Logu sargs labākai drošībai pret mājokļu apzagšanu
Viens no veidiem, kā svešas mantas tīkotāji mēdz iekļūt mājās un dzīvokļos, ir caur logu. Lielākoties tie ir apakšējo stāvu logi, ko zagļi ātri un veikli atver ar saviem pārbaudītajiem paņēmieniem. Viens no veidiem, kā nepatīkami pārsteigt laupītāju, ir logu sargi jeb blokatori, ko šajā vasarā sadarbībā ar Lietuvas partneriem uzsāka piedāvāt "Labo logu aģentūra". Tā ir pārsteidzoši vienkārša, bet efektīva ierīce par salīdzinoši zemu cenu – vidēji 7 – 8 Ls/gab.
Prakse liecina, ka, sastopoties ar logu sargu, zaglis ir spiests atteikties no saviem plāniem jau pirmo minūšu laikā, jo logu atlauzt viņam vienkārši nav iespējams, tas nav atverams. Parasti ļaundari izmanto divus paņēmienus – izurbj loga rāmi, piekļūstot atvēršanas mehānismam, vai, izdauzot stiklu, iebāž roku pa izsisto caurumu un atver logu no iekšpuses. Ar logu sargu ne viens, ne otrs paņēmiens nederēs, jo atvēršana ir nobloķēta. Zaglim būs jāizsit stikls vismaz četrās vietās un vēl jātiek galā ar blokatora atvēršanu – tas prasa pārāk daudz laika, rada lieku troksni un var pievērst nevēlamu uzmanību.
Logu sarga konstrukcija
Vienkāršoti raksturojot, logu sargs ir tērauda izstrādājums, ko veido pie tērauda plāksnītes piestiprinātas divas ar skrūvēm grozāmas "austiņas" jeb "ķepiņas". Tērauda plāksnīti piestiprina loga rāmim, tieši zem loga vērtnes, un, pagriežot "ķepiņas" uz augšu, nobloķē atvēršanu. Viens šāds blokators iztur 1800 kg lielu spiedienu, kas ir ievērojams svars. "Labo logu aģentūras" speciālisti norāda, ka ražotājs rekomendē logu sargu izvietot četrās vietās – divus apakšējā daļā un divus augšējā. Tiesa, logu sargs izmantojams tikai PVC materiāla logiem, jo to rāmja konstrukcijas iekšpusē ir tērauda armējums, kur tiek ieurbtas blokatoru stiprinošās skrūves un tiek garantēta logu sarga noturība pret ārēju spiedienu.
Galvenokārt pirmo stāvu logiem
Logu sargus var izmantot visa veida PVC materiāla veramajiem, atgāžamajiem logiem un arī durvīm ( piemēram, balkonam ), lielākoties ēku pirmajos stāvos. Blokatori piemēroti uzstādīšanai gan jauniem, gan agrāk ierīkotiem logiem. Tie ir vizuāli neuzkrītoši, ar vienkāršu, neitrālu konstrukciju un neietekmē kopējo interjera dizainu.
Ikdienā blokatoram nav nepieciešama nekāda speciāla kopšana, tas arī netraucē loga atvēršanu. Ja nepieciešama tikai loga atgāšana, "ķepiņas" atloka tikai no vērtnes augšējās daļas, apakšā atstājot "drošības" pozīcijā. Savukārt, ja nepieciešams logu atvērt pavisam vaļā, atloka visas "ķepiņas".
Būtiski atzīmēt, ka logu sargs kalpo ne tikai kā aizsardzība pret zagļiem, bet arī kā papildu drošības sistēma bērniem. Mazuļiem nebūs pa spēkam konstrukcijas locīšana, tāpēc nav jāraizējas, ka logs tiks pašrocīgi atvērts.
Papildu drošībai stikla pakete ar laminēto stiklu
Lai iegūtu vēl augstāku logu drošības pakāpi, "Labo logu aģentūras" speciālisti iesaka izvēlēties stikla paketes ar laminēto stiklu. Laminēto stiklu veido divas vai vairākas lokšņu stikla kārtas, starp kurām ievietota viena vai divas polivinilbutirāla (PVB) materiāla plēves kārtas. Saplīstot, šāds stikls neizkrīt no rāmja, bet paliek pie PVB plēves, un zaglim nav iespējams izsist tajā caurumu.
Drošības ziņā izdevīgs risinājums mājoklim, ko saviem klientiem piedāvā "Labo Logu aģentūra", ir 44.2 loga stikla pakete, ko veido viena kārta 4 mm stikla, 2 PVB plēves kārtas un vēl viena kārta 4 mm stikla. Kombinācijā ar logu sargu, šāds logs kļūst par ļaundarim neuzveicamu cietoksni, kas atbilst Eiropas standartā noteiktajam drošības kodam P2A.
Drīzumā gaidāms tirdzniecībā
Logu sarga idejas autors ir lietuvietis, kas piedzīvojis nepatīkamo savas mājas apzagšanu, ļaundariem iekļūstot caur logu. Šis notikums arī pamudinājis idejai par logu aizsardzības ierīces izveidi. Tagad logu sargs nonācis rūpnieciskā ražošanā un to jau pazīst visā Lietuvā. Savukārt Latvijā logu sargs pakāpeniski ienāk tikai šovasar. Patlaban to var iegādāties "Labo logu aģentūras" birojos (skatiet kontaktus http://labologuagentura.lv/lv/kontakti/), bet drīzumā šī nelielā, bet efektīvā ierīce nonāks arī plašākā tirdzniecībā.
Materiāls tapis sadarbībā ar "Labo logu aģentūra"