building.lv skaitļos

Lietotāji online27
Aktīvie uzņēmumi20753
Nozares ziņas33081
Mākslīgas ūdenstilpes 2 : building.lv - par būvniecību Latvijā

Mākslīgas ūdenstilpes 2

Mākslīgas ūdenstilpes 2
Foto: Mākslīgas ūdenstilpes 2

Iepriekšējā rakstā sākām iepazīstināt ar mākslīga dīķa izveides procesu.

Mākslīgas ūdenstilpes 2
14.05.2008., www.building.lv


 
Iepriekšējā rakstā sākām iepazīstināt ar mākslīga dīķa izveides procesu. Tagad demonstrējam norišu tālākos posmus. Tomēr jāņem vērā, ka būtībā darbs pie šādiem veidojumiem nebeidzas nekad un vienmēr būs kas uzlabojams, papildināms vai piekopjams. Tai pat laikā pievilcīgs un labi uzturēts dārza dīķis būs jebkura pagalma rota, lieliska atpūtas un relaksācijas vieta.


src= 
src=


src=Pagājušajā reizē apstājāmies pie akmeņu ieklāšanas. Pirms šī procesa uzsākšanas jābūt skaidrībā, vai vēlies to veikt visā ūdenskrātuves platībā, vai tikai gar malām. No estētiski dabiskā viedokļa, protams, labāk būtu to veikt viscaur, no finansiālā – pats saproti. Visādā ziņā būs nepieciešami 2 atšķirīgu frakciju akmeņi – ievērojami lielāki krastiem un smalki gultnei un piekrastei.

Smalkos vari lietot arī celiņiem, ap dobēm u.c. dārza robežšķirtnēm, taču zem tiem būtu ieteicams ieklāt speciālu ģeotekstila segumu, kas caur porām novada lietus ūdeni un neļauj tam uzkrāties. Īpašākus akmeņus nāksies piemeklēt vai radīt šķeļot, ja ieplānots miniūdenskritums.


src= 
src=


src=Vienlaikus ar akmeņu klāšanu jāveic nepieciešamo komunikāciju ievilkšanas. Ieteicamais pamatkomplekts būtu: sūknis, filtrēšanas sistēma un skimeris. Sūknis nodrošina mākslīgu ūdens cirkulāciju, kas vienotā sistēmā ar skimeri  (veic lielākās frakcijas gružu un lapu aizturēšanu) un filtrēšanas iekārtu (aiztur mazākos gružus un ar ultravioleto staru lampas, kā arī baktēriju palīdzību rūpējas par veselīgu ūdens stāvokli). Sūkņi jāizvēlas atkarībā no ūdenskrātuves tilpuma, taču parasti to jauda ir starp 200 un 500W. Tie jādarbina nepārtraukti un izslēdzami tikai ziemas laikā. Ja dīķī ielaistas zivis, ziemā var ievietot minisūknīšus (4W), kas nodrošina neaizsalstošus āliņģus un palīdz zivis apgādāt ar skābekli.

Caurules un sūknis, elektroinstalācija un gaismekļi jāierīko virs PVH seguma, bet ieslēpjot akmeņos, lai uzlabotu estētiku. Iespējams, ka ne uzreiz, bet mazliet vēlāk ir mērķtiecīgi padomāt arī par filtrēšanas sistēmas nomaskēšanu, gan ņemot vērā, ka tai jābūt viegli pieejamai un kopjamai.

Ja gribēsi izveidot romantisku tiltiņu vai laipu, laicīgi jāiecementē to balsti, lai vēlāk atliktu izveidot tikai pašu klāju un margas.


src= 
src=

Kad ūdens cirkulācijas un attīrīšanas sistēma ierīkota un veiksmīgi funkcionē, laiks ķerties pie apkārtnes labiekārtošanas, ūdensaugu izvēles un dēstīšanas, zivju izraudzīšanas utt. Kā jau minēts, turpmākais uzlabojumu un papildinājumu process var būt bezgalīgs.
 


Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.