atbalstu un citiem pasākumiem ar mērķi uzlabot uzņēmējdarbības vidi Latvijā un Krievijā, saskaņā ar vispārpieņemtajiem uzņēmējdarbības principiem, kā arī veicināt partnerību Krievijā un Latvijā starp darba devējus pārstāvošajām organizācijām.
Z.Skordelim ir vairāk kā divdesmit gadu pieredze Krievijas tirgū, vadot dažādus uzņēmumus, kā OОО «Вудлен», OOО «Вишера», ЗАО «Vanga - R» un organizāciju - «Latvijas Biznesa Klubs» Krievijā.
LDDK pastāvīgais pārstāvis Krievija Z.Skrodelis norāda, ka Latvijas uzņēmējiem, kuri gribētu ievērojami paplašināt savu klientu un partneru loku Krievijā, ir jāizmanto Krievijas tirgus aktivizēšanās. 2010.gada 2.ceturksnī Krievija bija starp septiņām vadošajām industrializētajām valstīm pasaulē pēc IKP rādītajiem. "Krievijā tiek realizēti vairāki projekti visdažādākās biznesa sfērās, kā arī investīciju tirgū ir vērojama pastiprināta aktivitāte. Arī politiskie spēki ir labvēlīgi noskaņoti savstarpējai sadarbībai, attiecīgi šis fakts vēlreiz apliecina, ka ir jāatjauno reāla sadarbība ar Krieviju," skaidro LDDK pastāvīgais pārstāvis Krievijā.
2008.gadā LDDK un Krievijas Rūpnieku un uzņēmēju savienība (turpmāk - RSPP) nodibināja Latvijas – Krievijas lietišķās sadarbības padomi, kas veiksmīgi līdzdarbojas abu valstu starpvaldību komisijās un šobrīd virza saskaņošanai izmaiņas starpvalstu nodokļu politikā, rosinot atcelt dubultos tarifus pārrobežu darījumiem, kā arī virza sarunas par investīciju aizsardzību un dažādu biznesa sadarbības projektu realizāciju.
Pastāvīgā pārstāvja darbības lokā ietilps arī dažādas Krievijas Federācijas valsts institūcijas: ministrijas, Valsts Dome, muitas iestādes u.c.
Nodibinot ciešāku sadarbību ar RSPP, ekonomiskās, politiskās un zinātnes organizācijām un iestādēm, kā arī izveidojot saikni ar Sadarbības un Investīciju Starptautisko Padomi (Международного Совета по сотрудничеству и инвестициям - МССИ), kuras galvenais uzdevums ir koordinēt Krievijas un ārvalstu tirgus dalībnieku rīcību, Latvijas darba devējiem būs plašākas iespējas iekļūt Krievijas tirgū.
LDDK ģenerāldirektore Elīna Egle: "Aicinām uzņēmējus izmantot iespēju un konsultēties ar LDDK pārstāvi Maskavā, lai sekotu līdzi iespējām Krievijas tirgū, kā arī ar LDDK pastāvīgo pārstāvi ES Ilonu Kiukucāni, kas strādā kopš šī gada sākuma Briselē, lai nākotnē varētu ietekmēt uzņēmuma eksporta rādītājus."
Plašāka informācija par kontaktiem LDDK mājas lapā: www.lddk.lv
Uzziņai:
LDDK sadarbība ar NVS valstīm
Viena no LDDK prioritātēm ir Latvijas ārējo ekonomisko attiecību stiprināšana ar citām valstīm, veidojot ekonomiskās sadarbības padomes. LDDK pēdējo divu gadu laikā ir bijusi iniciators apvienoto ekonomisko sadarbības padomju veidošanai ar Krievijas Darba devēju organizācijām, Ukrainas Darba devēju organizācijām un Baltkrievijas Darba devēju organizācijām. LDDK aicina ikvienu uzņēmēju aktīvi paust priekšlikumus sadarbības padomju darba uzlabošanai un iesaistīties jaunu partnerību veidošanā.
Latvijas – Krievijas ekonomiskā sadarbības padome
2008.gadā tika izveidota Latvijas – Krievijas Lietišķās sadarbības sadarbības padome. No Latvijas puses padomi vada LDDK Viceprezidents un SIA "Eiroholdings" valdes priekšsēdētājs V.Meļņiks. No Krievijas puses padomi veido un pārstāv Krievijas rūpnieku federācija. Latvijas uzņēmējiem ir būtiski jautājumi, kas saistīti ar nodokļu dubulto uzlikšanu un izvairīšanos no nodokļu nemaksāšanas, un par Krievijā veikto investīciju aizsardzību un tālāku šo investīciju attīstību.
2009.gada Jūlijā Rīgā notika Latvijas un Krievijas Lietišķās sadarbības sadarbības padomes (LSP) Apvienotā sanāksme, kuras laikā Latvijas uzņēmēji aicināja valdību raitāk virzīt līgumu parakstīšanu starp abām valstīm saistībā ar minētām jomām un saskaņotu redakciju nekavējošu parakstīšanu partnervalstu valdību līmenī.
Šobrīd Līguma par izvairīšanos no nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanu saskaņotie teksti atrodas Krievijas pusē, no kuras atkarīga tā tālāka virzība. Savukārt, Līguma par investīciju savstarpēju aizsardzību saskaņoto tekstu Krievijas puse pēc atkārtotām konsultācijām ar Latviju, piedāvā mainīt. Tas nozīmē, ka šī līguma tālākā virzībā šobrīd ir radušās grūtības.
Beidzamās LSP sanāksmes laikā partneri vienojās par ciešākas sadarbības veidošanu ar reģionu gubernatoriem un pašvaldību vadītājiem, apzinot pierobežu iespējas.
Latvijas – Ukrainas ekonomiskās sadarbības padome
2009.gadā tika izveidota Latvijas – Ukrainas Lietišķās sadarbības padome. No Latvijas puses padomi veido LDDK Viceprezidents un Latvijas kooperatīvās sabiedrības "Centrālā savienība "Turība" padomes priekšsēdētājs I.Strautiņš. No Ukrainas puses padomi veido Ukrainas darba devēju federācija. 2010.gada janvārī notika Latvijas puses darba grupas sanāksme, kurā tikās uzņēmēji, kas ieinteresēti veidot ilgtermiņa ekonomisko sadarbību ar Ukrainas Republiku.
Padome vienojās par šādiem priekšlikumiem 2010.gada otrajā pusē plānotajai Latvijas un Ukrainas Starpvaldību komisijas 3.sēdes darba kārtībai - nepieciešamību aktualizēt tiesiskās aizsardzības jautājumu risināšanu starpvaldību līmenī (investīciju aizsardzība), dzelzceļa satiksmes atjaunošanu starp Latviju un Ukrainu tūrisma un biznesa kontaktu sekmēšanai un rosināt LDDK sadarbību ar Ārlietu ministriju, lai attīstības sadarbības ietvaros paredzētu pieredzes apmaiņu starp uzņēmējiem.
Sadarbība ar trešajām valstīm un darba devēju organizācijām
2009.gadā LDDK direkcija aktīvi strādāja pie tā, lai biedriem aktuālie jautājumi ar tādām valstīm kā Krievija, Baltkrievija, Ukraina, Kazahstāna un Turkmenistāna tiktu iekļauti Latvijas un šo valstu Starpvaldību komisiju dienas kārtībā.
2009.gadā LDDK ir noslēgusi sadarbības līgumus ar Armēnijas Republikas Uzņēmēju asociāciju un Gruzijas Darba devēju asociāciju. Tas ir pamats tālākas sadarbības attīstībai ar Gruzijas un Armēnijas valstu uzņēmējiem.
LDDK ES un starptautiskā sadarbība
Starptautiski LDDK ir pārstāvēta Starptautiskajā darba devēju organizācijā (IOE), Uzņēmējdarbības un rūpniecības konsultatīvajā padomē (BIAC) pie Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD), Eiropas Biznesa konfederācijā (BUSINESSEUROPE). LDDK ir pārstāvēta Eiropas Ekonomiskajā un Sociālajā komitejā, kā arī astoņās Eiropas Komisijas konsultatīvajās komitejās un padomēs, un trijās ES aģentūrās.
Kopš 2010.gada janvāra darbu ir uzsākusi LDDK pastāvīgā pārstāve Eiropas Savienībā Ilona Kiukucāne, kuras uzdevums ir pārstāvēt LDDK biedru intereses Eiropas Savienības institūcijās (ES) un uzņēmēju organizācijās, nodrošinot tiešu Latvijas darba devēju pozīciju aizstāvību ES institūciju gatavotajos tiesību aktos.