building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi1878
Nozares raksti32911
Ledus un sniega kausēšanas sistēmas : building.lv - par būvniecību Latvijā

Ledus un sniega kausēšanas sistēmas

Ledus un sniega kausēšanas sistēmas

Pēc pielietojuma DEVI ārējās apsildes sistēmas ietver trīs produktu veidus – jumtu, ārējo zemes teritoriju un cauruļu apsildīšanas sistēmas.

autors: Ledus un sniega kausēšanas sistēmas
Foto: Ledus un sniega kausēšanas sistēmas; autors: Ledus un sniega kausēšanas sistēmas
Rūpējoties par savu komfortu un drošību, cilvēki ir izgudrojuši aizsardzību pret ziemas laika apstākļu radītajām neērtībām - ledus un sniega kausēšanas sistēmas. Šodien tas ir pietiekami plaši izplatīts un sevi pamatoti pierādījis produkts. Apsildāmas iebrauktuves, kāpnes, jumtu renes aizvien vairāk sastopamas sabiedriskos, industriālos un individuālos objektos. Tās palīdz uzturēt sausas un tīras ieejas ēkās, nodrošināties pret lāsteku veidošanos, sniedz komfortu māju īpašniekiem un to apmeklētājiem.

Pēc pielietojuma DEVI ārējās apsildes sistēmas ietver trīs produktu veidus – jumtu (jumti, notek renes, notekcaurules, masti), ārējo zemes teritoriju (kāpnes, uzbrauktuves, gājēju celiņi, pagalmi, autostāvvietas, iekraušanas un izkraušanas rampas, tilti) un cauruļu apsildīšanas sistēmas.
Ārējo teritoriju apsildes sistēmas ir paredzētas instalācijai ar termoregulatoru. Pateicoties tā darbībai, sistēmas nodrošina minimālu elektroenerģijas patēriņu, jo termoregulators uzsāk sniega kausēšanas procesu tikai pēc signāla saņemšanas no digitālā sensora, kurš ziņo par sniega vai ledus kārtas veidošanos.
autors: Ledus un sniega kausēšanas sistēmas
Foto: Ledus un sniega kausēšanas sistēmas; autors: Ledus un sniega kausēšanas sistēmas
DEVI sistēmu priekšrocība ir ne tikai automātiska sildīšanas procesa norise. Būtiski, ka, ierīkojot apsildi, netiek bojāti ceļu un jumta segumi, kas raksturīgs mehāniskai virsmu tīrīšanai. Pozitīvs aspekts ir tas, ka, nelietojot sāli sniega un ledus kausēšanai, tiek pasargāti koki, zālāji, kā arī ēku pamati un apmetums. Apsilde ļauj izvairīties no smilšu kaisīšanas uz ietvēm un ieejās, un līdz ar to no sanesto putekļu un netīrumu slāņa ēkās.

Ar DEVI ārējās apsildes sistēmām īpaši efektīvi tiek risināta tādu teritoriju aizsardzība pret apledojumu, kur noris dzīva satiksme un cilvēku kustība. Intensīvas snigšanas gadījumos šādu teritoriju attīrīšanu no sniega traucē gājēju un transportlīdzekļu plūsma. Tikpat neiespējami ir attīrīt lielas platības – lai uz virsmām neveidotos apledojums, sētniekam tas jāizdara tieši snigšanas laikā.

DEVI ledus un sniega kausēšanas sistēmas izmantojamas jebkurā vietā un piemērotas visdažādākajiem virsmas klājuma materiāliem: flīzēm, asfaltam, betonam, bruģakmenim u.c. , tās uzklājamas zem zālāja vai siltumnīcas augsnē. Parasti apsildes sistēmas iebūvē zem piebraucamajiem ceļiem, ietvēm, pakāpieniem, iekraušanas rampām, sporta stadioniem, autostāvvietās, uz tiltiem u.c. Patlaban Rīgā uzbrauktuvju un ieeju apsildes sistēmas uzstādītas tirdzniecības centros Alfa, Mols, Origo, Olimpija, Domina, Spice, Supernetto, Dole, viesnīcās Park Hotel Rīdzene u.c., LMT administratīvā ēkā, daudzās bankās, daudzstāvu autostāvvietās, Valdo, Kok, Karsten noliktavās, privātmāju teritorijās u.c.
autors: Ledus un sniega kausēšanas sistēmas
Foto: Ledus un sniega kausēšanas sistēmas; autors: Ledus un sniega kausēšanas sistēmas
Kā sistēmas instalē? Tāpat kā apsildāmās grīdās apsildes kabelis tiek iestrādāts zem seguma – piemēram, zem brauktuves vai zem kāpnēm. Darbojoties kabelis sasilst un sasilda virsmu – tādējādi sniegs, kas tur sasnieg, tiek izkausēts un notek pa notekām. Seguma virsma paliek sausa.

Vai sistēma darbojas visu laiku? Nē. Standarta variantā tās ieslēgšanu un izslēgšanu nodrošina elektroniskais termoregulators devireg™850. Šis termoregulators saņem informāciju no digitāliem mitruma/temperatūras sensoriem, kas iebūvēti apsildāmajā virsmā. Tikko sāk snigt, sniegs nokļūst uz sensora un pateicoties nelielam iebūvētam sildelementam izkūst. Sniegam izkūstot, parādās mitrums, kā rezultātā saslēdzas ķēde un termoregulators saņem signālu. Sistēma ieslēdzas, ja tiek saņemta informācija par mitrumu un temperatūru mīnus grādos. Tas nozīmē, ka sistēma strādā tikai snigšanas laikā. Ja līst, sistēma reaģē tādos gadījumos, kad temperatūra ir ap nulli un varētu veidoties apledojums. Līstot pie plus grādiem, sistēma neieslēdzas. Arī tad, ja ir sals, bet nesnieg, un virsma ir sausa, sistēma netiek iedarbināta.
Mēģinot samazināt montāžas izdevumus, dažkārt cilvēki sistēmu uzstāda bez termoregulatora, paļaujoties uz to, ka ieslēgs paši. Bet te atkal ir jāalgo cilvēks, kas to dara, jākontrolē snigšana un tas vairs nav efektīvs risinājums.

Termoregulators devireg™850 ir draudzīgs lietotājam. Visi dati uz tā tiek pārraidīti ciparu formātā, tie ir precīzi un netiek kropļoti. Tas ir pietiekami vienkāršs lietošanā ar izvēlni latviešu, angļu, krievu, u.c. valodās.

Sistēmas uzstādīšanas izmaksas, rēķinot kopā darbu un materiālus, svārstās robežās ap 20 LS 1m/2. Piemēram, apsildāms laukums garāžas priekšā izmaksā ap 200 – 300 LS. Sistēmas ekspluatācijas izdevumi ir atkarīgi no tā, cik daudz snieg. Orientējoši, piemēram, ap 20 m/2 liela garāžas vai noliktavas iebrauktuve vidēji katru ziemas mēnesi izmaksā ap 20 LS - 1LS m/2.

autors: Ledus un sniega kausēšanas sistēmas
Foto: Ledus un sniega kausēšanas sistēmas; autors: Ledus un sniega kausēšanas sistēmas
Jumtu apsildes sistēma ir ekonomiska visās pozīcijās
Latvijas ziemas ir mitras, ar biežām temperatūras svārstībām, kas, savukārt, veicina lāsteku veidošanos. Šī problēma īpaši aktuāla senām celtnēm pilsētu centros, ēkām ar nepietiekamu jumta siltumizolāciju un plakano jumtu konstrukcijām. Lai novērstu lāsteku un lielu sniega krāvumu veidošanos, DEVI piedāvā sniega un ledus kausēšanas sistēmu, kas paredzēta instalēšanai uz jebkuras konstrukcijas un seguma (metāla, bitumena, akmens vai dakstiņu) jumtiem. To var uzstādīt uz jumta malas, notek renēs, notekcaurulēs vai satekās un kombinēt ar sniega barjerām.

Tā kā jumtu tīrīšana ir dārgs un sarežģīts process, bet ar lāsteku un sniega svaru sabojāto konstrukciju labošana prasa vēl papildu izdevumus, ēku īpašnieki atzīst, ka apsilde ir labākais ziemas problēmu risinājums. Tāpēc aptuveni trešdaļa Rīgas centra un Vecrīgas ēku jau patlaban ir aprīkotas ar DEVI jumtu apsildes sistēmām. Tās ir ierīkotas tādos objektos kā Rīgas Dome, Latvijas Banka, Rātsnams, MK ēka, Saeima, Prezidenta pils, Melngalvju nams, Lidosta Rīga, Ķīpsalas izstāžu komplekss, Siemens Ledus halle, House of Prince noliktava, Lido Krasta ielā, Latviešu Biedrības nams, Mazā ģilde, Dzelzceļa stacija, jaunie tirdzniecības centri, bankas, privātmājas u.c.

Jumtu apsildes sistēma sastāv no kabeļa, elektroniskā termoregulatora ar mitruma/temperatūras sensoru u.c. instalācijas papild aprīkojuma. Tās apsildošie kabeļi ir ugunsdroši un noturīgi pret UV starojumu. Sistēma darbojas tāpat kā citas ārējo teritoriju apsildes sistēmas – mitruma/temperatūras sensors, kas atrodas uz jumta vai renē, reaģē uz mitruma un gaisa temperatūras parametriem un nepieciešamības gadījumā ieslēdz apsildi. Sistēmas pozitīvā īpašība ir instalēšanas ekonomiskums, jo tai nav nepieciešams liels kabeļa daudzums. Pateicoties digitālajam mitruma/temperatūras sensoram, sistēma ir ļoti precīza, tāpēc taupīga arī ekspluatācijas laikā.

Apsildes sistēmas izmaksas ir aptuveni 20- 30 Ls/m², taču jārēķinās, jo lielāks apsildāmais laukums, jo izmaksas samazinās. Jumta apsildes sistēmas aptuveni no 5Ls līdz 7Ls par teknes tekošo metru.

Cauruļu apsildīšanas sistēma – gan rūpnieciskiem, gan individuāliem patērētājiem

autors: Ledus un sniega kausēšanas sistēmas
Foto: Ledus un sniega kausēšanas sistēmas; autors: Ledus un sniega kausēšanas sistēmas
Efektīvs un vienkāršs DEVI "ziemas produkts" ir apsildes kabelis cauruļu aizsardzībai pret aizsalšanu vai temperatūras režīma uzturēšanai caurulē. Tas pielietojams caurulēm, kas ievietotas zemē vai atrodas virszemē. Apsildes kabelis tiek apvīts ap cauruli vai uzstādīts paralēli caurulei visā tās garumā kur tā varētu aizsalt.
Caurulēs ievietojamais kabelis ir paredzēts kontaktam ar dzeramo ūdeni, ko apliecina atbilstošs sertifikāts. Taču to nedrīkst ievietot caurulēs ar ķīmiskām vielām.
Kabelis tiek vadīts ar termoregulatoru - sensors tiek uzstādīts uz apsildāmās caurules. Temperatūrai noslīdot uz caurules virsmas zem 0ºC, tas ieslēdz kabeli. Kabelis silda, līdz temperatūra paceļas virs 0ºC un izslēdzas. Termoegulators ir vajadzīgs, lai šis process notiktu automātiski, nebūtu nevajadzīga ūdens sildīšana un līdz ar to lieks enerģijas patēriņš.
DEVI piedāvā arī speciālu pašregulējošo kabeli, kas pats var mainīt savu jaudu atkarībā no apkārtējās vides temperatūras - kad ir aukstāk, tas silda vairāk, kad kļūst siltāk – mazāk. Pašregulējošo apsildes kabeli var griezt nepieciešamajos garumos un savienot ar barošanas kabeli izmantojot speciālu savienošanas komplektu. Kabelis ir izmantojams bez termoregulatora. DEVI piedāvā arī pašregulējošā apsildes kabeļu komplektus DPH-10 gatavus pieslēgšanai elektriskajam tīklam.

SIA DEVI
Bauskas 58, Rīga, LV-1004
Telefons: 7602011
Fakss: 7602012
E-pasts: mail@devi.lv
www.devi.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.