Liepājā notiks Latvijas – Baltkrievijas Starpvaldību komisijas sēde

Liepājā notiks Latvijas – Baltkrievijas Starpvaldību komisijas sēde

14. un 15.oktobrī Liepājā notiks Latvijas – Baltkrievijas Starpvaldību komisijas ekonomiskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos (SVK) piektā sēde, ko no Latvijas puses vadīs satiksmes ministrs Kaspars Gerhards un Baltkrievijas puses - ekonomikas ministrs Nikolajs Zaičenko.

14. un 15.oktobrī Liepājā notiks Latvijas – Baltkrievijas Starpvaldību komisijas ekonomiskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos (SVK) piektā sēde, ko no Latvijas puses vadīs satiksmes ministrs Kaspars Gerhards un Baltkrievijas puses - ekonomikas ministrs Nikolajs Zaičenko.

SVK plānots pārrunāt Latvijas un Baltkrievijas divpusējās sadarbības veicināšanu uzņēmējdarbības, ražošanas, lauksaimniecības, enerģētikas, transporta un tranzīta, zinātnes, IT, intelektuālā īpašuma, kā arī citas perspektīvās jomās turpmākās tirdznieciski – ekonomiskās sadarbības attīstībai.

SVK ietvaros, trešdien, 14.oktobrī, tās dalībnieki apmeklēs arī Liepājas Speciālo Ekonomisko zonu un Liepājas ostu, kā arī tiksies ar Liepājas mēru U.Sesku un Liepājas uzņēmējiem. Savukārt, 15.oktobrī Baltkrievijas Republikas ekonomikas ministrs N.Zaičenko Rīgā plāno tikties ar Latvijas Republikas ekonomikas ministru A.Kamparu.

Paralēli SVK piektajai sēdei notiks arī Latvijas – Baltkrievijas Ekonomiskās sadarbības padomes sēde, ko no Latvijas puses vadīs tās līdzpriekšsēdētājs Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidents K.Lipmans un no Baltkrievijas puses – SIA "Traipl" ģenerāldirektors J.Čizs.

15.oktobrī plkst.11.00 notiks Latvijas – Baltkrievijas SVK piektās sēdes protokola parakstīšana un pēc tam – plkst.11.15 notiks preses konference par SVK piektās sēdes ietvaros pārrunāto. Protokola parakstīšana un preses konference notiks viesnīcā "Promenāde", Liepājā, Vecā Ostmalā 40.

Preses konferencē piedalīsies LR satiksmes ministrs K.Gerhards, Baltkrievijas ekonomikas ministrs N.Zaičenko, Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Balkrievijā M.Mora, Baltkrievijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā A.Gerasimenko, Latvijas – Baltkrievijas Ekonomiskās sadarbības padomes līdzpriekšsēdētāji K.Lipmans un J.Čizs, kā arī Liepājas domes priekšsēdētājs U.Sesks.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus dalībai Latvijas – Baltkrievijas SVK piektās sēdes protokola parakstīšanā un preses konferencē lūdzam reģistrēties līdz otrdienai, 13.septembrim, plkst. 16:00 Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļā pa tālruni 67013193 vai e-pastu: Elita.Rubesa@em.gov.lv.

Papildu informācija par Latvijas un Baltkrievijas ekonomisko sadarbību

2004.gada aprīlī tika parakstīts Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības ekonomiskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības līgums un pirmā Starpvaldību Komisijas sēde norisinājās Rīgā 2005.gada novembrī.

2008.gada novembrī, Baltkrievijas Republikas premjera S.Sidorska vizītes Latvijā laikā tika parakstīs Līgums starp LR Ekonomikas ministriju un BLR Nacionālo statistikas komiteju par sadarbību statistikas jomā un Vienošanās starp LR Ekonomikas ministrijas Būvniecības, enerģētikas un mājokļu aģentūru un BLR Standartizācijas valsts komiteju par sadarbību ēku energoefektivitātes jomā.

Savukārt, 2009.gada februārī Minskā tika parakstīts LR valdības un BLR valdības memorands par sadarbību enerģētikas jomā.

2008.gadā Latvijas preču un pakalpojumu apgrozījums ar Baltkrieviju sasniedza 865,9 milj.USD, ierindojot Baltkrieviju 2.vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru starpā ārpus Eiropas Savienības un 10.vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū kopumā. Latvijas preču eksports uz Baltkrieviju bija 204,6 milj.USD, bet imports – 526,4 milj.USD. Latvijas pakalpojumu eksports uz Baltkrieviju sasniedza 100 milj.USD, savukārt imports 34,8 milj.USD. Savukārt 2009.gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar 2008.gada pirmo pusgadu, Latvijas preču eksports uz Baltkrieviju samazinājās par 8,4%, bet imports par 48,6%. Savukārt pakalpojumu eksports 2009.gada pirmajos sešos mēnešos pieauga par 42,2%, bet imports par 8%.

Galvenās Latvijas eksporta preces uz Baltkrieviju ir mašīnas, mehānismi, elektroiekārtas, transporta līdzekļi, ķīmiskās rūpniecības un saskarnozaru produkcija, tekstilmateriāli un tekstilizstrādājumi. Savukārt, no Baltkrievijas ieved minerālos produktus (kurināmais, nafta un tās produkti), metālus un to izstrādājumus, ķīmiskās rūpniecības un saskarnozares produkciju, tekstilmateriālus un tekstilizstrādājumus, kā arī koksni un tās izstrādājumus.

Pēc Latvijas Bankas statistikas datiem Baltkrievijas uzkrātās tiešās investīcijas Latvijā 2009.gada pirmajā pusgadā sastādīja 15,3 milj.USD, kas Baltkrieviju ierindoja 32.vietā. Saskaņā ar "Lursoft" datiem 2009.gadā Latvijā darbojas 362 uzņēmumi ar Baltkrievijas kapitālu.

Evita Urpena
EM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
67013193

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.