building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19829
Nozares ziņas33032
No kāda materiāla jātaisa pirts lāva? : building.lv - par būvniecību Latvijā

No kāda materiāla jātaisa pirts lāva?

autors: No kāda materiāla jātaisa pirts lāva?
Foto: No kāda materiāla jātaisa pirts lāva?; autors: No kāda materiāla jātaisa pirts lāva?
www.building.lv atbild:
Svarīgākais ir, lai lāvas materiāli nav sveķaini un ir iespējami labi apstrādāti. Lāvas gatavo no mīksta, poraina koka, kurš nav skabargains. Parasti izmanto apsi, liepu, melnalksni. Nekādā gadījumā lāvu nedrīkst veidot no cietajiem kokiem (ozols, bērzs, osis), jo tad var apdedzināties.

Lāvas izvieto pakāpienu veidā, iepriekš izplānojot, cik līmeņos. Standarta gadījumā lāvas ir divos līmeņos, te svarīgs ir lietotāju ērtums, augšējo lāvu vajadzētu veidot vismaz vienu metru no griestiem, lai uz tās būtu ērti sēdēt. Lāvas būvējot noteikti nedrīkst atstāt neapstrādātus skrūvju, naglu vai citu metālu galus, kas karstumā sakarsīs un var apdedzināt pirts prieku baudītājus.
Pēršanās telpas iekšējo apdari parasti veido no koka dēļiem (labāk lapu koku, lai karstumā neizdalītos sveķi) bez zarojuma vai baļķu pirtīm iekšpusi speciāli neapdarina, atstājot redzamus baļķus. Katram no koku sugu veidiem ir savas īpašības, ko jāizvērtē, meklējot sev piemērotāko- ciedrs ir aromātisks, izdala sila aromātu, apse uzsūcot secī enerģiju un kaites, bet liepa enerģiju sniedzot.


Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.