Mēs iesakām plastmasas caurules- tās nekādā veidā neiespaido veselību uz slikto pusi. Šīs caurules nerūsē, neaizaug un neizdala kaitīgas vielas. No otras puses- var izmantot jebkura materiāla caurules
Stāsta Valdis Tučs- "Stamars" direktors.
Foto: Mēs iesakām plastmasas caurules- tās nekādā veidā neiespaido veselību uz slikto pusi. Šīs caurules nerūsē, neaizaug un neizdala kaitīgas vielas. No otras puses- var izmantot jebkura materiāla caurules; autors: Mēs iesakām plastmasas caurules- tās nekādā veidā neiespaido veselību uz slikto pusi. Šīs caurules nerūsē, neaizaug un neizdala kaitīgas vielas. No otras puses- var izmantot jebkura materiāla caurulesStāsta Valdis Tučs- "Stamars" direktors.
Kādas preces veselīgai videi varat piedāvāt Jūs?
Mums ir divas šāda veida preces, produktu grupas: dažādu veidu plastmasas caurules apkurei un ūdensvadam un ūdens filtrus. Parasti cilvēki izmanto metāla caurules. Mēs iesakām plastmasas caurules- tās nekādā veidā neiespaido veselību uz slikto pusi. Šīs caurules nerūsē, neaizaug un neizdala kaitīgas vielas. No otras puses- var izmantot jebkura materiāla caurules, ja vien ūdensvada galā tiek likts ļoti labs ūdens filtrs. Mēs šādus filtrus piedāvājam. Tā ir atgriezeniska OSMOSA sistēma, kas dod iespēju iegūt ideāli tīru dzeramo ūdeni.
Kāpēc, Jūsuprāt, cilvēki ne vienmēr izvēlas produktus, materiālus, kas atbilst priekšstatam par veselīgu vidi?
Cilvēki pēc savas dabas ir ļoti konservatīvi. Piemēram, daži atceras, kā vectēva mājās bija tērauda caurule un tā kalpoja daudzus gadu desmitus. Pēc tērauda caurulēm populāras kļuva vara caurules. Cilvēki nezina, ka arī vara caurules mēdz būt dažādas kvalitātes, bet varš ir varš- tas oksidējas un tas viss aiziet ūdenī. Rietumos varu izmanto pārsvarā tikai apkures sistēmās. Jā, varš nerūsē, taču tas nav veselīgs organismam. Tāpēc šodien labākais variants ir plastmasas caurules.
Taču daudzi apgalvo, ka plastmass kā materiāls nav veselīgs.
Dzīvot un elpot vispār nav veselīgi. Salīdzinot ar jebkurām metāla caurulēm, plastmasas caurules ir daudz veselīgāks.
Vai plastmass nav neizturīgāks?
Nekādā gadījumā. Vidējais plastmasa kalpošanas laiks ir ap 50 gadiem. Taču arī tas ir atkarīgs no daudziem faktoriem, piemēram, uz plastmasas caurulēm nedrīkst krist saules stari. Vēl viens pluss- plastmasas caurules var likt uzreiz iekšā sienā- galvenais, izveidot divus izvadus no sienas. Ja plastmasas caurule ir pareizi samontēta, ar to nekas nevar notikt.
Vai Latvijas cilvēki labi izprot šīs lietas?
Izprot ļoti slikti, taču jāatzīst, ka progress ir jūtams. Laukos joprojām visur tiek izmantots tērauds. Taču Rīgā plastmasa paliek arvien populārāka. Protams, arī plastmasai ir savi mīnusi- ja sienā ir iebetonēta caurule un pēc tam saimnieks ņems naglu un dzīs to sienā, lai piekārtu gleznu, var tikt traumēta caurule. Šeit jābūt pilnīgi citādai domāšanai.
Kādas salīdzinoši ir plastmasas cauruļu cenas?
Ja salīdzinām ar kvalitatīvu tēraudu, tad plastmasas caurules ir lētākas. Protams, jāņem vērā, ka sistēmas izveidei nepieciešamas ne tikai vienkāršas caurules- vajadzēs arī dažādus savienojumus u.tml. Šeit cenu starpība ir jūtama. Plastmasas savienojumi ir daudz lētāki nekā tērauda. Un pati montāža ir daudz vienkāršāka.
Jūs piedāvājat ūdens filtrus. Vai tie ar laiku neaizsērē vai nerodas cita veida problēmas?
Kārtridža tipa filtros ieliktņi jāmaina ik pēc 3 mēnešiem. Nenomainot laikus kārtridžu var gadīties, ka tajā sakrājas dažādas baktērijas u.c. un ūdens, kas nāk bez filtra rezultātā ir tīrāks nekā caur filtru. Atgriezeniskā OSMOSA filtros ieliktņus drīkst mainīt pēc 6 mēnešiem, lai pircējam nerastos nekādas proeblēmas filtra ekspluatācijas laikā. Uzņēmums dod 5 gadu garantiju mezgliem un detaļām.
Cik tīrs ir caur Jūsu filtru nākošais ūdens? Vai to var uzreiz liet krūzē un dzert?
Jā, noteikti. Caur speciālo membrānu nevar tik nekādas baktērijas vai vīrusi. Mūsu sistēmā ūdens iet caur trim filtriem un pēc tam viss izfiltrējas caur speciālu membrānu. Šo membrānu ir izgudrojuši amerikāņi. Membrāna ir plāna plēve, kurā ir miljoniem mazu ūdens molekulas lieluma caurumiņu. Pateicoties spiedienam ūdensvada sistēmā, ūdens molekulas tiek izspiestas caur membrānai. Vīrusu un baktēriju izmēri ir daudz lielāki, tāpēc tie caur membrānai netiek.
Kādas ir šo filtru cenas?
Sistēmas komplekts izmaksā 198 latus. No vienas puses tas ir daudz, taču esam veikuši aprēķinu- ja birojā strādā ap 10 cilvēku, viņi dzer kafiju, tēju u.c., daudz izdevīgāk ir nopirkt filtru nekā izmantot pudeļu ūdeni. Ikviens pats to var paskaitīt. Pie tam uzņēmums veic kārtridžu bezmaksas nomaiņu 1 gadu (ik pēc 6 mēnešiem) Rīgaas robežās.
Vai paši piedāvājat tikai materiālus vai arī uzstādīšanu?
Šo sistēmu uzstādīšana ir ļoti elementāra. To var izdarīt jebkurš cilvēks. Arī mēs nepieciešmības gadījumā varam to izdarīt. Ja uzstādām Rīgā, par pakalpojumu jāmaksā 5 latus.
Foto: Mēs iesakām plastmasas caurules- tās nekādā veidā neiespaido veselību uz slikto pusi. Šīs caurules nerūsē, neaizaug un neizdala kaitīgas vielas. No otras puses- var izmantot jebkura materiāla caurules; autors: Mēs iesakām plastmasas caurules- tās nekādā veidā neiespaido veselību uz slikto pusi. Šīs caurules nerūsē, neaizaug un neizdala kaitīgas vielas. No otras puses- var izmantot jebkura materiāla caurulesKādā veidā klients pats var kontrolēt ūdens kvalitāti?
Pastāv tādā samērā elementāra ierīce, tā saucamais TDS- neliels aparāts, kas mēra kopējo ūdenī izšķīdušo daļiņu daudzumu un maksā ap 15 latiem. To ieliek ūdenī un var redzēt, cik piesārņots ir ūdens.
Atgriezeniskais OSMOSS- dzeramā ūdens recepte:
- principiāli jauna kristāldzidra ūdens ieguves tehnoloģija (membrānu)
- dzeramais ūdens, kurš tiek attīrīts ar atgriezeniskā OSMOSA sistēmu ir nesalīdzināmi tīrāks par jebkura cita veida attīrītu ūdeni
- nelieli izmēri (uzstādāms virtuvē zem izlietnes)
- pateicoties uzkrāšanas tvertnei uzreiz var iegūit līdz 10 litriem dzeramā ūdens, bet dienaktī līdz 250 litriem
- pārsteidzoša līdzekļu ekonomija ekspluatācijas laikā
- atbrīvošanās no visām neērtībām, kas ik dienas sasistītas ar ūdens pirkšanu veikalā
- uz apsildes elementiem neveidojas nosēdumi
- darbojas bez trokšņa
- nav papildus nepieciešams sūknis (ja spiediens ūdensvada tīklā ir vismaz 2,8 atmosfēras)
- 5 gadu garantija sistēmas mezgliem un detaļām (membrānai un postfiltram- 1 gada garantija)
- nomaināmo kartridžu bezmaksas maiņa 1 gadu (ik pēc 6 mēnešiem) Rīgas robežās.
Linda Tunte
www.building.lv