Pabeigta izgāztuves "Pāvulāni 1" rekultivācija Aknīstes novadā
Pabeigti Aknīstes novada izgāztuves "Pāvulāni 1" rekultivācijas darbi, kas veikti Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Aknīstes pilsētas ar lauku teritoriju izgāztuves "Pāvulāni 1" rekultivācija" Nr.3.DP/3.5.1.2.1./08/IPIA/VIDM/023" ietvaros.
Foto: Pabeigta izgāztuves "Pāvulāni 1" rekultivācija Aknīstes novadā; autors: Pabeigta izgāztuves "Pāvulāni 1" rekultivācija Aknīstes novadāPabeigti Aknīstes novada izgāztuves "Pāvulāni 1" rekultivācijas darbi, kas veikti Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Aknīstes pilsētas ar lauku teritoriju izgāztuves "Pāvulāni 1" rekultivācija" Nr.3.DP/3.5.1.2.1./08/IPIA/VIDM/023" ietvaros.
Vienošanās par projekta realizāciju starp Latvijas Republikas Vides ministriju un Aknīstes novada pašvaldību tika noslēgta šī gada 14.jūlijā un finansējuma saņēmējs šī projekta ietvaros ir Aknīstes novada pašvaldība.
Līgums "Aknīstes pilsētas ar lauku teritoriju izgāztuves "Pāvulāni 1" rekultivācijas būvdarbi" ar SIA "Vidzemes būvnieks" par rekultivācijas darbu veikšanu tika noslēgts 2009.gada 18.septembrī, tā ietvaros veikta atkritumu līdzināšana, blīvēšana kaudzē, izveidojot kaudzei sānu nogāzes. Sablīvētie atkritumi pārklāti ar 0,5 m biezu pretfiltrācijas (māla) slāni un nosegti ar 0,2 m biezu auglīgās grunts slāni teritorijas apzaļumošanai. Ar augsni 0,1 m biezumā pārsegta arī izgāztuves teritorija, no kuras tika novākti esošie sadzīves atkritumi. Izurbti un aprīkoti 3 monitoringa urbumi, veiktas urbumos paņemto gruntsūdeņu paraugu analīzes, lai noteiktu ūdens piesārņojuma pakāpi.
Līguma cena 12 303,85 LVL (bez PVN). Projekta ietvaros veikto būvdarbu būvuzraudzību nodrošina SIA "REM PRO". Gruntsūdeņu piesārņojuma monitorings (novērošana) turpināsies 20 gadus. Projekta īstenošanas rezultātā izgāztuves teritorija samazinājusies no 0,418 ha līdz 0,234 ha, tāpat novērstas nākotnē nepieciešamās izmaksas izgāztuves radītā piesārņojuma novēršanai, jo piesārņojums, kurš izgāztuves teritorijas virszemes ūdeņos un gruntsūdeņos nokļuva, gaisa nokrišņiem filtrējoties caur atkritumu slānim, ir pilnībā samazināts.