building.lv skaitļos

Lietotāji online29
Aktīvie uzņēmumi19575
Nozares ziņas33014
Mīli skursteni tāpat kā krāsni : building.lv - par būvniecību Latvijā

Mīli skursteni tāpat kā krāsni

Mīli skursteni tāpat kā krāsni

Tiem, kam dzīvoklī vai mājā ir centrālapkure, nav par ko satraukties. Taču, ja aukstajos ziemas vakaros sildies ar krāsns siltumu, tad jau laicīgi jādomā par krāsns un skursteņu gatavību ziemas sezonai.

autors: Mīli skursteni tāpat kā krāsni
Foto: Mīli skursteni tāpat kā krāsni; autors: Mīli skursteni tāpat kā krāsni
Ratus taisi ziemā, ragavas vasarā, tā māca mūsu senču paruna. Lai gan šobrīd siltums nav īsti aktuāla tēma, nav aiz kalniem rudens un apkures sezonas sākšanās.

Tiem, kam dzīvoklī vai mājā ir centrālapkure, nav par ko satraukties. Taču, ja aukstajos ziemas vakaros sildies ar krāsns siltumu, tad jau laicīgi jādomā par krāsns un skursteņu gatavību ziemas sezonai.

Par skursteņu un krāsniņu biežākajām problēmām stāsta skursteņslaucītajs Igors Šiškins.

Nāk rudens. Kas būtu jādara visiem krāsniņu īpašniekiem, lai kurināšanas sezonā nerastos kādas negaidītas problēmas?
Lai nerastos problēmas, pavasarī pēc apkures sezonas beigām un rudenī pirms sezonas sākšanās, vajag visu kārtīgi iztīrīt.

Iztīrīt vajadzētu ne tikai pašu krāsni, bet noteikti arī skursteni. Diemžēl daudzi noslinko un skursteni iztīra tikai vienreiz gadā.

Lielākā problēma ir ar Jotul un tām līdzīgām krāsnīm, un to skursteņiem. Tie ir "jāārstē" no tā saucamā skursteņu reimatisma. Šo skursteņa reimatismu var izskaidrot pavisam veinkārši – no sodrējiem un ūdens rodas darva, kura savukārt bojā skursteņus.

Ja laicīgi neiztīram skursteni, tad tas neizbēgami laikam ritot "aizaug" ar lielu darvas kārtu. Šī darvas kārta, sliktākajā gadījumā, var kurinot aizdegties un tas savukārt liks skurstenim plaisāt.

Lai izbēgtu no šīs nelaimes un novērstu darvas, kā arī sodrēju nogulsnēšanos skurstenī, nepieciešams skurstenī jau laikus iemūret speciālu cinkotā tēraudu cauruli un kurināt ar sausu malku vai briketēm.

Der atcerēties, ka sākoties apkures sezonai kurinam krāsni pirmo reizi, tai būtu jāļauj degt pilnā jaudā, lai kārtīgi izkarst gan pati krāsns, gan skurstenis.

Skursteņa plaisāšanu varam viegli pamanīt, ja izmantojam nelielas viltības. Tā piemēram, es iesaku bēniņos skursteni nobalsināt baltu. Tad pat vismazākās plaisiņas gadījumā, būs redzamas dūmu atstātās pēdas.

Malka mēdz būt dažāda, tāpat arī briketes. Kas ir labāks?
Visa pamatā ir sen zināmais, ka galvenais ir sauss kurināmais. Ir dažāda veida briketes, un to ir tik daudz, ka neviens pat nepateiks – tās ir vislabākās, bet tās nekam neder. Katra firma ražo dažādas briketes, ar dažādiem piejaukumiem.

Ar malku ir savādāk. Pēc manām domām kā visbiežāk izmantojamos varam izšķirt sekojošus malkas veidus:

Bērza malka
Kā plusu bērza malkai varu minēt, ka tai ir lielāka siltumatdeve, bet pie mīnusiem noteikti jāmin tas, kas tā veido darvu.

Apses malka
Krāsnij noteikti vislabākā ir apses malka, taču siltumatdeve nav tik liela kā bērzam.

Priedes malka
Ar priedi neiesaku kurināt, jo tā visvairāk dūmo.

Svarīgi ir arī, lai krāsnī nededzinātu neko nepiemērotu – tetra pakas, plastmasu, folliju. Tas viss slikti ietekmē skursteņu kalpošanas laiku un skursteņslaucītāju darbu.

Interesentiem meistars ir ar mieru pastāstīt daudz vairāk.
Bauskas rajona, Vecumnieku pagasts, "Purvmaļi"
Mob. tālr. 29744468


Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.