LDDK: Polijas un Latvijas darba devēji ir ieinteresēti ciešākā sadarbībā valstu konkurētspējas sekmēšanai
Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Vitālijs Gavrilovs piektdien, 23.novembrī tikās ar organizācijas "Polijas Darba devēji" (Employers of Poland) vice-prezidentu Janusu Pietkeviču (Janusz Pietkiewic).
Tikšanās laikā tika pārrunātas Polijas un Latvijas darba devēju organizāciju sadarbības iespējas abu valstu konkurētspējas sekmēšanai un uzņēmējdarbības vides uzlabošanai reģionālā līmenī, sekmējot kopīgus biznesa projektus un risinot darba devējiem reģionā aktuālus jautājumus tādus kā kvalitatīva darbaspēka pieejamība, jauniešu nodarbinātība, darba apstākļi, izglītība un apmācība.
23.novembrī Rīgā uzturējās Polijas Republikas prezidents V.E. Broņislavs Komorovskis ar pavadošo biznesa delegāciju, kuras sastāvā ietilpa arī Polijas Darba devēju organizācijas pārstāvji, ar kuriem tiekas LDDK vadība.
LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs: "Esam gandarīti, ka abu valstu vadītāji ir gatavi pārrunāt sadarbības iespējas ne tikai valstu politiskajās, bet arī ekonomiskajās sadarbības jomās, piesaistot kompetentas organizācijas un uzņēmēju pārstāvjus. Latvijas – Polijas Biznesa foruma laikā tika pārrunāti abu valstu konkurētspējas sekmēšanai būtiski jautājumi – kopīgu biznesa projektu realizācija enerģētikas starpsavienojumu un starpvalstu transporta tīklu attīstībai, organizētās biznesa sabiedrības sadarbība ar pašvaldībām labvēlīgas uzņēmējdarbības vides radīšanai ar mērķi pilnvērtīgi izmantot dalības Eiropas Savienības sniegtās iespējas."
"Polijas Darba devēji" (Employers of Poland) vice-prezidents Janusu Pietkeviču (Janusz Pietkiewic): "Polijas un Latvijas darba devēju organizācijas jau kopš 2005.gada, kad tika parakstīts savstarpējais sadarbības līgums par ekonomisko interešu pārstāvēšanu un biznesa kontaktu veidošanu, īsteno ciešu sadarbību Eiropas Savienības un starptautiskajās darba devējus intereses pārstāvošajās struktūrās – Eiropas ekonomisko un sociālo lietu komitejā (EESK) un Starptautiskā darba devēju organizācijā (IOE). Ir nepieciešams turpināt uzturēt kontaktus, aizvien biežāk organizējot tikšanās. Latvijas – Polijas Biznesa forums bija viena no šādām vērtīgām iespējām, sekmējot abu valstu un darba devēju sadarbību transporta, enerģētikas nozarēs, reģionu un darba devēju organizāciju līmenī."
LDDK prioritātes ir gan atbalstīt Latvijas uzņēmējus, lai rastu iespējas tiem ieiet jaunos eksporta tirgos un veidotu jaunas sadarbības iespējas, gan arī radīt pievilcīgu uzņēmējdarbības vidi investoriem un kompānijām, ka vēlas uzsākt vai paplašināt darbību Latvijā un tās atsevišķos reģionos. LDDK tikšanā laikā iepazīstināja Polijas Darba devēju organizācijas viceprezidentu Janusu Pietkeviču (Janusz Pietkiewic) un padomnieku Zbigņevu Janicki (Zbigniew Janicki) ar Latvijas uzņēmējdarbības vidi, sociālo dialogu un organizācijas darbības principiem, lai rastu kopīgas iespējas turpmākai sadarbībai un nepieciešamo atbalstu organizāciju mērķu sasniegšanai.
Polijas – Latvijas biznesa forumā LDDK piedalās paneļdiskusijā, iepazīstinot ar savu pieredzi sadarbības starp uzņēmējiem, darba devējiem un to intereses pārstāvošajām organizācijām un vietējo pašvaldību veidošanā lokālā līmenī. Tāpat LDDK mudināja Polijas darba devējus un uzņēmējus izmantot Eiropas Savienības reģionālās un pārrobežu sadarbības iespējas, ko sniedz pārrobežu finanšu instrumenti (INTERREG) un iesaistīties transnacionālā sociālā dialogā, ko nodrošina Baltijas jūras darba forums (Baltic Sea Labour Forum). Polijas puses pārstāvji atzinīgi novērtēja Latvijas paveikto ekonomiskās izaugsmes nodrošināšanā. Polijas darba devēju un valsts institūciju pārstāvji pauda atbalstu Latvijas dalībai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD).